Robimy zbyt duże zakupy, przegapiamy termin przydatności do spożycia, przygotowujemy zbyt obfite posiłki. A później wyrzucamy. Szkoda. Bo potrzebujących jest naprawdę wielu. Na szczęście coraz częściej bardziej odpowiedzialnie postępują sklepy i...
Nie zamieniłabym łowiectwa na fotografię, chociaż znam wielu myśliwych, którzy najpierw fotografują a później, jeśli zwierz poczeka, to polują - mówi Maria Grzywińska. - Są też tacy którzy zamienili swoją dwururkę na aparat fotograficzny
3 tys. miejsc pracy, około 104 mln zł wydanych na infrastrukturę techniczną i drogową, 6 mln zł rocznie podatku - tyle m.in. daje galeria Posnania miastu.
Architektura Będzina 1918 -1939. Budynki użyteczności publicznej, to najnowsza publikacja Stefani Lazar, historyka Muzeum Saturn w Czeladzi, a także autorki wielu publikacji naukowych między innymi o Będzinie.
Przed nami 1 listopada i Wszystkich Świętych. To oznacza wzmożony ruch.
O koszalińskim Kręgu Kobiet rozmawiamy z Agnieszką Marczak, certyfikowanym coachem i opiekunką koszalińskiego Kręgu.
Roman Wojtysiak rozpoczął organizowanie szkolnictwa w całym powiecie.
KMKL Sztorm Kołobrzeg podsumował sezon lekkoatletyczny 2016. Większość jego zawodników zakończyła starty pod koniec września, mityngami Białogardzie i Słubicach.
Zaporowa cena ze strony sławieńskiego szpitala zmusza sławieńską policję do wożenia kierowców na badania aż do Ustki.
Wiemy coraz więcej o dawnych mieszkańcach Kołobrzegu - mówi Beata Wywrot - Wyszkowska. Śladami historii miasta: ukazał się VI tom Archeologii średniowiecznego Kołobrzegu.
W Godzieszach Wielkich pod Kaliszem premier Beata Szydło wręczyła symboliczne klucze do sześciu nowych posterunków policji w Wielkopolsce.
Szef powiatowych struktur PO dostał pracę przy prezydencie Piły. Będzie doradzał w sprawach rodziny. To nowe stanowisko.
Co najmniej pięć miliardów złotych zostanie przeznaczonych do 2023 roku na modernizacje tras kolejowych z Poznania do Warszawy, Szczecina czy Wrocławia.
Włoski artysta jest zainteresowany wizytą w naszym mieście.
Koncert „Maksymalnie..... Górecki” w Rybniku uświetnił 20-lecie istnienia Towarzystwa im. Braci Szafranków i 80 rocznicę urodzin znakomitego dyrygenta i kompozytora Jerzego Maksymiuka. W trakcie wydarzenia uhonorowana została wybitna pianistka...
Historia Tadeusza Pietrzykowskiego, pięściarza, który nokautował Niemców w Auschwitz. Trwają zdjęcia do filmu „Ring Wolny”, w którym w rolę „Teddy’ego” wciela się jego wnuk Jakub Szafran.
Budowę 89 072 nowych mieszkań rozpoczęli w Polsce deweloperzy w ciągu ostatniego roku (o 10,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie zakończonym sierpniem 2015 r.).
W najbliższą sobotę minie dokładnie 45 lat od podpisania kontraktu pomiędzy polskimi władzami z Fiatem „o współpracy przemysłowej i licencyjnej na samochód małolitrażowy 126”. Dokument został podpisany dokładnie 29 października 1971 roku w Warszawie.
30 maja 1960 roku zielonogórzanie stanęli w obronie Domu Katolickiego. To wciąż zapomniana karta naszej historii
Rozmowa z Sebastianem Michałowskim.
Podpowiadamy, gdzie szczególnie uważać na egzaminie na prawo jazdy. Miejsc do popełnienia błędów w Słupsku jest sporo i nie są to tylko ronda.
Gdzie zimują palmy z rynku w Katowicach? W Jantorze - to wie chyba każdy. Gdzie dokładnie? Otóż w takim miejscu, że małe są szanse, że je zobaczycie. Tu katowiczanie wstępu nie mają.
We wtorek, 25 października 2016 r., w siedzibie „GL” spotkali się członkowie komitetu organizacyjnego przyszłorocznych obchodów rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich. To z inicjatywy "GL" dojdzie do wyjątkowego upamiętnienia tego wydarzenia.
O tym, że coraz więcej pacjentów odczuwa w obecnych czasach przewlekłe zmęczenie, trudno jest im się zrelaksować - rozmawiamy z Januszem Siedleckim, ordynatorem Oddziału Wewnętrznego w Szpitalu na Czarnowie w Kielcach.
11 października 1916 roku w Małomierzycach nieopodal Iłży urodził się Antoni Heda. Dowódca oddziałów podziemia walczącego z dwoma wrogami – hitlerowskimi Niemcami oraz Związkiem Sowieckim, generał brygady Wojska Polskiego oraz jeden...
Lubelski WORD już od dawna jest gotowy na wprowadzenie nowego systemu. I przez to traci pieniądze. CEPiK nie wejdzie w życie w 2017 roku.
Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym serwisie plus.gazetalubuska.pl.
Kajetan P., zabójca radomianki Katarzyny J. oczekuje w Areszcie Śledczym w Radomiu na decyzje czy będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem, czy też zostanie skierowany na leczenie psychiatryczne. Sprawdzamy w jakich warunkach jest...
Dziś Żubry Leo-Sped Białystok podejmą Tura Basket Bielsk Podlaski.
Gdy się urodził, lekarze twierdzili, że do końca życia będzie rośliną. Po 6 latach rehabilitacji jest szansa, że stanie na nogach o własnych siłach.
Na początku nie mogłem uwierzyć, że dzwonią do mnie z Kancelarii Prezydenta RP, a jak usłyszałem, że za ponad tydzień mam zaprezentować się przed prezydentem Andrzejem Dudą, o mało nie upadłem - mówi wynalazca Petros Psyllos.
Jestem jak poręcz, po której schodzi się w głąb własnego wnętrza - mówi Marek Dawidowicz, białostocki hipnoterapeuta.
Trzech na czterech Podlasian jest zadowolonych z władz samorządowych. Niemal tyle samo z policji, która jest lepiej oceniana niż Kościół! Jakim instytucjom ufamy?
Bardzo trudno wyobrazić sobie Asseco Resovię bez Marka. Fajny z niego gość i bardzo dobry siatkarz. Pokochał Rzeszów i Polskę. Z myślą o powrocie do Asseco Resovii uczył się w Rosji języka polskiego. Wrócił do Rzeszowa bardzo dobrze posługując...
Z Jarosławem Gowinem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego rozmawiamy m.in. o tym, jak zmieni się sposób finansowania uczelni oraz czy zagłosuje za obniżeniem wieku emerytalnego.
Liczę, że kolejna kadencja utrwali dobre kierunki zmian - mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN-u.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.