Kilkadziesiąt tysięcy ścigaczy i chopperów, warkot motorów i charakterystyczny zapach. W ostatnich latach kwiecień kojarzył się w Częstochowie nie tylko z inauguracją sezonu żużlowego i świętami Wielkiej Nocy, ale przede wszystkim z dwoma...
Precz z republiką, niech żyje cesarz! – zapewne takie okrzyki towarzyszyły zamachowcom, którzy przeszło 100 lat rzucili wyzwanie młodej republice niemieckiej. Świadkami działań związanych z zamachem stanu byli również mieszkańcy Szczecina.
Ograniczenia związane z pandemią spowodowały wzrost zainteresowania działkami rekreacyjnymi i siedliskami na wsiach. Natomiast ogólnie wtórny rynek nieruchomości przeżywa spowolnienie.
Dokładnie 20 lat temu, 30 kwietnia 2000 roku, papież Jan Paweł II kanonizował św. Faustynę Kowalską. Uroczystość odbyła się tak, jak przyszła święta opisała w... 1937 roku.
Wojewoda opolski zwrócił się do podmiotów leczniczych z województwa opolskiego o informację, którzy lekarze chcieliby podjąć pracę w szpitalu jednoimiennym w Koźlu. Wątpliwe jednak, by odzew był duży.
Już sam fakt że mamy w Krakowie i ulicę Piłsudskiego, i Legionów Piłsudskiego może powodować jakieś taksówkarskie nieporozumienia. Mam wrażenie, że marszałek mnie sympatycznie prześladuje - do liceum Sobieskiego chodząc codziennie, mijałem na...
Gowin to, Gowin tamto. Wszyscy przed głosowaniem nad wyborami korespondencyjnymi, mówią o Gowinie.
W niedzielę, 19 kwietnia obchodziliśmy 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jego ostatnim przywódcą był Marek Edelman, który po wojnie osiadł w Łodzi. Był znanym lekarzem, działaczem opozycji, człowiekiem, który za życia stał się...
Już wkrótce klienci Parku Handlowego Karuzela będą mieli okazję zrobić zakupy w nowych sklepach. Co się otwiera w Karuzeli?
Katarzyna Szustow z firmy SZUSTOW, która prowadzi szkolenia z komunikacji dla instytucji kultury, opowiada, jak kultura sobie radzi w czasie pandemii i jak może wyglądać po niej.
Ile można chodzić od ściany do ściany? - pytają zakażeni, którzy trafili do izolatoriów. Gdy wyszli z budynku, poczuli się wreszcie jak wolni ludzie. Zdrowi ludzie.
Gminę Słubice czekają spore zmiany. Burmistrz Mariusz Olejniczak podczas sesji rady miejskiej opowiedział o nowych inwestycjach. W przygranicznym mieście będzie jeszcze piękniej!
Minął rok od oficjalnego oddania ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kłodawki. Jak się ona sprawuje? W czwartek 30 kwietnia trzeba było naprawiać kładkę koło Parku 111.
Mieszkańcy os. Piaski w Gorzowie lubią spacerować. Tak wynika z pomysłów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok.
Duchowni z supraskiego monasteru dostrzegli, że z ikony „Życiodajne źródło” wydziela się mirra, czyli pachnący olej. - Nie jest to przypadkowe, to przejaw szczególnej łaski Bożej w trudnym czasie epidemii - mówi biskup supraski Andrzej.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku uruchomił (31 marca) największe w województwie laboratorium diagnostyczne, w którym wykrywany jest koronawirus. Dziś bada 400-500 próbek dziennie, ale ta liczba może jeszcze wzrosnąć.
Środowisko grafików komputerowych zaangażowało się w projekt społeczny wspierający medyków. Akcja w ostatnich dniach zdobywa bardzo szybko popularność w mediach społecznościowych. I to nie tylko wśród grafików, o czym mówi poznaniak - Adrian...
Gospodarzom trudno zrozumieć, dlaczego tak długo muszą czekać na pomoc po ubiegłorocznej suszy. Resort rolnictwa tłumaczy, że wcześniej nie można było wznowić wypłat.
- W obecnym stanie prawnym, udostępnienie Poczcie danych osobowych wyborców stanowiłoby niezgodne z prawem przetwarzanie tych danych – czytamy w odpowiedzi prezydenta Michała Zaleskiego przesłanej Poczcie Polskiej.
Najwięcej rodziców w poniedziałek siada przed komputerami, by zarejestrować nowego członka rodziny. Mają na to 21 dni od uzyskania karty urodzenia.
Od początku epidemii telefon zaufania dla młodzieży jest oblegany, ale policja nie potwierdza, by zgłaszano częściej wzywano ich na interwencje domowe.
- Na egzaminie wstępnym do szkoły aktorskiej stanęłam przed Haliną Machulską. Pamiętam ogromny stres. I ciepły, życzliwy uśmiech pani Haliny - mówi Aleksandra Pustoła. Aktorka warszawskiego Teatru Temat, absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i...
Osiedle Podniebne Ogrody to projekt kompleksowego osiedla, które każdego dnia ma oferować swoim Mieszkańcom komfort życia. Pracując nad koncepcją osiedla, zespół projektowy sięgał do innowacyjnych rozwiązań proekologicznych. W efekcie powstało...
Picie kranówki w niektórych kręgach od kilku lat stało się modne. Przekonuje do tego także Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Woda z kranu jest w pełni zdrowa i zdatna do picia. Mimo to, czasem ciągle pokutują mity sprzed lat.
Osiedle Podgaje to nowoczesne osiedle charakteryzujące się kameralną, niską zabudową, które zlokalizowane jest w spokojnej i zarazem bardzo dobrze skomunikowanej części miasta. Ceny gotowych mieszkań zaczynają się od 5790 zł/m2
Wyobraź sobie wyjątkową inwestycję w centrum Krakowa, oddaloną od Rynku Głównego jedynie o 2,5 km. W otoczeniu dawnych rogatek miejskich, pięknego starodrzewu, w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni wyższych i centrów biznesowych
Grzegórzki Park to interesująca propozycja dla wszystkich, którzy cenią architekturę na wysokim poziomie, komfortowe wnętrza i życie w centrum miasta, ale z dala od wielkomiejskiego zgiełku.
Firma Arkop Deweloper zrealizowała I i II etap Osiedla Rodzinne Maślice. Inwestycja została zaprojektowana z myślą stworzenia komfortowego osiedla do życia. Deweloper oferuje mieszkania 2-, 3-, oraz 4-pokojowe. Każde lokum posiada przestronny...
Inwestycja przewiduje budowę budynku VI - kondygnacyjnego. Na parterze znajdowały się będą 2 lokale usługowe, a na piętrach I-V usytuowane będą lokale mieszkalne o metrażu od 42 m2 do 110 m2.
Brak żywności może stać się realnym zagrożeniem - ostrzega prof. nauk rolniczych Bożena Łozowicka, kierownik białostockiej Terenowej Stacji Doświadczalnej Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu. Opowiada, jak...
Nie czuję się bohaterką, bo nie pracuję na pierwszej linii - mówi białostocka onkolożka Małgorzata Sawicka-Żukowska. I przyznaje, że lekarzy coraz częściej spotykają przykre sytuacje, kiedy to np. wypraszani są ze sklepów. Nam opowiada, jak w...
- Szybę z pleksi chętnie bym zostawiła nawet i po pandemii - mówi kasjerka. - Tak samo wymalowaną na podłodze przed kasą linię, której klienci nie mogą przekraczać. A bo to rzadko trafi się jakiś narwany krzykacz? Ten dystans utrzymywany z...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.