Pijani kierowcy są zmorą nie tylko naszych czasów. 60 lat temu pod Białogardem doszło do tragicznego wypadku. Zginęło dwóch z aż... dziewięciu pasażerów traktora, który prowadził Henryk C. Prowadził, choć nie widział drogi.
Rok 1952. 23-letni Marian C. wyszedł z więzienia na przepustkę. Uciekł do Drzewian. Schronienia szukał u matki i wuja, który kryminaliście powiedział: nigdy w życiu. Za to młodzieniec spalił im gospodarstwo, a wuja próbował zabić.
W 1965 roku Państwowy Dom Dziecka w Darłowie był miejscem okrutnej zbrodni. Marian M. zadał tam śmiertelne ciosy nożem swojej byłej żonie. Wszystko na oczach ich synka.
Andrzej Z. nie miał szczęścia w miłości. Po rozstaniu z żoną wyjechał z Połczyna Zdroju. Nowe życie chciał zacząć w Karlinie. Chorobliwie zazdrosny o Teresę, nową damę serca, popełnił straszną zbrodnię.
Rok 1948. Rodziny przyjeżdżają na tzw. tereny odzyskane, by dostać swój kawałek ziemi. O grosz jest ciężko, są rodzinne konflikty. Jeden doprowadził do okrutnej zbrodni.
Styczeń roku 1946. Sąd Okręgowy w Koszalinie zajmował budynek przy ul. Matejki. Sędziowie czekali, aż zlikwidowany zostanie szpital radziecki, po którym otrzymali dzisiejszą siedzibę. Na wokandę trafiła sprawa okrutnego mordu.
To ostatnie słowa, jakie wypowiedziała Stanisława P., kiedy zabijał ją świeżo upieczony 20-letni mąż.
Prezes Rady Ministrów powołał je rozporządzeniem z dnia 2 lutego 1953 w sprawie utworzenia Wojewódzkich Archiwów Państwowych w Koszalinie, Opolu i Zielonej Górze.
W Siemianowicach Śląskich odbyła się konferencja dotycząca przyjmowania uchodźców. Główny wniosek jest taki, że gminy mają sporo obaw przed imigrantami.
Drugi sondaż wyborczy „Dziennika Zachodniego”: w woj. śląskim PiS pewnie idzie po zwycięstwo, PO ze sporą stratą. Lewica trzecią siłą w woj. śląskim. Największa ciekawostka: Mnejszość Niemiecka partią chłopską.
Chcesz zrobić ciasto, ale nie umiesz piec? Nie masz piekarnika? Nie masz czasu? Oto przepisy, które udowadniają, że można zrobić ciasto bez pieczenia, bez trudności i bez zakalca!
Jakie kierunki studiów w woj. śląskim cieszą się największą popularnością? Które studia doktoranckie liczą najwięcej doktorantów? Zapraszamy na cotygodniowe zestawienie "Śląskie w liczbach". W tym tygodniu prezentujemy dane dotyczące studiów w...
Świętujemy jubileusz. Mija rok, od kiedy jesteśmy razem z Wami. Jak co tydzień Śląsk Plus nisko się Państwu kłania. Dziś przypominamy nasze najlepsze materiały.
Za sprawą kinowej superprodukcji „Everest” widzowie poznali Roba Halla. Ten nowozelandzki himalaista i przewodnik był jedną z ofiar tragicznych wypadków, jakie w 1996 r. pochłonęły życie ośmiu osób. Na krótko przed śmiercią Hall pożegnał się przez...
Zapraszamy do jubileuszowego wydania tygodnika Śląsk Plus. Tak to już rok. Dziś wydanie nr 52. A w nim m.in. wspominamy, jak minął nam ten czas z Wami drodzy Czytelnicy. Przypominamy artykuły, które cieszyły się największą popularnością i z...
Towarzystwo Finansowe Silesia w ostatnich dniach jest jednym z głównych tematów rozmów w branży górniczej. To właśnie ta spółka ma przejąć 11 kopalń należących do Kompanii Węglowej. Rząd chce, by Silesia zabezpieczyła normalne funkcjonowanie KW do...
W niedawnych wykopaliskach paleontologicznych na terenie jaworznickiej GEOsfery uczestniczyli: Kamil Kłocko, Anna Wawrzyniak, Dawid Surmik, Marcelina Kondas oraz Kajetan Zięba.
Język polski to takie miłe szelesty i szepty, że chciałem przekonać się, co to za kraj - mówi Brazylijczyk Marlon Couto Ribeiro, poliglota, który dzisiaj mieszka w Gliwicach.
Śląska Izba Lekarska rozpoczyna debatę o dehumanizacji medycyny. Jutro konferencja. Dziś w DZ prof. Jan Duława ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego mówi o tym, jak powinny wyglądać i jak wyglądają relacje pacjent-lekarz.
To jest historia faceta, który robi obrazki - mówi Grzegorz Rosiński, światowej sławy polski rysownik, twórca m.in. postaci Thorgala, o swojej monografii, która w środę pojawiła się na polskim rynku.
Na wydanie czekają trzy opasłe tomy źródeł Archiwum Powstań Śląskich. Czy wyrzucić je do kosza i dać sobie spokój z dalszą pracą? - pyta prof. Edward Długajczyk, historyk. Nikt nie odpowiada.
Wychowany na katowickiej Ligocie aktor znany m.in. z filmów Kazimierza Kutza, odpowiedział nam na pytanie, czy czuje się Ślązakiem.
Przed wojną jedna z pierwszych hal targowych na Śląsku, po wojnie ulubione miejsce zakupów katowiczan. Były tu NRD-owskie firany, kafelki z importu oraz najlepszy w mieście koktajl z truskawek ze śmietaną.
Pod względem miłości do piwa zajmujemy w świecie trzecie miejsce, po Czechach i Niemcach. W tej chwili przemysł piwowarski nie chce już iść na ilość, ale na jakość i różnorodność. Nowych klientów chce pozyskać nowymi smakami i stylami. Co jest...
Czy zrobią karierę na miarę Dawida Podsiadły, zależy od szczęścia i od nich samych. Kolejni młodzi wokaliści walczą o swoje w programach „The Voice of Poland” i „Must Be The Music”.
Dzięki ludziom dobrej woli Marek Urbanek z Tychów otrzymał wymarzoną protezę nogi. Czekał na nią długo, bo aż trzy lata
6 października 2014 roku to smutna data w historii polskiego górnictwa. Minął dokładnie rok od wypadku na Ruchu Wesoła KWK Mysłowice-Wesoła. Wypadku, który pochłonął pięć żyć, górników, przyjaciół, mężów, ojców… Takiej tragedii nie da się zapomnieć.
Strefa ekonomiczna usytuowana w dzielnicy Kłokocin, którą tak chętnie w ostatnich latach reklamowano na przeróżnych targach w Abu Dhabi, Cannes czy Monachium, gdzie lokować miały się wielkie fabryki, w zasadzie nie istnieje. I raczej marne są...
OSP Baranowice: Już blisko dwie dekady nie działa Ochotnicza Straż Pożarna w Baranowicach. Ostatecznie jednostkę zlikwidowano, gdy budynek remizy przy ul. Pukowca przeszedł w ręce prywatne. Jednostka miała przekształcić się w zawodową straż i...
Disc golf wyprze golfa? Na razie tylko próbuje. Pierwsze informacje na temat zabawy, którą można uznać za pierwowzór disc golfa pochodzą z Vancouver w Kanadzie. To był 1926 rok. Trudno jednak znaleźć dokładną datę i miejsce powstania tej...
Nowa gwiazda rodziny Opla, astra hatchback V generacji, powstaje wyłącznie w Gliwicach. Ten samochód to połączenie dizajnu, najnowszej technologii i niemieckiej precyzji.
Tatiana Szczęch, właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA, ocenia stylizację Tomasza Kammela, prezentera telewizyjnego.
Masz pytania związane z serwisem Zbrodnie Pomorza? Zobacz odpowiedzi na najważniejsze z nich. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi, napisz do nas na alarm@gk24.pl
Na "polowaniach” z aparatem w dłoni zdarzają się wypadki. Raz łabędź nie chciał być modelem, więc ruszył na fotografa. To nie był atak. Ptak chciał raczej... kopulować.
Prokuratura Okręgowa w Katowicach postawiła zarzut wzięcia łapówki Jarosławowi K. byłemu prezesowi Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. Zdaniem śledczych miał on wziąć 250 tysięcy złotych. Od kogo?
Supersam Katowice: Już 8 października otwarcie Supersamu w Katowicach, czyli galerii handlowej przy ulicy Skargi. Budynek jest nowoczesny, ale wielopoziomowy, a to może stanowić utrudnienie dla odwiedzających niepełnosprawnych lub osób starszych....
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.