Ostatnie godziny ziemskiego życia Jezusa były przerażające: zdrada Judasza, groteskowy sąd Sanhedrynu z fałszywymi świadkami, cyniczne zachowanie przedstawiciela rzymskiej władzy, okrutne biczowanie i wreszcie najstraszniejszy sposób zadawania...
Wywiad z Michałem Markiem z Fundacji Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa, ekspertem d.s. przeciwdziałania dezinformacji, autorem monografii naukowej „Operacja Ukraina”.
Przez dobę więzili 26-letniego mężczyznę. Bili go i znęcali się nad nim. Niektórym z zatrzymanych grozi nawet do 10 lat więzienia.
Choć jest kilka lat ode mnie młodszy, okazał się właśnie tym, którego szukałam.
Marcin Hycnar wkrótce ma przestać sprawować funkcję dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Co zatem czeka zasłużoną scenę?
Niemiec płakał, jak sprzedawał Polakowi swoje Audi A6. Polak powinien się popłakać, kiedy wóz próbował w swojej ojczyźnie zarejestrować. Bo nie mógł, wciąż nie może i może nigdy nie będzie mógł. Przez numer VIN. Zupełnie legalny.
Prezydent Francji Emmanuel Macron poinformował, że „dialog z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem utknął w martwym punkcie po ujawnieniu masowych zbrodni w Ukrainie”.
Nietypowa pasja krakowskiego księdza Grzegorza Kurzca. Ma czarny pas i drugi dan w taekwondo olimpijskim, od wielu lat trenuje młodzież. To jego oryginalny pomysł na ewangelizację.
Z księdzem prałatem Jerzym Nowaczykiem, Kanonikiem Honorowym Kolegiackiej Kapituły św. Jadwigi w Zielonej Górze, byłym proboszczem parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św., Honorowym Obywatelem Zielonej Góry odznaczonym Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą...
Święta wielkanocne były w dawnej Rzeczpospolitej szczególnym czasem. Uważano je powszechnie za okres o „wielkiej doniosłości”. Przy stole obowiązkowo gromadziła się cała rodzina, zażegnywano wszelkie spory oraz kultywowano pradawne tradycje i...
Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji zapyziałej, cieszącej się dawniej złą sławą ul. Włókienniczej w Łodzi, co wiąże z remontem samej drogi i kilkunastu kamienic oraz budową pasażu Hilarego Majewskiego. Posadzono tam już pierwsze drzewa.
Ponad sześć lat temu, 24 listopada 2015 r., Turcy zestrzelili rosyjski statek powietrzny – dwusilnikowy bombowiec frontowy – Su-24. Samolot, jak twierdziły źródła ankarskie, miał ponoć naruszyć turecką przestrzeń powietrzną w prowincji Hatay,...
Tegoroczne święta wielkanocne będą inne niż zwykle. Początek wiosny, wolne dni i czas spędzony wraz z rodziną będzie inny niż zwykle, bo w cieniu wojny w Ukrainie. Bez bliskich, rodziny i tradycji kultywowanych od pokoleń.
„Co się przejmujesz. Przecież to nasze dziecko. Będzie dobrze” - powiedział mąż Maciej, gdy poznał wyniki badań. Rozmowa z Lucyną Augustyn, mamą 12-letniego Wojtka z Zespołem Downa.
W wieku 86 lat zmarł Wacław Górski, wybitny torunianin, fotografik, wykładowca akademicki i koszykarz.
Pierwszemu w województwie kujawsko-pomorskim Centrum Mediacji Szkolnej i Edukacji Prawnej nadano imię Kamili Wyrębskiej. Marzyła o takim miejscu w swojej szkole i dostała je na 50. urodziny. Odtąd Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy opuszczać będą...
Branża IT to gigantyczne zarobki - ale tylko dla nielicznych. Najnowsze badanie burzy mity i pokazuje ciekawe zależności.
Rozmowa z biskupem Zbigniewem Zielińskim, nowym biskupem koadiutorem w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej.
Prace przy budowie amerykańskiej tarczy antyrakietowej powoli dobiegają końca. Tegoroczny termin jej oddania wydaje się realny. Radar, rakiety i marynarze są już na miejscu.
Do Polski przyjechała jako 16-letnia dziewczyna. Uciekła z Ługańska przed Rosjanami. Był rok 2014. Teraz pomaga ewakuować ludzi z Ukrainy. Zajęła się najciężej chorymi pacjentami.
W stanie wojennym na krzyżu przy kościele w Słupsku pojawiły się czerwono-brunatne zacieki. Reakcja ludzi mogła być tylko jedna: znak od Boga. Reakcja komunistów też jedna: strach.
Została wdową, kiedy miała 26 lat. Wydawało się, że już się nie podniesie po tym ciosie. Z czasem znalazła jednak siłę w pomaganiu innym.
W nocy w lesie przy fatalnej pogodzie przeszli 40 kilometów w milczeniu, niosąc z sobą intencje. W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Słupska do Ustki wzięło udział ponad 140 pątników.
Święto Zmartwychwstania Pańskiego od dwóch tysięcy lat daje nadzieję ludziom wiary. Nadzieję, której potrzebuje Ukraina, Polska i świat.
W 1939 r. żołnierze SGO Polesie gen. Franciszka Kleeberga bili się dzielnie i poddali się Niemcom jako ostatni. Do kapitulacji zmusił ich dopiero brak amunicji.
Jaka jest kuchnia ukraińska i jak zrobić prawdziwy barszcz ukraiński? I co Ukrainkę zachwyciło w kuchni polskiej? O smakach ukraińskich i polskich rozmawiamy z Aliną Viunytską.
Jeśli planowaliście majówkę lub wakacyjny wyjazd w góry, lepiej upewnijcie się, czy planów nie pokrzyżują Wam nowe zasady i ograniczenia, wprowadzone w Tatrach i Karkonoszach. Od 1 kwietnia 2022 wiele szlaków turystycznych – pieszych i...
- Większość ludzi odchodzi od Kościoła, bo się wkurza niestety na księży. A gdyby duchowni, zamiast podporządkowywać sobie wszystkich, zaczęli myśleć o ludziach z życzliwością i uśmiechem, uważam, że wiele by się zmieniło - mówi ks. Radosław...
Katarzyna Łoza kończyła pisać swoją książkę „Ukraina. Soroczka i kiszone arbuzy”, kiedy wojska rosyjskie gromadziły się nad ukraińską granicą. - Moją pierwszą myślą 24 lutego było: nareszcie. Wcześniej panowało ogromne napięcie w Ukrainie - mówi.
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą embargo na węgiel importowany z Rosji. Będzie to niełatwa sytuacja dla odbiorców, ponieważ może oznaczać dalszy wzrost cen. Trudno będzie zastąpić węgiel importowany z Rosji.
Pielgrzymujący na Jasną Górę zwiedzają zwykle nie tylko klasztor i kaplicę Matki Boskiej Częstochowskiej, ale udają się też na wały, by przejść drogę krzyżową składającą się z 14 monumentalnych posągów. Jaka jest ich historia?
Kasia Kotlińska z Rzeszowa - Pasjonatka życia, ilustratorka i miłośniczka bajek. Jak godzi pasję z macierzyństwem i co daje jej prawdziwe szczęście?
- Niczego nie wygrałam? Nieprawda! Wygrałam swoje marzenia — mówi Lucyna Sokołowska z Torunia. To emerytowana przedszkolanka, która wzięła udział w ostatniej edycji programu The Voice Senior (TVP 2). Jedna z wielu dojrzałych uczestników tego...
O tradycji kuchni wielkanocnej rozmawiamy z prof. Jarosławem Dumanowskim z Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zapraszamy na rynek w Sępólnie Krajeńskim, niezwykły, bo trójkątny. Warto poznać jego tajemnice podczas wiosennych wycieczek po naszym regionie.
„Z rewolwerem enkawudzisty przy głowie ojciec podpisał dokument, że to z dobrej i nieprzymuszonej woli będziemy przesiedleni w inne miejsce. Nie będę opisywać, co działo się w ciągu dwudziestu minut, jakie mieliśmy do zebrania się. (…) Pies mój,...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.