Opóźnia się wielka inwestycja medyczna samorządu województwa w Toruniu. Nowy termin zakończenia prac to czerwiec przyszłego roku.
Ciało 19-letniego Jakuba Schimandy znaleziono w lesie pod Golubiem-Dobrzyniem w 2014 r. Błyskawicznie uznano, że to samobójstwo. Śledztwo wznowiono po 4 latach.
1020 szczurów. 465 myszy. 338 świnek morskich. 10 królików. Tylko w ciągu trzech ostatnich lat - tyle zwierząt udało się uchronić przed niepotrzebną śmiercią w kilkunastu polskich laboratoriach. Miały umrzeć, bo dla nauki stały się już...
Z Iwoną Waszkiewicz, zastępcą prezydenta Bydgoszczy, rozmawiamy o sporze rządu z samorządami oraz o jego wpływie na funkcjonowanie szkół.
- To miała być piękna społeczna łąka kwietna, a na razie przypomina to raczej step. Ktoś o to miejsce dba? - irytują się mieszkańcy bydgoskiego Szwederowa.
W dniu urodzin Violetty Porowskiej przez jej gabinet przewinęła się pielgrzymka znanych osób. Były życzenia i kwiaty, a jubilatka każdą wizytę skwapliwie odnotowywała w mediach społecznościowych. - Bizancjum - komentują jej oponenci. - Wie, jak...
Szkoła zawodowa niewielu rzeczy go nauczyła, ale już pierwsze restauracje - tak. Był piekielnie zdolny, bezczelny i lubił szarżować. Dziś Oskar Zasuń dojrzał i mówi, że ta buta to już przeszłość. Dlatego w swojej patisserie na Grzegórzkach podaje...
Urzędnik podkrakowskiej gminy Jan S., pracujący w urzędzie również jako terapeuta, zaangażował się w intymny związek z petentką.
Ludzie czasem nie czują respektu przed wodą, przeceniają swoje umiejętności, komuś próbują zaimponować. Ratowników, którzy ich upominają - ignorują. I kończy się tragicznie. Rozmowa z Gabrielą Rybską, rzecznikiem Krakowskiego Wodnego Ochotniczego...
- Moje niewzorcowe ojcostwo skończyło się pozytywnie - mówi krakowski aktor Jan Nowicki o swoim synu, Łukaszu. Ich relacje zupełnie odstają od modelowego związku ojca z synem. Ale obaj zgodnie twierdzą: są dojrzałe, męskie i odpowiedzialne.
Autyzm nie jest chorobą ani niepełnosprawnością intelektualną. Mój syn żyje w niezwykłym, odmiennym świecie i ja ten świat próbuję pokazać - mówi Agata Małodobry, mama Andrzeja, historyczka sztuki, kuratorka wystaw
Wystartowali. Kuba Rybicki z żoną Kasia jadą jednym z najtrudniejszych rowerowych szlaków świata przez Góry Skaliste. Może być niebezpiecznie. Ze względu na dość poddenerwowane niedźwiedzie, jeden z jego odcinków został właśnie zamknięty.
Rafał Zawierucha to dziecko szczęścia - to właśnie on dostał rolę Romana Polańskiego w najnowszym filmie Quentina Tarantino - "Pewnego razu w... Hollywood". Teraz film wchodzi na ekrany naszych kin a polski aktora opowiada nam o swojej przygodzie...
Polscy biskupi znaleźli wroga w postaci „ideologii LGBT”. Taki wróg odciąga uwagę od tematu krycia pedofilii w Kościele - mówi Jarosław Makowski, filozof i publicysta, zajmujący się tematyką Kościoła.
Historia o kogucie promującym LGBT w Pcimiu nie jest wcale zabawna. Jest bardzo smutna. To znaczy uściślijmy - jest wspaniałą inspiracją do niezliczonych żartów, brylanty przeciw orzechom, że kabarety wrzucają ją już do swoich programów na finał...
Lotnisko w Balicach przeżywa w wakacje prawdziwe oblężenie. Nie każdy jednak latać lubi. Tym, którzy boją się wsiadać do samolotu, przedstawiamy idealny sposób na rozładowanie stresu. Na czterech łapach.
Wiadomo już, na które projekty będziemy mogli głosować w Dąbrowie Górniczej we wrześniu 2019 roku w ramach Dąbrowskiego Budżetu Obywatelskiego. To będzie pierwsze głosowanie od kilku lat, bowiem w tym mieście najlepsze pomysły dla poszczególnych...
Pochodzący z Wodzisławia Śl. muzyk Wojciech Ciuraj z okazji setnej rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego nagrał płytę o tym wyjątkowym wydarzeniu. W projekcie wzięli udział wybitni śląscy artyści: Józef Skrzek i Marian Dziędziel.
Czym różniła się I Wojna Światowa od wojny polsko - bolszewickiej? Jakie najlepsze jednostki mieli Bolszewicy, a jakie nasze wojska? I która strona używała japońskich karabinów? O tym opowiada Tadeusz Sikora, historyk ze Skarżyska - Kamiennej.
W piątek, 16 sierpnia polską premierę ma nowy film Quentina Tarantino - „Pewnego razu... w Hollywood”. W roli Romana Polańskiego zobaczymy w nim pochodzącego z Kielc Rafała Zawieruchę. Rozmawialiśmy z nim o tym, jak trafił na plan słynnego...
Łukasz uciekał przed sławą ojca, choć ten wcale się nie palił, by pomagać synowi w karierze. Chciał, żeby Łukasz działał na własny rachunek i radził sobie sam.
Zajrzeliśmy na plac budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Wznoszone jest już ostatnie piętro budynku głównego.
Są kolejne rachunki za wizytę prezydenta Andrzej Dudy w Szczecinku. Starostwo nie wszystkie zapłaci.
Miasto Mieszkańców prosi prezydenta o zabezpieczenie muru po dawnym cmentarzu gettowym. Pismo podpisał przedstawiciel stowarzyszenia Bogusław Koniuch. W zeszłym roku Grzegorz Janoszka z Partii Razem wytknął mu m.in., że był "założycielem...
Jabłka to moje hobby. To całe moje życie - uśmiecha się Jan Skibicki, właściciel gospodarstwa ogrodniczo - sadowniczego w podbiałostockich Kurianach. Od lat uprawia ekologiczną odmianę jabłka Gold Milenium, która ma szczególne właściwości zdrowotne.
Z Rafałem Zawieruchą, który zagrał Romana Polańskiego w filmie „Pewnego razu w Hollywood” Quentina Tarantino, ale najpierw pomógł u nas po nawałnicy 2017 roku.
Rzecznik praw pacjenta postuluje wprowadzenie do szkół przedmiotu „Wiedza o zdrowiu”. O propozycji rozmawiamy z prof. Włodzimierzem Piątkowskim, socjologiem medycyny z UMCS i UM w Lublinie.
Rozmowa z prof. Czesławem Brzozą, historykiem, o Brygadzie Świętokrzyskiej.
- Nasze doświadczenia sumują się i dzięki temu możemy tworzyć coś nowego - z Wojciechem Mazolewskim i Johnem Porterem rozmawiamy o nowej płycie „Philosophia”.
Rzuty granatem, ładowanie magazynka na czas, strzelanie do ruchomego celu i zawody sprawnościowe - m.in. z tym musieli się zmierzyć uczestnicy jednodniowego szkolenia wojskowego.
105 lat temu pod Kraśnikiem rozegrała się bitwa, w której starły się armie dwóch zaborców. Chociaż interesy Monarchii Austro-Węgierskiej i Cesarstwa Rosyjskiego były rozbieżne, to jednak oba państwa hojnie szafowały krwią polskich żołnierzy.
W mieście przygranicznym w centrum przebudowano skrzyżowanie na rondo i w ostatnim czasie wyremontowano kilka kilometrów dróg. Burmistrz Bartłomiej Bartczak zapewnia jednak, że to nie koniec drogowych rewolucji.
Jak bardzo aktywni są nasi posłowie? Interpelacje poselskie najczęściej piszą politycy opozycji, ale na mówicię najczęściej wchodzi przedstawiciel PiS-u. Na dwa miesiące przed końcem kadencji Sejmu sprawdzamy, jak nasi wybrańcy na Wiejską...
Przedłużono wstrzymanie pacjentów na wszystkie oddziały szpitala w Zielonej Górze.
W pierwszej części wywiadu dla Pomorskiej starosta Jarosław Sochacki mówi o problemach i szansach na rozwój szpitala w Rypinie.
Tak tragicznie na kujawsko-pomorskich drogach dawno nie było. Nie pomagają apele o rozwagę, bijące po oczach tragiczne statystyki ani policyjne akcje. Od środy trwa kolejna: „Sierpniowy weekend”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.