Jest ich na Pomorzu coraz więcej, niestety, nie wszyscy legalnie. Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku systematyczne informują o cudzoziemcach, którzy muszą opuścić nasz kraj. Zdarza się, że niektórzy obejmowani są...
W powiatach sztumskim i kartuskim na „dzikich” składowiskach znajdowało się niemal 80 wraków pojazdów. Właściciele szrotów, które pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku odkryli dzięki... dronom, dostali po 30 tys. zł...
O podwójne roczniki w szkołach średnich i pieniądze dla samorządów w związku z reformą edukacji - o to dopytuje nowego ministra edukacji poseł Krzysztof Truskolaski. W sumie wysłał 115 interpelacji.
Ponad 300 mieszkańców Lęborka podpisało się pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie przyjęcia przez radę miasta stanowiska o wolności Lęborka od ideologii LGBT i gender.
Teleopieka nie jest lekarstwem na samotność dla osób starszych, mniej sprawnych czy schorowanych. Ale daje minimum poczucia bezpieczeństwa tym, którzy mieszkają w pojedynkę. Dla nich „guzik życia” może być ostatnią deską ratunku. Nic dziwnego, że...
Blisko 43 tysiące Opolan zostało w 2018 roku objętych opieką społeczną. Większość korzystała z pomocy finansowej, ale co czwarty potrzebował tylko wsparcia pracownika socjalnego. W 19 opolskich gminach liczba pracowników socjalnych jest zbyt mała.
Niewłaściwe oznakowanie miejsc postojowych i tym samym brak podstawy do naliczania opłat i kar, pobieranie opłat za parkowanie w soboty, opieszałość w ściąganiu należności - to główne zastrzeżenia NIK wobec stref płatnego parkowania.
Pozostałości historycznej Bramy Krakowskiej spoczywały kilkadziesiąt centymetrów pod powierzchnią chodnika. Dokopano się do nich przy okazji remontu ulicy Katedralnej. To właśnie przez tę bramę w średniowieczu można było od zachodu dostać się do...
Życie 19-letniej Weroniki Zaleśnej z Jadownik ze względu na liczbę trapiących ją niezwykle jej poważnych chorób, to prawdziwy koszmar. Jedyną szansą jest dla niej kosztowny przeszczep komórek macierzystych. Potrzebna jest pilna pomoc.
Policjanci na czterech łapach wywęszą amfetaminę i trotyl, a także obronią swoich przewodników.
Rozmawiamy z Anną Pieczarką, członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego o pierwszym półroczu jej działalności w tej roli, a także o tym jak udaje się rozwiązywać problemy regionu tarnowskiego.
Do pisania tekstów używamy dziś komputerów, bo są one wygodniejsze od maszyny do pisania. Ale nawet najlepszy komputerowy edytor tekstu nie napisze niczego sam. Może pomóc nam wprowadzić zmiany i poprawki w tekście, ostrzega o błędach...
Mieszkańcy Koluszek narzekają na kierowców, którzy bez namysłu pędzą ul. Zachodnią i nie ustępują pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej. Wszystkiemu winien jest paradoksalnie remont, który z małej, osiedlowej jezdni zrobił...
Klub Lekkoatletyczny Bałtyk Koszalin był gospodarzem pierwszych w tym roku zawodów na stadionie przy ul. Andersa. W Mityngu Kwalifikacyjnym udział wzięli reprezentanci 18 klubów z czterech województw. Dopisały warunki pogodowe, chociaż sprinterom...
- Jeżeli ktoś przyjezdny przez pomyłkę tu trafi - a lepiej żeby to miejsce omijał - to mocno rozczaruje się naszym miastem - komentuje mieszkanka Koszalina. Chodzi o ul. Dworcową i panujący tu „klimat”, ale też o stan tego zakątka. A przecież...
Na pytania nadesłane do redakcji przez Czytelników odpowiada Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego
Oddajemy maksymalnie 450 ml krwi. Ten akt trwa od trzech do 10 minut, więc jest bardzo krótki. Prawie wszyscy krwiodawcy bardzo dobrze znoszą ubytek tej objętości. Zdarza nam się, że raz na miesiąc, raz na dwa miesiące trafi nam się jakaś osoba,...
Białostoccy lekarze od lat stosują nowoczesne metody leczenia udaru. Niestety, żaden białostocki szpital nie został włączony do ministerialnego programu w tym zakresie.
- Człowiek potrzebuje pomocy, a karetki stoją przed szpitalem. To jest chore - uważa nasz Czytelnik. Do szpitala zawiózł go... przygodny kierowca.
Stacja paliw przy ul. Fredry w Gorzowie już dawno wyrosła z ziemi i ma zostać otwarta za kilka tygodni. Mieszkańcy i spółdzielnia mieszkaniowa jednak nie ustępują. Tym bardziej, że prokuratura staje po ich stronie...
Ksiądz Roman Kneblewski przestał kierować parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy - informuje portal www.pch24.pl.
W ostatnich dniach wiele emocji wśród mieszkańców budzi przebudowa Placu Rapackiego i okolicznych ulic. Powodem jest planowana w ramach inwestycji wycinka sporej liczby drzew w obrębie Alei Jana Pawła II.
Zdaniem wójta gminy Jeziora Wielkie, tej jednostce administracyjnej nie grozi na razie likwidacja czy połączenie z większą gminą. W przyszłości jednak może być różnie, o czym zadecydują przede wszystkim czynniki demograficzne i ekonomiczne.
Pracownicy bibliotek bardzo się starają, aby zachęcić wszystkich do sięgania po książki. Ciekawe pomysły realizuje Biblioteka Miejska w Grudziądzu.
Dlaczego na Dworcowej gromadziła się woda?
Pięć kulturalnych wydarzeń kluczowych wesprze miasto. Aż trzy przygarnia opera. To festiwal literacki „Na pograniczu kultur”, Halfway Festival i koncerty muzyki ambient festiwalu Up To Date.
W sprawie Oksany z Ukrainy, która doznała udaru mózgu, jej były pracodawca Jędrzej C. będzie miał nowy proces karny. Wcześniej sąd w Środzie Wielkopolskiej warunkowo umorzył jego sprawę na okres 2 lat, ale sąd w Poznaniu właśnie uchylił ten wyrok....
Upały dają się nam ostro we znaki. Niektórzy już teraz szukają wytchnienia na plażach miejskich kąpielisk. Jednak na otwarcie sezonu trzeba jeszcze poczekać.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiedziała umowę firmie Impresa Pizzarotti & C.S.p.A. Za opóźnienia, a ostatnio za brak postępów na budowie.
Na trzy miesiące toruński sąd aresztował tymczasowo 31-latka z Chełmży, któremu postawiono kilka zarzutów związanych z przetrzymywaniem i zgwałceniem mieszkanki tego samego miasta.
Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny wybudziła pogrążone w marazmie polskie społeczeństwo. Przypomniała, czym jest wolność, tchnęła w Polaków nadzieję, że mogą ją odzyskać.
W czasie pierwszej podróży apostolskiej do Ojczyzny Jan Paweł II najwięcej czasu spędził w Krakowie.
Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski - w tym także jej ważna, krakowska część - była jak iskra, która jeszcze nie spowodowała wybuchu, ale lont już się palił.
Środowiska opozycyjne w Krakowie z radością i ufnością oczekiwały Jana Pawła II. Były przygotowane na spotkanie z Ojcem Świętym.
Pod koniec października 2018 r. na stacji Drawski Młyn niedaleko Krzyża Wielkopolskiego funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wysadzili z pociągu kompletnie pijanego pasażera i zostawili samego. Wkrótce mężczyzna wpadł pod jadący pociąg i zginął na...
Podczas pierwszej podróży apostolskiej do Ojczyzny Jan Paweł II pragnął odwiedzić strony rodzinne.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.