Michał Serement to przede wszystkim harcerz. Urodził się w 1992 roku w Miastku, skończył studia ekonomiczne. Pomimo to ciągnęło go w szeroki świat.
Nasz kolejny materiał z cyklu „Miastko w oczach komunistów”. Nadszedł rok 1972. Był to czas wielu inwestycji, realizowanych w czasach Edwarda Gierka.
Na przełomie lat 50. i 60. ksiądz Wiktor Markiewicz (proboszcz usteckiej parafii w latach 1957-77) więcej mógł zdziałać z ambony niż władza komunistycznymi nakazami. Jednak i jemu, jak i całym rzeszom księży w Polsce, przyszło z tą władzą się...
Do 28 lutego zawodnicy rypińskich klubów sportowych mogą starać się o miejskie stypendia. Wsparcie ominie przedstawicieli mieszanych sztuk walki, których w Rypinie jest całkiem sporo.
Grupy krwi „A”, „B” i „zero” ze wskaźnikiem RH minus są w tej chwili najbardziej w cenie. Od 3 lat ubywa liczba krwiodawców. Sytuacja zaczyna robić się dramatyczna.
Do uprawiania tego sportu nie potrzeba większej przestrzeni ani drogiego sprzętu. Wystarczy kilkanaście metrów kwadratowych w miarę twardego podłoża, komplet niezbyt drogich metalowych kul i… umiejętność rzucania do celu.
Rozmowa z Piotrem Kowalskim z łódzkiej Spółdzielni Socjalnej FADO, która zajmuje się audytami oraz doradztwem w sprawie dostępności przestrzeni publicznej.
Linia kolejowa między Lublinem a Warszawą będzie w pełni przejezdna jesienią 2020 roku. Nowy przystanek w Lublinie będzie spełniał wymogi składów pośpiesznych, a w tym roku do Rzeszowa pomkną pociągi elektryczne. O lubelskiej kolei mówi Tomasz...
Cztery nastolatki ruszają z projektem społecznym „Krzywe zwierciadło”. Będą przekonywać młodzież i seniorów, że warto polubić siebie. - Kompleksy ma każdy. Dużej siły potrzeba, by przestać słuchać głosu, który mówi: masz za grube nogi, za małe...
Oscary 2019: Dla wielu z nas może to być bezsenna noc. Z niedzieli na poniedziałek, o godzinie 2.00 czasu polskiego, rozpocznie się telewizyjna transmisja z Dolby Theatre w Hollywood z 91. ceremonii wręczenia Oscarów. Warto widzieć tegoroczne...
Najpierw spektakl, wkrótce może filmowy musical. Beata Kozidrak opowiada o swoich wrażeniach po obejrzeniu „Być jak Beata” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.
Oprócz doraźnych remontów zgłaszanych przez dyrektorów placówek oświatowych, w 2019 roku miasto zainwestuje w rozbudowy i modernizacje.
- Sprawdziliśmy więcej niż musieliśmy - bronią się pracownicy pogotowia gazowego, oskarżeni o to, że nie zapobiegli wybuchowi gazu w kamienicy przy ulicy Gdyńskiej na szczecińskim Niebuszewie. W wyniku eksplozji jedna osoba zmarła.
Po siedmiu latach na ekrany ma powrócić „Szansa na sukces”, pierwszy polski talent show, który utorował drogę do kariery wielu gwiazdom. To tu zaczynali Justyna Steczkowska, Ewa Farna, Margaret, Tomek Makowiecki, Kasia Cerekwicka, Paulla, Anna...
Jedynym lekarstwem na ogromny psi smutek, po stracie właściciela, może być tylko drugi człowiek - mówi Miriam Gołębiewska, trener i psycholog zwierząt. - Pustka sama się nie wyleczy.
W czwartek w Prokuraturze Rejonowej w Pruszczu Gdańskim odbyły się przesłuchania osób podejrzanych o tzw. kradzież stulecia w Berlinie. Mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego miał ukraść ponad 250 tys. euro swojej partnerce, którą wcześniej uwiódł za...
Do redakcji Głosu zgłaszają się mieszkańcy, którzy narzekają na uciążliwości związane z funkcjonowaniem fabryki opon w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie.
Nowe zadanie, nowy przetarg. Czy jednoślady włączone do systemu transportu miejskiego mogłyby wydobyć Toruński Rower Miejski z dołka?
- Zaczęło się od śmierci męża - mówi pani Henia, która po kilku latach wyszła z depresji. - Nagle okazało się, że właściwie nie mam obowiązków: nie muszę wstawać z łóżka, żeby pójść na zakupy, bo i zakupów nie muszę robić. Po co zakupy, skoro...
Zwierzęta, które tracą swoje naturalne siedliska coraz częściej pojawiają się w miastach. Większość gatunków przystosowuje się do życia obok ludzi.
Na biurkach wszystkich ważnych na Opolszczyźnie dzwonią telefony z Polski. Co się tam u was dzieje? – pytają zdumieni państwowi urzędnicy, samorządowcy, rektorzy wyższych uczelni i tuzy krajowej medycyny. To reakcja na wiadomość, że dogadana już i...
Wesołego Chrztu Polski. Tak będziemy się pozdrawiać 14 kwietnia. Sejm ustanowił właśnie nowe święto państwowe. Cel? Upamiętnienie chrztu Polski, „zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego”.
Zatrzymanym ma być mieszkaniec miejscowości, w której 22 lata temu zamordowano starszą kobietę. Jednak ani prokuratura, ani policja nie chcą oficjalnie komentować sprawy.
Grypa nie daje o sobie zapomnieć i zbiera żniwo. Tylko w tym roku do 15 lutego w województwie kujawsko-pomorskim zachorowało na nią blisko 58 tys. osób. Sześć zmarło. W niektórych bydgoskich szpitalach obowiązuje zakaz odwiedzin.
Kontrowersje. Dyskusja pokonkursowa o nowej siedzibie dla Filharmonii Krakowskiej i miejskich orkiestr ujawniła duże obawy środowiska architektów i muzyków.
Każdy kiedyś występował przed kamerą, przynajmniej telefonu. Strzelenie sobie filmu z łapci, a występ przed dziennikarzem to jednak dwie różne sprawy.
Kiedy na kółku teatralnym poczuł jak smakuje aktorstwo, zawalił ścisłe przedmioty i nie zdał matury. Potem jednak zrehabilitował się i trafił do PWST w Krakowie. Po rolach w „Skazanym na bluesa” i „Bogach” stał się gwiazdą polskiego kina.
W Polsce chorzy z zapaleniem błony naczyniowej oka czekają na refundację leku pozwalającego uchronić ich przed całkowitą i nieodwracalną utratą wzroku. Dostępne dziś leczenie jest u części chorych niewystarczające i może prowadzić do wtórnych...
Pamięta pan stare życzenie - przysłowie, „obyś żył w ciekawych czasach”? Przypisywane starożytnym Chińczykom, jak wszystko co mądre, dosadne i bardzo stare, wygląda jednak dzisiaj jak przekleństwo. I to groźne. My już permanentnie żyjemy w...
Rozmowa z Jerzym Podskarbim, słupszczaninem, którego pasją jest kolekcjonowanie wag zegarowych.
Krakowski sąd wyliczył, że gdyby marihuana od braci Ł. trafiła na rynek mogłaby jednorazowo zaspokoić potrzeby 9304 osób. Nie trafiła, bo dwaj producenci okazali się przestępczymi partaczami.
Radni PO:Marcin Hencz i Marcin Bugajski chcą by rodziny pacjentów w szpitalu im. Kopernika mogli mniej płacić za parkowanie aut na przyszpitalnym parkingu.
W tym roku mija 20 lat od premiery serialu „Świat według Kiepskich”. Na antenie Polsatu pierwszy odcinek wyemitowano 16 marca 1999 roku. Od tamtej pory z różnym powodzeniem produkcja wdzierała się do masowej pop kultury. Od serialu pogardzanego i...
To jedyne takie instrumentarium w Sławnie. Kilka dni temu zorganizowano w nim zajęcia dla najmłodszych adeptów Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej.
Śniadania z przedsiębiorcami, taką formułę spotkań zaproponował starosta drawski Stanisław Cybula. Mają stać się ważnym forum dialogu między środowiskiem przedsiębiorców a samorządem powiatu i na stałe zagościć w harmonogramie pracy starosty.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.