Od 160 do 180 złotych brutto wzrosną w tym roku pensje pracowników Ratusza i podległych mu jednostek, w tym szkół.
Aplikacja Yanosik razem z kierowcami przygotowała zestawienie pięciu opolskich skrzyżowań, gdzie dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków.
Związkowcy z parków narodowych żądają od ministra środowiska podwyżki pensji. I stawiają ultimatum.
Obalić uchwałę budżetową chcieli radni PiS. Większościowa Koalicja Obywatelska od początku mówiła, że nic z tego nie będzie.
Chłopczyk nie skończył jeszcze miesiąca, a już przeszedł długą drogę. I nie chodzi tylko o tą, jaką pokonał w sobotę, z niemieckiego szpitala do domu w Bydgoszczy.
Klamka zapadła. Ratusz musi oddać byłemu właścicielowi część terenu, gdzie znajduje się bikepark przy ul. Janowskiej. Chodzi o pół hektara. I to może nie być koniec zwrotu majątku.
Mamy już za sobą emisję pierwszego odcinka „Sanatorium miłości”, serialu TVP 1, który ma pokazać życie kuracjuszy i to, po co przyjeżdżają do sanatorium. Czy tylko po to, by podreperować zdrowie, czy chcą znaleźć miłość...
Nie dość, że dwaj mieszkańcy Racławic Śląskich prowadzili bimbrownię, to urządzili ją w dobudówce, która okazała się samowolą budowlaną. Wybuch zniszczył całe mieszkanie. Za nielegalną produkcję alkoholu grozi od jednego do dwóch lat więzienia i...
Justyna Markitoń, kierownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymała honorowy tytuł Mecenasa Osób Niepełnosprawnych. Czym się zajmuje? Co oferuje jedyne takie biuro w regionie? Zapytaliśmy.
Kontrowersje. Sprzeciw wobec pomysłu miasta dotyczącego łączenia galerii Bunkier Sztuki i MOCAK-u zatacza coraz szersze kręgi. Protest ogłosiły zarząd okręgu ZPAP i ASP.
Po długiej chorobie zmarł Mirosław Koźmin, wieloletni dziennikarz kryminalny „Gazety Krakowskiej” (1986-1995), a później „Super Expressu”, współpracownik magazynu „Reporter”. Miał zaledwie 57 lat. Wspominają go koledzy po fachu.
W najbliższy piątek poznamy reprezentanta Polski na tegoroczny finał konkursu Eurowizji. Tym razem wyboru dokona specjalna komisja powołana przez TVP. Do dzisiaj można przesyłać do telewizji swoje kandydatury.
Krakowski Oddział IPN i "Dziennik Polski" przypominają. W drugiej połowie lat 60. krakowski kontrwywiad zajmował się inwigilacją osób, które mogły przekazywać informacje wywiadowcze z terenu Małopolski agentowi wywiadu NATO, Gerardowi Cichemu...
Taśmy, na których główną rolę tym razem odgrywa biznesmen Jarosław Kaczyński, nie powinni dziwić. Polityka to nie zabawa, to całkiem dochodowy interes - mawiał Winston Churchill.
Luty 1919. Trwa wojna polsko-ukraińska. Siły zbrojne obu państw zmagają się w Galicji Wschodniej i na Wołyniu. Dla wielu zagranicznych obserwatorów jest to wojna bratobójcza.
Po ostatnich opadach śniegu Zielona Łódź zapowiada rozpoczęcie sezonu narciarskiego.
Pacjenci mają do dyspozycji jedną łazienkę na cały oddział. Czas to zmienić, bo nie jest to standard XXI wieku - mówi Jacek Roleder, dyrektor szpitala.
Jeśli Krzysztof Jurgiel przestanie dzierżyć formalnie stery regionalnego PiS, to i tak nadal jego duch będzie unosił się na partią.
Mieszkańcy pochowali już tutaj 11 pupili. Nikt jednak nie miał na to pozwolenia.
Nowy wójt gminy Bytnica, Sebastian Bartczak już od kilku miesięcy sprawuje tę funkcję. Jakie ma plany, dotyczące tego regionu? Z jakimi problemami musi się uporać?
Prokuratorzy wciąż nie mają stuprocentowej pewności, dlaczego z 20 na 21 czerwca 2018 zginął Adam Pawlak, szef lubuskich antyterrorystów.
Obok Intermarche przy ul. Fredry ma stanąć stacja paliw. - Już teraz ciężko jest oddychać - mówią mieszkańcy
Klub i domy seniora z dodatkiem „plus” mają być jednym ze sposobów opieki nad seniorami, gdyż nie tylko Panu Bogu starość nie wyszła...
Każdemu z nas zdarzyło się coś zgubić. Rękawiczki, parasol, telefon. A co najczęściej gubią białostoczanie? To oczywiście dokumenty, telefony komórkowe, klucze. I tego też najczęściej poszukują! Ale w siedzibie biura przy ul. Bitwy Białostockiej...
Pracownicy urzędu wojewódzkiego przedłużają swoją akcję. Pracownicy sądów i prokuratur rozważają zaostrzenie protestu płacowego. Część lekarzy z COZL składa wypowiedzenia, a o masowym udaniu się na L4 myślą listonosze.
Wszystko wskazuje na to, że poznańska prokuratura jeszcze raz zbada sprawę oświadczeń majątkowych radnego Marka Sternalskiego i ewentualnego nadużycia przez niego władzy. Prokuratura Okręgowa stwierdziła, że mimo umorzenia śledztwa, trzeba...
Do siedziby OSP w swojej miejscowości pani Maria poszła skuszona ogłoszeniem o bezpłatnych badaniach układu krążenia. Wyszła z materacem rehabilitacyjnym i kredytem na „pakiet medyczny” na ponad 7700 złotych. Po powrocie do domu 71-letnia kobieta...
Przed laty prosperowała tutaj fabryka Beckera. Mieszkali też wysoko sytuowani urzędnicy. Dzisiaj przy ulicy Świętojańskiej mieści się znane centrum handlowe. Dzieje ulicy odtworzył Wiesław Wróbel, białostocki historyk.
Projekt modernizacji ul. Sienkiewicza przewiduje wycinkę 27 drzew. - Zmieniamy go - mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
- Piwnica jednej z lokatorek od lat jest nieużywana. Tam mieszkają szczury, które zobaczyć można w całym bloku - twierdzi czytelnik z ul. Zygmunta Augusta. Władze spółdzielni mieszkaniowej zapowiadają interwencję.
W ubiegłym roku w całym województwie policja wszczęła 18 postępowań w sprawach alarmów bombowych. Tylko w styczniu tego roku były trzy takie zawiadomienia. Za telefon, czy mail o bombie grozi nawet 8 lat więzienia.
Mieszkanka Zatorza proponuje, by na wejściu do Parku Ireny Sendlerowej stanęła tablica informujaca o zasługach patronki tego miejsca.
Kierowca MZK udzielał pomocy pasażerowi, który zasłabł w autobusie. Chciał wezwać karetkę. Zadzwonił pod nr 112. Przekonany, że wszystko pójdzie szybko. Nie poszło.
Nie żałują pieniędzy, odwiedzają je codziennie. Dokarmiają, bawią się z nimi, a nawet rozmawiają. W Bytowie jest kilkaset bezdomnych kotów, ich opiekunów znacznie mniej.
Do koszalińskiej komendy policji zgłosiła się oszukana 77-latka z Koszalina. Seniorka straciła aż 135 tys. złotych. Uwierzyła oszustom, którzy podawali się za policjantów.
W lipcu 2018 znaleziono na brzegu jeziora Rusałka setki nieżywych małży. Do tej pory nie wiadomo co je zabiło. Ekolodzy przypuszczają, że mięczaki zabiły nieczystości. Sprawę wyjaśnia Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.