W najbliższy czwartek rozpoczną się konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania centralnej części parku Witosa w Bydgoszczy. To tam stała muszla koncertowa.
Miało być pluskanie w jeziorze, wieczorne grille w ogrodzie, zwiedzanie i inne atrakcje. Już wiadomo, że takich wakacji polskie sieroty z Litwy w tym roku nie będą miały. Stowarzyszenie Otwarty Dom nie dostało pozwolenia na organizację ich...
Wprowadzenie unijnej dyrektywy miało sprawić, że pacjent będzie się czuł bardziej komfortowo w przychodni i szpitalu. - To może utrudnić i tak już skomplikowaną komunikację na linii lekarz-pacjent - oceniają jednak eksperci.
Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny ograniczył przyjęcia. Znaczna część pielęgniarek zamiast do pracy, poszła na zwolnienie.
Rząd zapowiedział, że do 1 lipca tego roku wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i starostowie będą mieli obniżone wynagrodzenie o 20 proc. Wykonanie cięć zlecił radnym poszczególnych samorządów, ale już wiadomo, że w wielu to nie nastąpi.
Dr n. med. Michał Glonek, ordynator oddziału neurologii B w szpitalu na Wodociągowej złożył wypowiedzenie. To już siódmy lekarz tego oddziału, który uważa, że w istniejących warunkach nie da się pracować.
Gdy już kościół w Lipnikach się wypełnił, najpierw do świątyni z drużbami wszedł Łukasz Cekała, a potem Ewa Mielnicka prowadzona przez Dariusza, brata. Przed naszą miss kroczyły dzieci ubrane po kurpiowsku. Odgrywały ważną rolę - w końcu to pod...
Pan Zdzisław w drugim tygodniu maja wybrał się do poradni onkologicznej w ostrołęckim szpitalu. Lekarce pokazał kartę zgłoszenia nowotworu złośliwego - chłoniaka - którą wystawił mu lekarz rodzinny.
Rozmawiamy z Jakubem Frydrykiem - szefem stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, liderem Bezpartyjnego Miasta Ostrołęka, kandydatem na prezydenta miasta.
Woda zalewa posesje mieszkańców ul. Malwowej. Interweniowali w ratuszu. Dostali odpowiedź, że ze względu na „braki czasowe” na wykopanie fragmentu rowu trzeba... półtora roku. Na pytanie kto pozwolił na jego zasypanie, ratusz nie odpowiada.
Rozmawiamy z Konradem Ksepką – 23-letnim Misterem Podlasia. Konrad pochodzi z Łysych, jest synem wójta gminy Łyse i absolwentem II LO w Białymstoku.
To wyprawa życia, tak o swojej konnej pielgrzymce mówi Bożena Skłodowska, lekarz stomatolog z Ostrowi Mazowieckiej.
Jedyny otwarty basen w Nowym Sączu, mieszczący się przy ul. Zdrojowej 71, od kilku lat stoi nieużywany z powodu uszkodzenia niecki. Andrzej Danek, jego aktualny dzierżawca, nie zamierza remontować obiektu, bo twierdzi, że mu się to nie opłaca.
Kontrowersje. Wciąż ważą się losy zamiejscowego wydziału Akademii Sztuk Teatralnych kształcącego aktorów teatru tańca w Bytomiu. Jego pozostawienia chcą m.in. władze miasta.
Wczorajszy dzień powinien być świętem Polski i Polaków, dniem, który jednoczy tak jak 29 lat temu. Różniło nas wtedy wiele. Nie wszyscy chcieli też pożegnania z tamtą władzą. Ale nie mieliśmy wątpliwości, że musimy wstąpić do NATO, zintegrować się...
Niewielki placyk przy dzisiejszej ulicy Karwacjanów tętnił życiem. Już od rana w warsztacie kamieniarza Duszy słychać było postukiwanie dłut, którymi obrabiał głazy z piaskowca na nagrobki. Gdy miał odbyć się pogrzeb, słychać było jeszcze rżenie...
Krakowski Oddział IPN i „Dziennik Polski” przypominają. 1908. Przypadająca w tym roku 110. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Mieczysława Kotlarczyka jest okazją do przypomnienia tego wybitnego reżysera, aktora, twórcy Teatru Rapsodycznego.
Prawie 21 tysięcy osób ucierpiało wskutek powodzi, która nawiedziła w maju i na początku czerwca Małopolskę w 2010 roku. Ogromne deszcze nad województwem pozostawiły w ruinie ponad 177 domów, do których nie było po co wracać. 823 mieszkania...
Koniec z wystawaniem godzinami pod drzwiami gabinetów lekarzy w przychodniach w szczecineckim szpitalu. Placówka wprowadziła system kolejkowy, który ma usprawnić przyjmowanie pacjentów.
Zarząd Okręgu PZW w Koszalinie został zawieszony
Limanowa. Od lat 40 XIX wieku austriacki zaborca skutecznie wbijał klin pomiędzy szlachtę i chłopów. Działo się tak w całej Galicji.
5 czerwca 2004. Terroryści zabijają w Bagdadzie dwóch byłych żołnierzy GROM. Pracowali dla amerykańskiej firmy ochroniarskiej. Polacy od wieków zaciągali się do służby wojskowej w innych krajach.
Tomasz Bata stworzył w okresie międzywojennym światowej sławy koncern obuwniczy. Znany był z wprowadzenia amerykańskich metod motywowania pracowników i nowinek technologicznych. Stworzył dla swych pracowników nowatorski, jak na ówczesne czasy,...
Pięćdziesięciu młodych parafian z parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Brzezinach, którzy w tym roku będą przystępować do sakramentu bierzmowania, postanowiło wesprzeć materialnie brzezińskie koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata...
Środowisko geodetów jest zbulwersowane pracą wydziału geodezji, kartografii i katastru w starostwie. Geodeci żalą się, że notorycznie i rażąco nie dotrzymuje on terminów wyznaczonych w przepisach.
We wtorek, 5 czerwca 2018 roku, w godzinach 10:00 – 14:00, w Parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu, na terenie przylegającym do muszli koncertowej łódzka Caritas organizuje festyn dla dzieci „Bądźmy razem”.
Na początku czerwca drużyna Raptors wzięła po raz trzeci udział w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge 2018. W finałach konkursu wzięło udział 36 drużyn z całego świata. Studenci Politechniki Łódzkiej poprawili zeszłoroczny...
W Rybniku na ulicy Raciborskiej rozbiorą dwukolorowy, podzielony na część dla pieszych i rowerzystów chodnik z kostki brukowej, by stworzyć trasę rowerową z asfaltu. Opozycja grzmi, że to marnowanie pieniędzy
Kilkaset osób wzięło wczoraj udział w Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku impreza nawiązywała do Roku Kobiet. Był pokaz mody ekologicznej, prezentacja wyrobów wykonanych przez podopiecznych ośrodków opiekuńczych...
Darmowy weekendowy pociąg dla turystów, którzy nocują w Ustroniu i Wiśle, to jedynie część działań promocyjnych dwóch beskidzkich miejscowości. Pierwsi turyści będą mogli skorzystać z takiego połączenia już w niedzielę 10 czerwca.
Miniony weekend był dobrym testem na funkcjonowanie Sosnowieckiego Roweru Miejskiego. Od piątku do niedzieli takie rowery wypożyczono aż 932 razy. Większość mieszkańców pojechała nimi do Parku Sieleckiego, bo tam akurat trwały dni Sosnowca.
Powrót pandy do Tychów? Byłoby to spełnienie zapowiedzi, jaką Sergio Marchionne, szef włoskiego koncernu, przedstawił wiosną 2017 roku w Genewie.
Na ostatniej sesji radni poparli pomysł utworzenia nieodpłatnej komunikacji miejskiej. Dwie linie autobusowe będą na razie działały pilotażowo w czasie wakacji.
Niewiele wskazuje na to, że kolejny, IV etap ringu między ul. Poznańską a Bohaterów Westerplatte doczeka się realizacji. Plany drogi co prawda są, brakuje za to pieniędzy. Formalnie - pisze słupski ratusz - nie ma takiego programu unijnego, po...
Policjanci i strażacy chwalą zachowanie kierowców
O zamiłowaniu do karykatury i najnowszej wystawie „Podlasianie 3” opowiada białostocki rysownik Tomasz Brański.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.