W ostatnim okresie w Bytowie i okolicach doszło do kilku włamań do domów. Schemat działania włamywaczy zawsze był taki sam. Wyłamując okna, wchodzili do domów, skąd zabierali pieniądze oraz biżuterię.
Z gdańskim posłem Tadeuszem Cymańskim, wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Jacek Wierciński.
Na pozór wszystko jasne. Ojciec-potwór znęcał się nad chorą na raka córką. Niebieska Karta, interwencje policji, pobicie Roksany do krwi tuż przed śmiercią. Tylko dlaczego ludzie tak go bronią?
Urodziłem się dziennikarzem, dlatego nigdy nie będę miał dość odwagi, by stworzyć historię lepszą niż te, które napisało życie. Nie umiałbym - mówi Maciej Siembieda, autor książki „Miejsce i imię”.
Według IBRIS, w trzech wariantach uwzględniających różne sojusze, wybory do sejmiku wygra prawica, ale może być to pyrrusowe zwycięstwo.
Zaskakujące wyniki pracowni IBRiS, która w sondażu przewiduje zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmiku naszego województwa. PiS 30%, PO+Nowoczesna 24,2%, SLD - 14,5%, PSL - 10,6%, Kukiz 15 - 8,7% w sondażu IBRiS
Monument w kształcie stożka, zwany też wieżą ariańską, to miejsce pochówku szlachcica Pawła Orzechowskiego. Właśnie okazało się, że mógł być zbudowany na dawnym grodzisku.
97 procent aplikantów adwokackich z izby w Lublinie zdało egzamin kończący aplikację. Osiągnęli najlepszy wynik w Polsce. Za nami znaleźli się młodzi adwokaci z Białegostoku, Łodzi i Kielc. Zdany egzamin to początek budowania kariery przez...
Rok temu, parę minut po godz. 12 w części północnej Zamku Książąt Pomorskich zawaliły się stropy. „Nie ma informacji o osobach poszkodowanych” - mówił pierwszy komunikat dyrekcji Zamku w Szczecinie.
Jakub Bursztyn (20 lat) i Adrian Benedyczak (niespełna 18) zadebiutowali w dorosłej Pogoni Szczecin. W kolejce czekają kolejni adepci klubowej akademii.
Mundialowa „strefa kibica” w Bydgoszczy pod znakiem zapytania. Ratusz chce wynająć zewnętrzną firmę, ale jeszcze nie ogłosił przetargu. Czas goni, a kasy zbyt wiele nie ma.
Nie będzie zmiany cen za dostarczana wodę i odprowadzane do oczyszczalni ścieki. Obecne stawki utrzymają się przez najbliższe trzy lata.
W 1543 r. król Henryk VIII poślubił szóstą żonę. W Norymberdze ukazało się pierwsze wydanie „O obrotach sfer niebieskich”, a we Fromborku umarł jego autor. W tym samym czasie i regionie rozpoczęła się wycinka sosen, z których powstała konstrukcja...
W 2017 r. ratuszowi urzędnicy, łącznie z prezydentem i zastępcami prezydenta, wyjeździli w delegacjach zagranicznych 145 tys. złotych. Ponoć to rekordowo dużo, za dużo.
24 dni trwa już protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie. Jednak większość została domowym w zaciszu. Musieli, bo ich dzieci wymagają całodobowej opieki.
Komunia święta, chrzest i ślub to bardzo ważne wydarzenia w śląskich rodzinach. Nieodłącznie wiążą się z prezentami, które najczęściej mieszczą się w kopercie. Sprawdziliśmy, jakie kwoty najczęściej dajemy w prezencie w różnych rejonach naszego...
Urodził się w Bydgoszczy na pograniczu Śródmieścia i Bielawek. Tu Roman Sidorkiewicz dorastał, tu przeżył wiele ważnych chwil w swoim życiu, tu poznał wielu ludzi. Książką „Bydgoski fyrtel” wrócił do tamtych czasów. Dziś pracuje nad drugą częścią...
To była przez lata skrywana tajemnica rodzinna. W 1958 roku Edward Godlewski został zwolniony z pracy za to, że w biurze powiesił krzyż. Po latach znalazł go pan Mirosław, wnuk.
Podczas spotkania ze związkami zawodowymi szefowie amerykańskiego holdingu Neapco poinformowali, że chcą kupić hale produkcyjne w Praszce. Oznacza to, że producent podzespołów motoryzacyjnych zrezygnował z planów wyprowadzki z miasta.
Dzisiaj często, zwłaszcza w środowiskach lewicowych, powtarza się tezę, że państwo polskie odwróciło się od obywateli. To doprowadziło do buntu i do rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Nie dojdzie do reformy państwa, w tym centrum rządu, bez ciężkiego kryzysu niewydolności państwa. Dopiero wtedy pojawi się przymus reformatorski, który umożliwi zmianę.
W tym roku Michalina Sutkowska z Zambrowa skończy 22 lata i już zdążyła pojawić się na okładce magazynu „Cosmopolitan“. Jej profil na instagramie śledzi ponad 23 tys. osób.
- Unia zmierza dziś w kierunku autokratycznego liberalizmu, który używa prawa i wspólnych instytucji jako instrumentów nacisku - mówi Marek Cichocki
Kazimierz Pułaski przez kilka miesięcy stacjonował ze swoim oddziałem w podtarnowskiej Lubczy i przemierzał konno okoliczne tereny. Ten mało znany fakt z życiorysu bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych zostanie wreszcie godnie upamiętniony. W...
Rozmowa z siostrami Moniką i Gabrielą Muskałami
Sok jabłkowy bez jabłek i masło bez mleka. Producenci stosują różne triki, żeby sprzedać nam jak najmniej produktu w produkcie. O tym, na co zwracać uwagę, mówi Urszula Bulanda, dietetyk.
Piotr K. zawsze miał mocny sen, ale w końcu się obudził, gdy za oknem słyszał głośne krzyki.
W zasadzie żadna ustawa, a więc także konstytucja, będąca ustawą zasadniczą, nie ma gwarancji, że nigdy nie zostanie zmieniona. Wynika to z bardzo prostej przyczyny, że jest ona dziełem ludzkim, a więc niedoskonałym. Jeżeli nawet sama treść...
Antoś szepcze do taty: Uwielbiam cię, wiesz? Takie słowa topią serce dorosłego faceta.
Polska Fundacja Narodowa dość nieoczekiwanie stała się dostarczycielem bezpłatnej rozrywki i istotnej dla zdrowia każdego codziennej porcji śmiechu. Pozycja „Ucha prezesa” chwieje się jak mleczny ząb u siedmiolatka.
Julia Rosnowska gra jedną z głównych ról w kręconym w Krakowie przez TVP serialu „Drogi wolności”. Wcześniej oglądaliśmy ją w telenoweli „Julia”. Nam opowiada o swej aktorskiej drodze.
Tak pan był ostatnio zniechęcony do politycznej publicystyki, że, jak się wydaje, znowu pan odnalazł radość „mówienia teatrem”. Po niedawnych „Szewcach” Witkacego, o czym pisaliśmy, teraz zrobił pan „Bal Manekinów” Brunona Jasieńskiego, za chwilę...
Pod mikroskopem wygląda niewinnie, jak różowy bąbelek. W istocie bakteria New Delhi, Klebsiella pneumoniae - i jej inne lekooporne koleżanki - są jednym z największych zagrożeń dla zdrowia ludzkości. New Delhi może doprowadzić do zapalenia płuc,...
Droga strachu i milczenia nie jest w Kościele dobrą drogą - mówią Piotr Żyłka i Łukasz Wojtusik, współautorzy książki „Łobuzy. Grzesznicy mile widziani”.
Rozmowa z Andrzejem Brzezieckim, krakowskim dziennikarzem, historykiem i pisarzem, redaktorem naczelnym czasopisma „Nowa Europa Wschodnia”.
Robienie filmu to nieustanne rozwiązywanie problemów - mówi krakowski producent, Krzysztof Sołek, którego najnowszy film - „Katyń - Ostatni świadek” wchodzi dziś na ekrany kin.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.