Wojewódzki konserwator wpisał do rejestru zabytków dwa ciekawe obiekty. Pochodzą z XIX wieku i mają związek z budową Kolei Warszawsko-Petersburskiej.
Naprawi torebkę, buty, kurtkę, wymieni zamek i zreperuje stare siodło. Współczesnych kaletników jest w Lublinie niewielu, mają za to wiele pracy.
Krzywińskie pierniki w kształcie zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na liście znajdują się 93 produkty regionalne z całej Wielkopolski.
O biznesie w dobie cyfryzacji, upadku małych księgarń, przenoszeniu sprzedaży do internetu, masowym niszczeniu książek, a także największych sukcesach w zeszłym roku opowiada Tomasz Szponder, prezes Domu Wydawniczego Rebis z Poznania.
Vice prezes STK opowiada nam o planach na reanimację seniorskiej koszykówki w Słupsku oraz o tym jak ważne w tym wszystkim jest szkolenie młodzieży.
Od 2018 roku nauczyciele będą zarabiać więcej – zapowiedziała minister edukacji Anna Zalewska. Na razie sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Podwyżek jak nie było, tak nie ma, a rząd odbiera nauczycielom dodatki. W styczniu pożegnali się już...
- Władze województwa wielkopolskiego działają opieszale ws. byłego prezesa Jakuba J. Wyrządził spółce Szpitale Wielkopolski stratę w wysokości 245 tys. zł - mówi Dariusz Szymczak, szef klubu radnych PiS w sejmiku.
Rozmowa z psycholożką Sylwią Wójcik.
170 bojerowców walczy na szczecineckim jeziorze Wielimie o tytuł mistrza świata. Regaty rozpoczęły się w poniedziałek i potrwają do piątku.
Problem z dotacją dla lokalnego Szkolnego Związku Sportowego sięgnął niemal szczytu. Poseł PiS Stefan Strzałkowski uważa, że burmistrz miasta w taki sposób walczy z politycznymi przeciwnikami.
Problem z dotacją dla lokalnego Szkolnego Związku Sportowego sięgnął niemal szczytu. Poseł PiS Stefan Strzałkowski uważa, że burmistrz miasta w taki sposób walczy z politycznymi przeciwnikami.
Pas jezdni przy koszalińskim muzeum wciąż jest zamknięty. A minął już ponad miesiąc od awarii. Chodnikiem też nie wolno się poruszać. Nasi Czytelnicy chcą więc wiedzieć kiedy wreszcie zapanuje tam porządek. W ratuszu mówią, że wciąż ustalają...
Nowe ustalenia śledczych są wstrząsające, a opis czynów, których oskarżeni mieli dopuścić się wobec dzieci tak drastyczny, że utajniony został nie tylko przebieg rozprawy, ale również sam akt oskarżenia.
Niemożliwe stało się możliwe! Jest decyzja sejmiku województwa o powstaniu filii Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. O tym mówiło się od lat, ale jakoś nie było mocy sprawczej...
Przejęcie udziałów przez Polski Fundusz Rozwoju czy fuzja z czeską Skodą? Wkrótce powinniśmy poznać inwestora bydgoskiej Pesy. Bydgoska firma ma na to czas do końca marca.
Od 1 listopada w całym kraju z powodu wychłodzenia zmarło już 39 osób, a z powodu zaczadzenia 46. W Kujawsko-Pomorskiem mróz zabił dotąd jedną osobę, a cztery tlenek węgla (czyli czad).
Poznańscy politycy PiS krytykują propozycję prezydenta Jacka Jaśkowiaka dotyczącą podziału miasta na nowe okręgi wyborcze. Twierdzą, że nie uwzględnia ona przyzwyczajeń mieszkańców i nie była dostatecznie konsultowana z radami osiedli.
Góra pieniędzy, jakie samorządy przeznaczają na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami rośnie z roku na rok. Mnożą się też schroniska. Nie ubywa tylko bezdomnych psów i kotów. - Polski system sprzyja nie im, ale biznesmenom - właścicielom przytulisk -...
UMK ogłosiło przetarg na budowę i projekt Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego, które stanie obok Wydziału Sztuk Pięknych.
W latach 1941-1945 wody, wyspy i przestworza Pacyfiku były wojennym piekłem, przez które przeszły tysiące marynarzy, żołnierzy i lotników polskiego pochodzenia
Wśród licznych wojen i konfliktów w dziejach Polski znajdziemy sporo zastanawiających, a czasami wręcz zdumiewających. Oto kilkanaście z nich
Blady jak ściana, drętwym głosem Morcinek czytał w Sejmie, że lud śląski pragnie, by Katowice stały się Stalinogrodem. Był rok 1953. Tak literatami dyrygowała władza.
Niedostępne dla zwykłych ludzi. Oznaczane jako tereny leśne - bazy radzieckie, luksusowe ośrodki dla władzy PRL albo placówki wywiadu. Tajne miejsca w PRL
Zerwanie stosunków dyplomatycznych z Izraelem w czerwcu 1967 r. rozpoczęło w PRL antysemicką nagonkę. Ważną rolę w jej roznieceniu odegrali Mieczysław Moczar i jego resort
Studiowanie żywotów polskich świętych daje nam nie tylko ich osobiste świadectwa, ale dowodzi, jak skomplikowane były dzieje Rzeczypospolitej
Ze wszystkich insygniów koronacyjnych polskich władców do dzisiejszych czasów przetrwał jedynie miecz Szczerbiec oraz „awaryjny” komplet regaliów wykonany na zlecenie Augusta III
Władysław Łokietek i Kazimierz Wielki nie byli postaciami z czytanek szkolnych. Dwaj ostatni Piastowie to brutalni gracze, którzy scalili rozbite państwo i dali mu podwaliny potęgi
Radni miejscy mogą wziąć pod lupę budowę ul. Choiny. Prace drogowców blokują mieszkańcy, a dla ratusza gra idzie o ponad 100 mln zł unijnej dotacji.
Masz marzenie, to sięgnij po nie. To nie tekst z taniego poradnika o pozytywnym życiu, ale realna dewiza, którą się kieruje wielu pasjonatów. Również Edyta Malinowska, której pasją jest herbata.
Kaski narciarskie powinny być obowiązkowe, bo wypadki na nartach są bardzo poważne. Ten rok jest rekordowy, jeśli chodzi o liczbę wypadków na stokach narciarskich w Beskidach. - Czy jednak instruktorzy narciarscy powinni jeździć bez kasków i dawać...
Co się dzieje w centrum Jaworzna. Kolizja goni kolizję. Skrzyżowanie ulicy Grunwaldzkiej z Kolejową w ścisłym centrum Jaworzna obfituje ostatnio w kolizje. Zderzyły się ze sobą już nieoznakowany radiowóz z taksówką, a w ostatni piątek uczestnikiem...
Miasto przymierza się do budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, w którym obecnie przebywają czworonogi, to tak naprawdę prowizorka. Na razie do realizacji planów daleko. A przecież w przyszłym roku, tam gdzie teraz jest schronisko, ma...
To Sebastian Putra. - Przede wszystkim urządzenia zbierałyby dane, gdzie na terenie miasta występują największe problemy z czystością powietrza - mówi. A straż miejska miałaby karać trucicieli.
- Gdybym miała świadomość, że forma idzie w górę i pobiegła odważniej, byłaby szansa nawet na złoto - mówi Anna Sabat, biegaczka Resovii, od tygodnia wicemistrzyni Polski Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 800 metrów.
Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna Unia Tarnów wypowiedziała miastu umowę na dzierżawę stadionu miejskiego. To otwiera drogę do ogłoszenia przetargu i rozpoczęcia prac modernizacyjnych przestarzałego obiektu w Mościcach.
Michał Mistrzyk to zawodnik dobrze znany w Stalowej Woli. W przerwie zimowej zdecydował się na wcześniejsze rozwiązanie kontraktu z Garbarnią Kraków i powrót do „Stalówki”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.