Wbrew twierdzeniom PiS, walka z określeniem „polskie obozy” była ostatnio pełna sukcesów: winni przepraszali, niepoprawni musieli się liczyć z ostrą reakcją polskiej dyplomacji i Polonii oraz procesami o zniesławienie. Te procesy zaczęliśmy...
Kiedy pięćdziesięciu uczestników wycieczki do Watykanu buszuje po sklepikach, szukając suwenirów, Jan i jego przyjaciel, dyrektor muzyczny amerykańskiego zespołu grającego polkę, wchodzą do pustego autokaru.
Robert Majka, przemyślanin, członek Trybunału Stanu, pyta prezydenta Przemyśla o osoby zatrudnione w instytucjach miejskich, które w przeszłości były agentami komunistycznej bezpieki.
Łukasz Różański, bokser Stali Rzeszów, za kilka dni zmierzy się w Nysie z Węgrem Andreasem Csomorem. Dla pochodzącego z Czarnej Sędziszowskiej pięściarza będzie to ósmy pojedynek w zawodowym ringu.
Z Edwardem Marszałkiem, rzecznikiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, rozmawiamy o spotkaniach z niedźwiedziami.
O tym, jak można uwolnić się ze spirali długów i rozpocząć nowe życie – rozmowa z kielecką adwokat Pauliną Trzebińską, specjalistką w zakresie upadłości konsumenckiej z portalu zyciebezdlugow.pl.
W historii babci było tak, że źli ludzie oskarżyli Kopciuszka, a Kopciuszek - czyli Gorgonowa okazał się niewinny - mówi reporter Cezary Łazarewicz.
Senat przegłosował ustawę o IPN z budzącym gorące dyskusje art. 55. Mówi o tym, że podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech ten, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu odpowiedzialność za zbrodnie nazistowskie.
Rozmowa z Tomaszem Pacem, wiceprezesem Stowarzyszenia Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego
Od soboty załoga fabryki Opla w Gliwicach pracuje na dwie, a nie jak dotąd na trzy zmiany. W Tychach i w Bielsku-Białej likwidowane są zakłady spółki pracującej dla koncernu Fiata. Pracę straci 150 osób. Kolejnych 190 skorzystało w styczniu z...
Do tej pory gmina Komprachcice również angażowała się w działalność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do tymczasowej bazy zbudowała drogę tymczasową, kanalizację, przebudowała wodociąg.
78 osób zginęło w ubiegłym roku na drogach Opolszczyzny. Liczba zatrważająca, a jednak to najmniej od wielu lat. W porównaniu z 2016 rokiem w zeszłym mniej było też osób rannych i samych wypadków. Mimo to policjanci wciąż apelują o rozwagę.
Ośrodek Sportu i Rekreacji szykuje się do rozbudowy pływalni miejskiej. Inwestycja ta oznacza, że zlikwidowane zostaną korty tenisowe przy ulicy Szczecińskiej. To nie wszystkim mieszkańcom się podoba.
Ferie w pełni, ale dzieci niezbyt zainteresowane są tym, co przygotowały dla nich poszczególne miasta. Zajęcia w szkołach nie cieszą się taką popularnością, jak jeszcze kilka lat temu. Każdy woli wyjazd na obóz czy wycieczkę.
- Na ulicy Zamiejskiej od początku roku stoi samochód na podsłupskich numerach rejestracyjnych. Stoi i niszczeje, a przy tym przeszkadza - mówi pan Aleksander.
Wśród odnalezionych przez IPN i zidentyfikowanych jest Tadeusz Kowalczuk, działacz podziemia.
Piotr Müller, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, widzi szansę na zatrzymanie budowy fabryki mączki rybnej we Włynkówku. Stowarzyszenie naciska na wójt Barbarę Dykier. Wójt odpowiada.
Ponad rok temu władze Opola ogłosiły, że przy ulicy Wrocławskiej powstanie osiedle komunalne w ramach programu Mieszkanie 500 plus. Choć na blisko czterohektarowym terenie przy ulicy Wrocławskiej nic się jeszcze nie dzieje - Marcin Rol,...
Rekordzistą pod względem liczby porodów jest szpital w Zdrojach. Wszystko wskazuje na to, że na świat przychodzi tam ponad połowa wszystkich małych szczecinian. Na drugim miejscu jest porodówka na Pomorzanach, a następnie wybierana także przez...
Miasto się rozwija się. Budowa nowego komisariatu jest odpowiedzią na ten proces oraz oczekiwania mieszkańców - tłumaczy nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.
Miasto Gdańsk zamierza skomercjalizować tereny wokół portu. Pierwszym krokiem ku temu jest przetarg na I etap budowy układu drogowego na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego.
Afrykański pomór świń u bram Pomorza! Służby organizują wzmożone kontrole.
Oświadczenie do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w sprawie ataku w Oliwie złoży wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. To efekt publikacji „Dziennika Bałtyckiego”.
Pocisk dla Redzikowa nie trafił w cel. To już drugi test, w którym superantyrakieta minęła się z celem imitującym pocisk balistyczny.
Od 1 lutego miejska spółka TIS ma wreszcie prezesa. Funkcję objął Przemysław Lipka. Co ciekawe, konkurs na to stanowisko wygrywał dwa razy.
Oskarżony w tzw. aferze gruntowej, zdaniem sądu utrudniał proces poprzez wyolbrzymianie wątpliwej choroby psychicznej. Henryk B. właśnie został za to ukarany. Stracił kaucję w wysokości 350 tys. zł.
- Niskie bezrobocie w mieście i świadczenie rodzinne 500 plus - to główne powody poprawy sytuacji bytowej niezamożnych torunian - mówi Bożena Miler, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu. Przez rok ośrodkowi ubyło 1343 podopiecznych.
Swoje punkty na Opolszczyźnie właśnie zamknęła jedna z największych takich firm w kraju - Kredyty Chwilówki. Powód? Nowe prawo nie pozwala na zarabianie na dużym oprocentowaniu.
Tysiące bydgoszczan 58 lat temu, w wyjątkowo zimny wieczór zebrało się w centrum miasta nad Brdą. Przygnębieni oglądali wielki pożar spichrzów.
Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie zawarł z kilkoma przedsiębiorcami i instytucjami Pakt Zatrudnieniowy. To szansa dla bezrobotnych po pięćdziesiątym roku życia.
Rok temu, podczas ferii w Wiśle, doszło do tragedii. W basenie w ośrodku sportowym utonął 12-letni chłopak, a drugi trafił do szpitala w śpiączce klinicznej. Prokuratura oskarżyła w sprawie trzy osoby - szefostwo i pracownika ośrodka.
Urszula Koszutska, dyrektorka Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu
Rozmowa z Czesławem Michalczykiem, psychologiem, terapeutą, biegłym sądowym, o postawach wobec alimenciarzy rozmawia Alicja Zboińska
Legia Akademicka, czyli pilotażowy program Ministerstwa Obrony Narodowej, skierowany do studentów chcących zdobyć podstawowe przeszkolenie wojskowe, nabiera realnych kształtów.
Z czym kojarzyliśmy Słowację? Z Tatrami, nartami, śniegiem i Tatralandią. Z czym jeszcze? Bratysławą, Koszycami na wschodzie i... Markiem Hamsikiem, pomocnikiem Napoli. Później w głowie jest czarna dziura.
Przed tygodniem Tomasz Kapica na łamach nto, pisząc o wyprawie kędzierzynian na Białoruś z darami dla tamtejszych Polaków, przypomniał postać Krystyny Posłusznej, której ojciec wziął udział w słynnej akcji uwolnienia polskich więźniów politycznych...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.