Od lutego w ZUS specjalni doradcy płatników składek pomagają przedsiębiorcom, którzy mają m.in. pytania dotyczące e-składki. W całym kraju jest 732 takich doradców, w naszym regionie - 40.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, spółka należąca do miasta Poznań, przegrało w sądzie z mieszkańcami kamienicy przy ul. Gąsiorowskich. Sąd uznał, że należy uwolnić mieszkańców od złego zarządzania przez tę spółkę. Kamienicą...
Jak zorientujesz się, że w domu ulatnia się gaz, nie wpadaj w panikę. Bo gdy wybuchnie panika, to najkrótsza droga do tego, że za chwilę wybuchnie też butla z gazem. I mogą być straty, także w ludziach.
Wyłudzenia podatku VAT na ponad 12 mln zł, pranie brudnych pieniędzy i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej – między innymi takie zarzuty postawiła poznańska Prokuratura Regionalna osobom, które przez dwa lata zajmowały się fikcyjnym...
W poniedziałek przed komisją lekarską stanęli 19-latkowie z powiatu białostockiego. We wtorek kwalifikacja wojskowa zacznie się też dla białostoczan.
Nowo wybudowany odcinek ulicy Brzezinowej we Włocławku ma być dopuszczony do ruchu. Wykonawca wiosną poprawi nawierzchnię.
Szkoła podstawowa w Wirach stała się powodem konfliktu części mieszkańców z władzami gminy. Jej rozbudowa jest niezbędna, ale nie ma zgody co do wybranego projektu.
Programowania warto uczyć się już od najmłodszych lat. Rozwija kreatywność, umiejętność poszukiwania różnych rozwiązań, uczy logicznego myślenia.
Z początkiem lutego policja zaczęła używać terminali płatniczych. Ten sposób uiszczenia mandatu ma być zwolniony z dodatkowych opłat. Kto w takim razie ponosi koszty związane z transakcją?
Projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie priorytetów polityki zdrowotnej pomija rehabilitację dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwojowymi. Rodzice niepełnosprawnych dzieci napisali list do ministra zdrowia.
Uznał, że ma dosyć ciągle takiej samej, żmudnej pracy.Postanowił ją nieco usprawnić. I tak zaczęły się pojawiać pszczele wynalazki.
Nikt, komu choć trochę na sercu leży dobro kotów, psów lub innych zwierząt, nie wyobraża sobie Chodzieży bez Iwony Kostrzewy-Lewińskiej. To ona pod telefonem dyżuruje 24 godziny na dobę i jest zawsze gotowa wsiąść w samochód i ruszyć na ratunek.
To może być jedno z najważniejszych odkryć w najnowszej, przemysłowej historii Górnego Śląska. W Tarnowskich Górach trwają poszukiwania śladów pierwszej w tej części Europy maszyny parowej, która służyła do odwadniania podziemi.
Jedna Karta Prenumeratora zastępuje zestaw 10 kuponów. Dzięki niej możesz zwiększyć szanse na wygranie gotówki, a także dwupokojowego, wykończonego, umeblowanego i wyposażonego mieszkania w Rzeszowie, wartego 305 000 zł.
Teren przy Rybakach 59 ma ciekawą historię. Poza michalitami i przedwojennym Instytutem Różańcowym, pojawia się w niej legendarny cichociemny.
Z Krzysztofem Zalef Zalewskim rozmawiamy o jego płycie z piosenkami Czesława Niemena i związkach z Poznaniem.
Czworo funkcjonariuszy policji z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach usłyszało prokuratorskie zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych. Wobec mundurowych wszczęto też postępowanie dyscyplinarne.
O włączenie ekonomii do listy przedmiotów maturalnych zaapelował do MEN Jakub Kulesza, poseł Kukiz 15. z Lublina. Praktycy przyznają, że pomysł jest wart rozważenia. MEN jest innego zdania.
Resort zdrowia chce, by na koszt państwa wykrywać powodujący raka gen i prewencyjnie usuwać piersi i narządy rodne.
Nie ma dnia, aby do biura powiatowego rzecznika praw konsumenta w Tarnowie nie zgłaszały się ofiary nieuczciwych akwizytorów. Ci żerują najczęściej na starszych mieszkańcach wsi. Podszywając się pod dotychczasowych dostawców prądu i gazu...
Czesław „Pele” Pierzchała, syn zamordowanego w obozie w Auschwitz Józefa Pierzchały, współzałożyciel Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich, mówi o tym jak trudno wybaczyć krzywdę sprzed 76 lat i o sporze polsko-izraelskim.
„Człowiek nie wielbłąd, pić musi” głosi słynne polskie powiedzenie. 450 litrów piwa i około 35 litrów wódki - tyle alkoholu schodzi w czasie weekendu w jednym z klubów w Lublinie. Są jednak i tacy, którzy najlepiej się bawią przy kubku herbaty.
Rozmowa z Błażejem Krajewskim, wschodzącą gwiazdą stand-upu.
To, co dziś modne jest w Nowym Jorku, prędzej czy później przyjdzie i do nas. A obecnie modne są: Kiszona kapusta, awokado i... robótki na drutach. Zaś w zeszłym tygodniu otwarta została na Manhattanie pierwsza w mieście restauracja dla psów i ich...
To propozycja, którą złożyli przedstawiciele Rada Osiedla Żelechowa. Kapsuła miałby zawierać pamiątki historyczne z naszych czasów. W tym także wydanie „Głosu Szczecińskiego”.
Postanowili, że będą wspólnie walczyć o poprawę jakości powietrza na terenie miasta i gminy Oświęcim. Pięć organizacji oraz osoby indywidualne powołały Oświęcimski Alarm Smogowy.
Mieszkańcy osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu chcą, by władze miasta przekazały im działkę w użytkowanie. W zamian deklarują postawić tam świetlicę środowiskową i dom kultury. Zrobią to w czynie społecznym.
Krakowski zespół Brathanki zgłosił swoją nową piosenkę do polskich preselekcji do finału konkursu Eurowizji. Czy „W niedzielę” zapewni mu zwycięstwo?
Tylko dwie stacje WIOŚ i dwa czujniki należące do fundacji Aviva mierzą jakość powietrza w Białymstoku. To stanowczo za mało. Poza tym urządzenia zlokalizowane są w centrum miasta, a nie wśród domów jednorodzinnych, gdzie zagrożenie smogiem jest...
W zimie nasila się występowanie wszawicy u dzieci. Sanepid niewiele może zrobić, bo wszawicę skreślono z listy chorób zakaźnych.
Praca prof. Jarosława Perszko, prorektora Politechniki Białostockiej trafiła na prestiżową wystawę „KUNSZT. 100 LAT POLSKIEJ RZEŹBY” w Rydze.
Rozmowa z bizneswoman Martą Półtorak, która kilka dni temu otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.
Dwanaście osób bawiło się przy ognisku i żadna z nich nie wie co stało się z Damianem. Matka straciła już nadzieję, że zobaczy jeszcze syna żywego.
Ciężko poturbowany przez drapieżnika mieszkaniec Czaszyna przebywa w krośnieńskim szpitalu. Jego stan jest poważny. 27-latek, spacerując po lesie w okolicy Szczawnego, natknął się na niedźwiedzicę z potomstwem. Zaatakowała go.
Czasami faktycznie jest ciężko, ale po to trenujemy, jesteśmy zespołem, żeby radzić sobie w trudnych sytuacjach - mówi Kamil Piechucki, trener Miasta Szkła Krosno, które występuje w Polskiej Lidze Koszykówki.
Jeden z pracowników gminy Wojnicz znęcał się nad bezdomnymi zwierzakami, a jego zwierzchnik nie dopełniał swoich obowiązków. W rezultacie czworonogi przetrzymywane były w skandalicznych warunkach. Sąd Okręgowy w Tarnowie warunkowo umorzył jednak...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.