Śledzimy wyjątkową wyprawę nauczyciela ze szkoły w Starym Jarosławiu w gm. Darłowo. W ciągu miesiąca chce przejechać motocyklem aż 12 tysięcy kilometrów.
Coraz więcej pań zakłada mundur wybranej formacji i ślubuje stać na straży prawa. O tym co nimi kieruje, czego oczekują i jak wygląda ich codzienność, opowiada Paulina Peciak-Nazarewska.
Są przypadki, gdy pracodawca może się domagać odszkodowania od pracownika. Potrzebujecie porady eksperta? Czekamy na pytania - piszcie do nas na adres: [email protected]
Ratusz pożyczył szczecineckiemu szpitalowi milion złotych, zwrot pożyczki do końca listopada. Pieniądze są potrzebne lecznicy na dostosowanie się do wymogów nowej sieci szpitali.
Podczas rodzinnych obiadów babcia często opowiada nam, jak znalazła się w Jeleniej Górze.
13 lipca 2006 roku Hala Ludowa we Wrocławiu została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Słyszeliście o lipnej zbiórce na tracącego wzrok chłopca? Stoi za nią gorzowianin
- Czy to prawda, że zamykane są połączenia promowe przez Odrę? - pyta nasz Czytelnik
7 lipca 1386 roku w południowej wieży kościoła św. Marii Magdaleny we Wrocławiu zawieszono Dzwon Grzesznika. Dzwon był olbrzymi, do jego rozkołysania potrzeba było ponad pół minuty pracy dzwonników!
Dobrze nie jest. W weekendy uliczki w centrum przypominają parking. I to taki, na którym nie ma zarządzającego i dlatego panuje kompletny chaos. - W centrum miasta nie ma praktycznie, gdzie zaparkować - mówi Marian Nawarkiewicz, nasz Czytelnik.
W przedpokoju, często zagraconym kosmacącymi się paltami, najeżonym parasolami, wypełnionym szafami, wisiały niewielkie naczyńka. Metalowe, porcelanowe, szklane lub drewniane ze szklanymi pojemnikami. Kropielniczki, najczęściej suche, z białawym,...
10 lipca 1762 roku urodziła się Zofia Fryderyka Augusta zu Anhalt Zerbst Dornburg. Do historii przeszła jako Katarzyna II Wielka. Rozmowa z prof. Andrzejem Andrusiewiczem, znawcą dziejów Rosji, autorem m.in. "Cywilizacji rosyjskiej"
Od 1 lipca obowiązują nowe zasady udzielania kredytów hipotecznych. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie zapożyczającym się na dom czy mieszkanie większego bezpieczeństwa. Wprowadzone zmiany nieco wzmacniają pozycję klienta w kontakcie z bankiem.
Pojawiły się głosy, że budowa wieży widokowej w Winnym Grodzie nie doczeka się realizacji. Jak jest w rzeczywistości?
Zimny prysznic, unieruchomienie pasami na 11 godzin, ograniczenie zakupów, za dobre sprawowanie: kawa lub kolczyki. Rzecznik praw obywatelskich interweniuje w sprawie traktowania niesamodzielnych mieszkańców domów pomocy społecznej.
Takie tajemnicze dziury bywają rezultatem działań poszukiwaczy bursztynu – twierdzi czytelnik.
Uciekł ze Słupska, odnalazł się w Szczecinie. Poszukiwany 15-latek jest już w domu. Cały i zdrowy. Po drodze znalazł pracę w Berlinie. Do rodziny zaś wrócił z... prezentami
Jeszcze żołnierze nie zdążyli na poligonie w Orzyszu zdetonować niewybuchu wywiezionego z budowy przy ul. Ciołkowskiego, a już w poniedziałek rano musieli z powrotem jechać do Białegostoku po kolejny.
Nowoczesny węzeł przesiadkowy na prawobrzeżu powstanie w ciągu dwóch lat Budowa rozpocznie się już za kilka miesięcy. Koszt inwestycji to osiem milionów złotych.
Cztery podkarpackie szpitale zdecydowały się odwołać od decyzji podkarpackiego NFZ, który w ramach nowej ustawy nadał im stopnie.
Wychowanek GKS-u Bełchatów jest kolejnym zawodnikiem, który dołączył tego lata do mieleckiej Stali. – Stal przedstawiła mi najkonkretniejszą ofertę – mówi Łukasz Wroński.
W większości ekip PlusLigi bez podczas tegorocznego okresu transferowego obyło się bez fajerwerków. Dlaczego? - Kluby po prostu zdały sobie sprawę z pewnych, przepłaconych transferów - mówi Andrzej Grzyb, menedżer siatkarski z Rzeszowa.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych wybrała wykonawcę drugiej nitki obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa. Droga ma być gotowa w ciągu trzech lat
Z dziennika byłego rzecznika archidiecezji krakowskiej - odc. 2. Ks. Robert Nęcek wspomina u nas ważne i ciekawe wydarzenia z 11-letniego rzecznikowania (2005-2016) u boku kardynała Stanisława Dziwisza. Dziś autor jest kierownikiem Katedry...
Dawno temu straszono diabłem, piekłem, a w czasach nam bliższych czarną wołgą. Dziś asortyment ogranicza się do terrorystów. Politycy roztaczają takie wizje, że aż strach wychodzić z domu.
Gmina Łapanów otrzymała ponad 12 tys. zł na odrestaurowanie monumentu pod Grabowcem. Problem w tym, że ufundowano go przed laty ku czci poległych funkcjonariuszy UB i milicji.
Podpis Tadeusza Ferenca pod deklaracją dotyczącą imigrantów poskutkował wnioskiem o lokalne referendum. Polityczni oponenci nie szczędzą prezydentowi gorzkich słów i pytają: Gdzie uchodźcy zamieszkają?
FK Gabala to będzie znacznie trudniejszy rywal niż Dinamo Batumi - mówi trener Jagielonii.
W drodze do Morskiego Oka można kupić jedzenie prosto z samochodów i skosztować jagnięciny. Tym samym Tatrzański Park Narodowy uruchomił markę gastronomiczną: Bystro - Szlakiem Smaku.
Oskarżony pamięta, że wziął z kuchennego blatu nóż. Jak twierdzi - chciał odstraszyć Piotra K., szturchnąć go, żeby przestał. - Celowałem w tułów, ale on nie reagował, szedł na mnie jak oszalały, z pochyloną głową - wyjaśniał.
Mieszkaniec Olkusza trafił z ogromnym bólem brzucha na SOR. Lekarze zbagatelizowali problem. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci pacjenta.
Rozmowa z Adrianem Miedzińskim, żużlowcem Get Wellu Toruń, który niebawem wróci na tor po kontuzji ręki odniesionej w meczu z Falubazem
Drogowcy do budowy zabiorą się za dwa lata. Do tego czasu trasę od ul. Wybickiego do Szosy Okrężnej wytyczą na papierze projektanci.
W okolicach Torunia i w samym mieście pojawił się niebezpieczny dla zdrowia barszcz Sosnowskiego - tak twierdzą internauci.
- Jak wiemy, nie tylko z teorii, brak stabilności i spójności w zarządzaniu spółkami przynosi w efekcie coraz więcej problemów i strat - uważa prof. Zbigniew Pastuszak, dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS.
Masztalarska 8a. Ze sceny Zenon Laskowik, Krzysztof Jaślar, Michał Grudziński i Marian Pogasz pytają publiczność „Czymu ni ma dżymu?”. Jest 17 września 1971 roku. Poznański kabaret Tey inauguruje swoją działalność.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.