Rok 2017 może być przełomowy dla turystyki na Śląsku. Dlaczego? Ponieważ z dużym prawdopodobieństwem w lipcu tego roku doczekamy się pierwszego śląskiego wpisu na listę UNESCO. Tym samym nasz region trafi do katalogów turystycznych z na całym...
Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację szablistki Marty Pudy.
Czy wymiar sprawiedliwości wymaga reform? Pytamy Borysa Budkę, posła i byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PO, oraz Michała Wójcika, wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS.
Mikołów. Sprawa trudna, śliska i nieprzyjemna. Do oceny niełatwa. Z wyraźną nutką pikanterii. Z serii tych, których lepiej nie dotykać, bo łatwo się potknąć, powiedzieć coś głupiego, nerwowo zaśmiać. Podszyta zażenowaniem, gdy trzeba dopytywać....
Prace nad dekomunizacją wielkopolskich ulic idą pełną parą. Obecnie toczą się rozmowy z mieszkańcami, m.in. w Poznaniu, Pile czy Kwilczu
Z okazji Światowego Dnia Kota rozmawiamy z Małgorzatą Lamperską z poznańskiego schroniska i Przemysławem Osuchem, doświadczonym hodowcą psów z Puszczykowa
8 milionów psów i 6 milionów kotów. Świnki morskie, króliki, szynszyle, rybki, papużki. I towarzyszący im ludzie, którzy chodzą z nimi do lekarza pierwszego kontaktu - weterynarza.
Kawa, papierosy i ciężka praca. Dla ludzi pozbawionych pasji, praca w "Głosie Wielkopolskim" nie miałaby sensu. Dla naszego zespołu na szczęście ma. Dzisiaj świętujemy 72. urodziny "Głosu".
- Jak ludzie mają się dostać do laboratorium w Żarach na godz. 9.00, skoro autobus wyjeżdża stąd o 8.00? - pyta Halina Wojnicz.
Zima w mieście to nic przyjemnego: błoto pośniegowe na drogach, śliskie chodniki, zaspy. Do tego mróz, wszędzie szaro i smutno. Ale miasta w zimowym anturażu mogą być piękne, zwłaszcza widziane z lotu ptaka. Przedstawiamy Państwu fotografie...
W tym „lenistwie” tkwi metoda. Na wycince drzew samorządy mogą zarobić krocie
To gra dla dzieci w wieku 6-12 lat, którą w ramach obchodów 700-lecia lokacji Lublina przygotowała Bawialnia Trolejbus z ulicy Zana.
Więcej porodów, zakupy, inwestycje. Szpital Powiatu Bytowskiego podsumował 2016 rok.
Miasto nie chce odśnieżać ścieżek rowerowych, a policja straszy mandatami za jazdę po jezdni. Mało tego. Rzecznik policjantów mówi, że nie ma znaczenia, czy ścieżka jest oblodzona czy nie. Rowerzysta ma z niej korzystać i koniec.
Przyrost zatrudnienia w Urzędzie Miejskim w Mielcu od kilkunastu miesięcy wzbudza niesłabnące kontrowersje.
Od początku roku do siedziby mieleckiej Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje dotarło ponad 20 zaproszeń na najbardziej prestiżowe turnieje.
Format niewielki, zaledwie 12 na 8 cm. 303 strony, ale tylko kilka ilustrowanych. Jednak jest to bezcenna pozycja. Godzinki Jakuba Wargockiego z Przemyśla po ponad 200 latach znowu są w Polsce.
- Obiecałem to naszej umierającej mamie. Dotrzymam słowa - zapewnia.
Według IPN pięć nazw ulic jest niezgodnych z ustawą o zakazie propagowania komunizmu. Ustczanie dorzucają jeszcze jedną nazwę - datę wejścia Sowietów, czyli dawniej wyzwolenia.
W Polsce „szklany sufit” ciągle istnieje, co wynika ze społecznego postrzegania ról kobiet i mężczyzn - dr Cecylia Sadowska-Snarska z Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Państwowej Akademii Nauk.
Uwaga! Coraz więcej młodych ludzi sięga po dopalacze, narkotyki i alkohol. Często trafiają na szpitalny oddział ratunkowy, gdzie lekarze walczą, by nie umarli. W ostatnim czasie tak niebezpiecznych zatruć było sporo.
Gmina Bukowina Tatrzańska chce rozwiązać problem korków, jakie tworzą się w centrum Białki. Szpalery aut mają zniknąć, kiedy powstanie dodatkowa trasa na parking pod stokiem Kotelnicy
Miał pretensje do żony, że pije czwarte piwo tego dnia, więc Krystyna D. zadała mu cios nożem. Sąd Okręgowy w Krakowie skazał ją na 10 lat więzienia, ale do odsiadki kobieta ma mniejszą karę
Litera C - czyli celiakia, choroba bardzo często mylona z alergią pokarmową, której nie da się wyleczyć. Jedyną metodą, żeby ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami celiakii, jest wyeliminowanie z diety produktów z pszenicy, żyta i jęczmienia
35-letni krakowianin ma na koncie aż dwanaście tytułów mistrza globu. Od 2005 roku dzierży rekord świata w trikach bilardowych. Jest jedynym Polakiem uprawiającym bilard artystyczny.
Tym razem zatrzymamy się przy ul. Warszawskiej 38 - jednej z największych (a na pewno najdłuższych) zabytkowych kamienic przy tej ulicy.
Szesnaście lat trwał proces o rozbój z powodu błędnych opinii sądowo-psychiatrycznych. To były raczej fantazje niż poważne wywody.
W parku Chrobrego rozpoczęła się budowa zadaszonej sceny w pobliżu baszty Morze Czerwone. Powstanie także niewielki pawilon do przechowywania sprzętu.
Burmistrz Ewa Kulikowska z własnej kieszeni ma zapłacić za to, że zwolniła sekretarza. Radni obniżyli jej pensję, bo gmina musi mu wypłacić 100 tys. zł.
Gdy w 1933 roku fabrykę Izraela Dawida Szpiro strawił gwałtowny pożar, wielu białostoczan dostrzegło w tym zasłużoną karę boską. Za to, że przemysłowiec źle traktował swoich pracowników.
Do końca 2018 przepisy dotyczące pracy obcokrajowców mają się zmienić.
65 razy trafiał bezdomny mężczyzna na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Wzywał pomocy, choć nie wymagał pilnej interwencji medycznej, a... ciepłego łóżka. Szpital nie ma dokąd odesłać takich ludzi.
Kuśnierz, kaletnik, modystka - kiedyś te zawody cieszyły się ogromną popularnością. Dziś, choć ci rzemieślnicy są symbolem wysokiej jakości, to pracy mają coraz mniej.
Przydomowe elektrownie. W Europie Zachodniej są powszechne. W Polsce rzadkie, głównie dlatego, że „nie” mówią im politycy znajdujący się aktualnie przy władzy. Fachowcy twierdzą, że są potrzebne, bo dzięki nim mielibyśmy czyste powietrze i...
Ludzie są rozżaleni. Wypominają prezydentowi, że w czerwcu ubiegłego roku przeprowadził konsultacje na osiedlu, w których mogli się wypowiedzieć, czego potrzebują, by lepiej im się żyło. Wielu mówiło: świetlicy. Teraz prezydent im odmawia. I...
Coraz więcej z nas stara się o pozwolenie na broń. Sposobów na dostanie takiego dokumentu jest kilka. Najpopularniejszy - „na sportowca”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.