Co czwarty opolski poseł zadeklarował majątek przekraczający milion złotych. Kolejnym niewiele brakuje, aby ten próg przekroczyć. Dochody większości opierają się na wpływach z Kancelarii Sejmu. Do tego - gdyby nie brać pod uwagę kart kredytowych -...
Szpital Psychiatryczny w Kobierzynie na obrzeżach Krakowa. Dla niektórych piekło na ziemi. Już na dźwięk nazwy niektórzy ludzie mają gęsią skórkę. Kiedy ksiądz Jan Klimek przywiózł pierwszy raz do szpitala swoją mamę, powiedziała mu: Boże, Jasiek,...
Przeżyła getto warszawskie, Majdanek, Auschwitz-Birkenau, Ravensbück, Neustadt-Glewe. Żyje nie tylko dlatego, że Niemcom zabrakło gazu. Halina Birenbaum ocalała, bo - jak twierdzi - ma misję. Musi zachować pamięć o tych, którzy zginęli. Opowiada...
Wojciech Knapik jako student w każde wakacje jeździ do Norwegii, żeby zarobić. Zbiera tam owoce albo patroszy ryby. 20 lat później odbiera tytuł Człowieka Roku w plebiscycie „Gazety Krakowskiej”.
Na rynkach dzieł sztuki, przynajmniej tych światowych, padają rekordy. Obecny przypisany jest do Salvatora Mundi (po polsku: Zbawiciel świata) pędzla mistrza Leonarda. Nowy właściciel wylicytował to dzieło za kwotę 450 milionów dolarów. Ten sam...
- Technologia całkowicie odmieni gospodarkę. Możliwe, że pracować będą nieliczni, a żyć dostatnio: wszyscy - twierdzi prof. Ryszard Tadeusiewicz. Tym razem krakowski naukowiec opowiada o szansach i zagrożeniach związanych ze sztuczną inteligencją.
Byłem wrakiem człowieka. Dwa razy moje serce przestało bić. Po tym doświadczeniu zacząłem inaczej patrzeć na życie. Żałuję, że pewne rzeczy zrozumiałem tak późno - mówi znany kolarz, medalista igrzysk w Moskwie w 1980.
Dzieci bawiły się na podwórku, a dorosłych nie było w domu, gdy Marta poczuła, że zaczyna się poród. Po wszystkim noworodka wsadziła do worka na śmieci i szczelnie go zawiązała. Dziewczynka nie miał szans na przeżycie.
Wyłudzanie pieniędzy metodą „na wnuczka” to plaga. Mimo wielu apeli, ludzie - szczególnie w podeszłym wieku - wciąż nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Małopolska policja każdego dnia odnotowuje przypadki oszustw (lub ich prób) dokonywanych na...
Paweł Lisowski, starosta słupski, zapowiada, że ten rok będzie rekordowy pod względem wydatków inwestycyjnych na powiatowe drogi i inne placówki podległe starostwu.
W parku przy Akademii Sztuk Pięknych (rejon ulic Wojska Polskiego i Pankiewicza) stanęła niezwykła rzeźba "Pań-stwo" autorstwa Jacka Wesołowskiego. Jest to nowa wersja instalacji, która przez wiele lat stała w ogrodzie pałacu Poznańskich. Na czas...
Końcówki PRL nie mógłby wymyślić żaden dzisiejszy autor gier komputerowych. Za dużo absurdów, bredni i paranoi. W ostatniej dekadzie PRL prawie wszystko trzeba było zdobywać. Te czasy szybko wyrzuciliśmy z pamięci. Ale dziś przypominamy, jak nam...
Rzemiosło niczym u średniowiecznych mistrzów... Zmarł Stanisław Niemczyk, autor takich projektów, jak tyskie osiedle H7 czy szkoła podstawowa w Giszowcu, ale przede wszystkim człowiek, który ukochał architekturę kościołów. Tworzył je w Krakowie,...
Rozmowa z Tomaszem Kleszczewskim z Polskiego Radia Białystok o kolejnym Maratonie Śmiechu.
Rozmowa z Miłoszem Boryckim, czyli popularnym Miuoshem. Raperem z Katowic, który wyniósł hip-hop w symfoniczne przestrzenie. Zawodowo rozchwytywany, prywatnie od lat zakochany jest w swojej żonie, Sandrze, z którą w styczniu 2018 roku doczekali...
To musiał być widok: ludzie idący w niedzielę w Bytkowie na mszę do kościoła, w pobliżu ogródków działkowych zauważyli... słonia. To nie były zwidy. Gina naprawdę dała nogę z zoo w gorący letni weekend 1961 roku.
Katowice przeznaczą 530 tys. zł na modernizację parkingów w Strefie Kultury. Cel? Wprowadzenie opłat za parkowanie w tej przestrzeni. To niejedyna zmiana planowana w kwestii parkingów w stolicy aglomeracji. Miasto planuje też utworzyć dwie...
Z oparów porannych mgieł wyłania się tajemnicze zamczysko. Kiedy podejdziecie do niego bliżej, usłyszycie jednostajne mruczenie. To nie duchy, to generatory ponadstuletniej elektrowni.
Zespół Szkół Morskich w Darłowie nawiązał współpracę z francuską firmą, która poszukuje pracowników z branży morskiej. Szkoła prężnie się rozwija, o czym świadczą szkolenia, w których nieustannie biorą udział uczniowie.
O planowanej budowie galerii handlowej mieszkańcy Sławna słyszą już od niemal 5 lat. Czy wciąż jest szansa na budowę domu handlowego przy ul. Mickiewicza?
Świdwiński basen „zjada” większą część dotacji miasta na utrzymanie obiektów sportowych. Odchodzący dyrektor pływalni nie wyklucza, że pod koniec roku ratusz będzie musiał dopłacić jeszcze więcej.
Z Gorzowa czy Międzyrzecza będzie można pojechać nawet do Białegostoku. Pasażerowie na południu do Warszawy znów pojadą „Zielonogórzaninem”. Takie właśnie idą zmiany na kolei. Już od niedzieli 9 czerwca.
- W 2017 r. złożyłem wniosek do gminy, by ta udostępniła mi kawałek swojej działki obok mojej posesji na zagospodarowanie tego terenu. Gmina odmówiła. Rok później dostała ten teren moja sąsiadka, która pracuje w urzędzie - poskarżył się nam Zenon...
Związek MG-6 w Gorzowie bierze się ostro już nie tylko za dłużników, ale i za tych, którzy deklarują segregację śmieci, a jednak tego nie robią.
Prawie 20 tysięcy osób z innym niż polski paszportem legalnie pracuje na Opolszczyźnie. To obywatele 83 państw.
Jak Irańczyk odnajduje się w Polsce? Co go tu zaskoczyło?
Mieszkańcy Łazu (gmina Zabór) wciąż protestują przeciwko planowanemu przebiegowi drogi wojewódzkiej 282, która ma być częścią trasy prowadzącej do nowego mostu w Milsku. Przegrali pierwszy proces w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, ale się nie...
To już kolejna porażka wojewody związana z tzw. dekomunizacją ulic. Po tym jak pod koniec ubiegłego roku w Poznaniu wróciła ulica 23 lutego, w Swarzędzu nie dojdzie do zmiany nazw osiedla Dąbrowszczaków i ul. Jakuba Przybylskiego.
"W Rudnie jest zwyrodnialec, który morduje nasze koty! Karmi swoją chorą psychikę cierpieniem i śmiercią zwierząt" - napisano w ogłoszeniu, które ukazało się w różnych miejscach wsi.
Mieszkanki Skwierzyny i okolic skrzykują się, by bronić przed likwidacją oddział ginekologiczno - położniczy. Powód: szpital przymierza się do jego wygaszenia, bo rodzi się tam za mało dzieci.
Z oświadczenia opublikowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów wynika, że Jan Krzysztof Ardanowski minister rolnictwa i rozwoju wsi posiada wielokierunkowe gospodarstwo rolne o powierzchni 14 ha i 45 tys. zł oszczędności.
- Dwóch chłopców gnało z maksymalną prędkością chodnikiem na ulicy Gdańskiej w centrum Bydgoszczy. Jechali slalomem między pieszymi. Towarzyszył im trzeci kolega - na rowerze. Zastanawiałam się tylko kiedy kogoś potrącą - relacjonuje świadek tych...
Miejsce na ognisko, taras widokowy, leżaki, plac zabaw - atrakcji w parku na Słodowie nie brakuje. Wszystkie prace zakończono, trwają odbiory.
Tym razem z kamerą odwiedziliśmy winnicę Saint Vincent, założoną w 2009. Zajmuje ona powierzchnię 6,5 ha. Jej nazwa pochodzi od św. Wincentego, który jest patronem winiarzy francuskich.
Prace nad filmem poświęconym lubuskim winnicom idą pełna parą. Tym razem filmowa ekipa zajechała przed pałac. Tak, tak, kolejna winnica znajduje się w cieniu pałacu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.