Posłowie po raz kolejny lekceważą zdanie 160 tysięcy wyborców, którzy chcą Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Obywatelski projekt ustawy o utworzeniu UM tylko na chwilę opuścił sejmową zamrażarkę.
Bydgoski ratusz unieważnił przetarg na międzynarodowy projekt kontrolowania stanu środowiska w zatrutym Łęgnowie. Czas goni, nie wiadomo, co dalej.
W tym roku niepotrzebne mi są historyczne rekonstrukcje z marszałkiem Ziukiem, ułanami czy politykami w melonikach, by w wyobraźni przenieść się do czasów, w których po zaborach powstawało państwo polskie. W tym tygodniu na przykład z...
Zespół internistyczno-chirurgiczny krapkowickiego szpitala jako pierwszy na Opolszczyźnie założył pacjentowi metalowy stent, by jego jelita mogły normalnie pracować. To alternatywne rozwiązanie dla stomii.
Liczę na Kacpra Płażyńskiego, który chwali się swoimi znajomościami w rządzie PiS, że spowoduje, by Gdańsk nie był dyskryminowany - mówi prezydent Paweł Adamowicz.
Aleksandra Dulkiewicz. To ona stoi za sukcesem wyborczym Pawła Adamowicza. Wcześniej znana raczej z łagodnego usposobienia, w kampanii prezydenckiej pokazała pazur, często idąc na ostre zwarcie. W niektórych kręgach zyskała sobie nawet przydomek...
Jak przebiegał proces odradzania się państwowości na terenie obecnego województwa podlaskiego? Dlaczego nie wszyscy mogli cieszyć się z niepodległości Polski już 11 listopada 1918 r.?
Wczoraj w regionie nie stawiła się nieco ponad jedna piąta strażaków wyznaczonych do służby w jednostkach liniowych. W Bydgoszczy podobno pojawiło się ich tylko 14... Połowa policjantów z KMP jest już na zwolnieniach lekarskich.
Rozmawiamy z nowo wybranym na burmistrza Wasilkowa Adrianem Łuckiewiczem.
Uczniowie bydgoskich szkół podlegających miastu moją prawo wyboru, mogą chodzić na etykę lub religię bądź na oba przedmioty jednocześnie.
Dlaczego - i za co - Niemcy podczas wytyczania granic po I wojnie światowej na Pomorzu zgodzili się oddać Polsce pół jeziora i jedną wieś? Co z tym wspólnego miał ks. Kurt Reich, niemiecki patriota? I jaka tajemnica związana jest ze śmiercią...
W polityce ważniejsze jest to, co ludzie mają w głowach, niż to, co jest prawdą. A w głowach mają to, że Kaczyński jest obrońcą Polski prześladowanej przez podły świat - mówi prof. Stefan Chwin, pisarz i historyk literatury.
Narodowcy nie rozważają dołączenia do Zjednoczonej Prawicy - przyznaje Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, współorganizator Marszu Niepodległości
Stanisław Łobacz z Suwałk z mundurem związany jest od najmłodszych lat i odnosi się do niego z wielkim szacunkiem.
Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Co roku 1 listopada i w Dzień Zaduszny Polacy odwiedzają cmentarze. Ozdabiają groby kwiatami, zapalają znicze. Wspominają bliskich... Ale za tymi świętami kryją się zmieniające się mody i wielki cmentarny biznes.
W schronisku dla bezdomnych zwierząt trwają ostatnie zakupy za pieniądze z ubiegłorocznego projektu „Zwierzęta w Łodzi są ważne” w ramach budżetu obywatelskiego.
Obserwując ostatnie wydarzenia odnoszę wrażenie, że państwowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości są kiepsko przygotowane. Pomijam już pretensje o to, że taka piękna okrągła rocznica nie została wykorzystana jako okazja do promocji Polski,...
Gdy Danuta przyszła do banku wypłacić gotówkę, zdziwiła się, że na rachunku jest ledwie kilkaset złotych. Śledczy wyjaśnili, w jaki sposób z jej konta wyparowało 370 tysięcy złotych.
Rozmowa z ks. Mieczysławem Puzewiczem, inicjatorem wielu programów pomocy bezdomnym, więźniom, uchodźcom, dzieciom ulicy itp.
Nad historią średniowiecza „panował suwerennie”. Studentów uczył, że należy samodzielnie dążyć do prawdy, zamiast przepisywać teorie innych badaczy. I choć kochał Kraków, z sentymentem wspominał Kresy, z których pochodził. Dziś pożegnamy prof....
Saszan ma zaledwie 24 lata - a już wkroczyła do świata celebrytów. Jest w tej chwili jurorką show „Śpiewajmy razem. All Together Now” i prezentuje swoją drugą płytę - „Hologram”.
Jest coś bardzo symbolicznego w tym, że z okazji Święta Niepodległości najbardziej udała nam się narodowa kłótnia. „Sto politycznych awantur na stulecie” nigdy nie zostało zgłoszone jako oficjalny projekt obchodów, a szkoda, można by go przecież...
Jest perłą i dumą krakowskich scen. 50 lat spędziła w Starym Teatrze, grając u największych reżyserów: Jarockiego, Wajdy, Kutza. Wspaniała artystka i uwielbiany pedagog. Była ulubioną aktorką Konrada Swinarskiego, w którego spektaklach stworzyła...
Nadciśnienie to nie koniec świata - mówi Andrzej Wiśniewski, specjalista chorób wewnętrznych i hipertensjolog ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie.
Rozmowa z Grażyną Jagielską, żoną Wojciecha, znanego korespondenta wojennego, autorką książki „Miłość z kamienia” przez wydawnictwo MANDO.
Rozmawiamy z Anną Pieczarką, radną sejmiku województwa małopolskiego, która w wyborach uzyskała najwyższy wynik w kraju. Licznik poparcia zatrzymał się na liczbie… 72 739 głosów.
Wóz do ciśnieniowego czyszczenia zwrotnic i rowków szyn to najnowszy nabytek Zakładu Torów i Sieci łódzkiego MPK.
Święto Niepodległości. Staszic, Szczepanowski, Kronenberg i wielu innych postawiło na pracę organiczną w okresie zaborów. Dziś są niemal zapomniani. Rozmowa z prof. Tomaszem Gąsowskim, historykiem.
12 Listopada 1918. W wielu polskich miastach, miasteczkach ani 11 listopada, ani dzień później nie zdarzyło się nic, co zapadłoby w pamięć. Radość z wolnej Polski była jednak wielka.
Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla gmin na 2019 rok (tzw. wskaźnik G). Podstawę tych prognoz stanowią dane o dochodach podatkowych z ubiegłego roku. Sprawdzamy na którym...
Od 10 listopada 2008 roku Białystok miał obchodzić Święto Niepodległości nie tylko patriotycznie, ale i rozrywkowo. - Nasze wszystkie święta polegają zazwyczaj na składaniu wieńców i paleniu zniczy. A przecież takie święto 11 Listopada można...
- Porażka? Poprawność polityczna nakazuje, by nie używać tego słowa. Ujmę to tak: nie odnieśliśmy sukcesu - tak w czwartek Artur Wezgraj, jeden z liderów Stowarzyszenia Lepszy Koszalin odniósł się do wyniku wyborczego w Koszalinie. Stowarzyszenie...
- Jestem pierwszą w historii tego miasta kobietą, która została prezydentem ! - wykrzyknęła uradowana Anna Mieczkowska, gdy chwilę po ujawnieniu ostatnich nieoficjalnych wyników wyzwoliła się z uścisków wiwatujących, gratulujących jej ludzi i...
Na wokandę Sądu Okręgowego w Koszalinie wróciła zawiła sprawa z Byszkowa w gm. Czaplinek. Pod zarzutem zabójstwa Krzysztofa J. ponownie stanął 60-letni Stanisław K. Sprawa jest trudna, bowiem dotąd nie odnaleziono ciała domniemanej ofiary.
U progu Święta Niepodległości minister spraw wewnętrznych prosi policjantów, by 11 listopada przyszli do pracy, i na zachętę szeroko sypie premiami. Policjanci nie są chętni, gdyż chcą podwyżek i m.in. płatnego w 100 procentach chorobowego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.