Poznański fotograf Mariusz Forecki przez trzy lata fotografował Rosję. Zdjęciami opowiedział historię ślepej miłości Rosjan do ich prezydenta, uwielbienia bohaterów wojennych, a także wszechogarniającego kultu militaryzmu.
Nie domagam się, by moich bliskich przedstawiać w filmie kryształowo. Bo przecież w każdym człowieku jest i niebo, i piekło. Boli mnie tylko brak ukazania prawdziwej więzi, jaka łączyła ojca z synem i męża z żoną - Kamil Kuc, siostrzeniec Zofii...
Jak wygląda kondycja polskiej literatury? Które gatunki literackie rozkwitają, co świetnie sprzedaje się na wydawniczym rynku, a przede wszystkim - co chcą dziś czytać Polacy
Flaki z cegłą u Grubego Joska, śledzik z szykanami na Brzeskiej? Nierzadko smakowały lepiej niż wykwint u Simona i Steckiego. #Jak się bawić, to na całego - uważała przedwojenna socjeta
Jeśli będziemy przyzwalać na agresję, nienawiść, kopanie się, podkopywanie się, obrażanie jeden drugiego, to się sami doprowadzimy do upadku. Pana Jezusa przez wieki wykorzystywano do najrozmaitszych celów, również politycznych i wręcz wojennych,...
Spaceruję po parku oliwskim i podziwiam fantastyczne iluminacje, które sprezentował nam na święta prezydent Adamowicz. W bajkowym pejzażu myślę o mijającym roku.
Co jest z Polską nie tak, że Wyspy stały się Ziemią Obiecaną?
Każda publikacja, zdjęcie, piosenka, film, spektakl i audycja musiały być zgodne z wytycznymi PZPR. Nie chodziło tylko o ustrój i „przyjaźń” z ZSRR. Seksuologowi prof. Zbigniewowi Lwu-Starowiczowi cenzura zdjęła np. artykuł „Miłość francuska”, bo...
Interesował się szybkimi samochodami, sportem i kobietami. Kim jest Adam Karol Czartoryski, potomek arystokratycznego rodu, od którego państwo odkupiło kolekcję dzieł sztuki - ze słynną „Damą z gronostajem”?
- Bardzo ostro krytykowałem Platformę Obywatelską, zwłaszcza za ostatnie cztery lata - mówi Artur Balazs i dodaje: - Ta władza odzyskała od PO wszystkie struktury władzy administracyjnej.
Miastko nie ma rynku miejskiego (nie mylić z targowiskiem). Nie zawsze tak było. Po wojnie rynek stał się zwykłem placem handlowym.
Park Krajobrazowy Dolina Słupski obchodzi jubileusz 35-lecia powstania
Choć płynie w nim węgierska krew, to bije kurpiowskie serce. 75-letni fotograf Gabor Lörinczy na Kurpiach znalazł swój raj. Pokochał ludzi i przyrodę. Z wzajemnością. Widać to na jego fotografiach.
Podczas środowej sesji rady miasta słupscy rajcy zgodzili się na przystąpienie do unijnego projektu modernizacji międzynarodowej trasy rowerowej R-10. W Słupsku ma powstać 900-metrowa ścieżka.
Rozmowa z Andrzejem Stasukiem, pisarzem, autorem książki pt.: "Osiołkiem".
Mocno pikujące w dół poparcie dla partii rządzącej, zmiana na fotelu premiera, coraz niższe notowania dla Kościoła, rewolucja seksualna, ograniczenia „socjalu” i zapowiedź zbliżającej się kolejnej fali kryzysu gospodarczego – to wyczytał w...
Magda Asbjornhus z Kielc błaga swojego 17 letniego syna Maxwella, mieszkającego w Calgary, żeby się z nią skontaktował.
Siatkarz Effectora Kielce Jakub Wachnik odważnie mówi o swojej wierze. W czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie był wolontariuszem, działającym blisko papieża Franciszka. Opowiedział nam o tych niezwykłych przeżyciach i o tym, jak to się...
- Na pewno nie żałuję swojej decyzji – mówi o przenosinach do Izolatora Boguchwała Łukasz Szczoczarz. Wychowanek rzeszowskiej Stali był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu w rundzie jesiennej.
Zakładając sieć lodziarni pod marką Lody Bonano Radosław Charubin, przedsiębiorca z Białegostoku zapowiadał, że zbuduje silną ogólnopolską markę. I zbudował.
Simba ochoczo skacze po wybiegu. Po chorobach, które dawniej dokuczały mu zimą, nie ma już śladu. Lew najwyraźniej się zahartował i zamiast uciekać przed chłodem do groty, woli dostojnie paradować po śniegu.
300 stron liczy akt oskarżenia w sprawie dwóch gangów paliwowych, rozbitych przez lubelskich śledczych, który wpłynął właśnie do sądu.
Można żyć w samym centrum Warszawy i być prowincjuszem - uważają Anna i Tomasz Sekielscy, którzy pięć lat temu opuścili stolicę i zamieszkali nad Bugiem. Zakochali się w Podlasiu wiele lat temu i nadal są pod wpływem uroków regionu.
Uwielbiany artysta kabaretowy, zatwardziały kibic sportowy, syn, mąż, zięć, ojciec, dziadek... Oto wszystkie wcielenia Marcina Dańca. Prawie wszystkie…
Kupili stary dworzec kolejowy Białowieża Towarowa, a wraz z nim - dwa razy dłuższe życie. Michał i Katarzyna Drynkowscy przeprowadzili się z Warszawy do puszczy i znaleźli w niej szczęście.
Jak wytrwać w swoich noworocznych obietnicach i dlaczego w sztuce zarządzania potrzebna jest prostota - mówi Jacek Santorski, profesor honorowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, twórca Akademii Psychologii Przywództwa.
Od stycznia będą bezpłatne zastrzyki przeciwko pneumokokom. Te groźne bakterie wywołują nie tylko zapalenie ucha, oskrzeli czy płuc, ale też choroby niebezpieczne dla życia najmniejszych pacjentów.
Hitem karnawałowej imprezy w 1927 roku był latynoski taniec i pierwszy w Gorlicach autobus. W naszym mieście największą popularnością cieszyły się bale w Kasynie, Sokole, Gliniku
Kapłan rodem z Limanowej wynosił na swoich plecach ciężko rannych żołnierzy z pola bitwy. Po powrocie do kraju UB i władze prześladowały go. W wyniku szykan został sparaliżowany i zmarł.
Jeszcze mamy stary rok, ale w galeriach handlowych sezon noworocznych wyprzedaży osiąga już wysokie obroty. Krótkie dni i długie wieczory wypełnione są fantastycznymi przecenami i niewiarygodnymi okazjami.
Zmarł Jerzy Pomianowski. Miał 95 lat. Przetłumaczył m.in. „Archipelag Gułag” Sołżenicyna, trzytomową cegłę, kompendium, nie tylko o sowieckich łagrach, ale o Rosji w ogóle.
To już czas, żeby sobie złożyć tradycyjne, czyli ciepłe i życzliwe życzenia na Nowy Rok. Ale równocześnie trudno nie zauważyć, że to pierwszy rok, który żegnamy bez żalu, nie wiedząc na dodatek, co będzie za tydzień, dwa? Czym nas zaskoczą? Co...
U Franciszka Palki w dobrej komitywie są grzesznicy i święci, diabły i anioły. Cała gromada sakralnych i bajkowych postaci zapełnia dom, ogród i warsztaty twórcy, który od dziecka nie rozstaje się z dłutem
Czym nauka jazdy różni się od nauki języka obcego? Dlaczego dzieci uczą się zachowania na drodze tak późno? - pyta Rafał Sonik, biznesmen i sportowiec z Krakowa. Skutki tego widać w statystykach: 70 procent wypadków śmiertelnych i powodujących...
Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oskarżyła Dariusza K. o molestowanie podopiecznych. Afera wstrząsnęła całym miastem. Mężczyzna przez 15 lat pracował z dziećmi oraz młodzieżą
Mijający rok obfitował w tak wiele nieszczęść, że niektórzy z ulgą się z nim żegnają. A jaki był 2016 w lubelskiej kulturze? Oto nasze podsumowanie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.