- Zabierają robotę! - krzyczą jedni. - Gdyby nie oni, brakowałoby rąk do pracy - komentują drudzy. Mowa o Ukraińcach, których w samym Gorzowie może być 11 tys.
Przedmioty, które mają duszę, istnieją nie tylko w bajkach. Pluszowy miś opowiada szpitalną historię. Damska torebka przywołuje wspomnienia zmarłej koleżanki. Te rzeczy pamiętają nawet te historie, o których sami zapominamy.
Poprosiliśmy Was o pomoc w wytypowaniu najlepiej ubranych gorzowianek. Pomogło nam m.in. II LO z ul. Przemysłowej oraz Janusz, nasz mistrz plażingu bulwarowego.
Antoni Plichta z Krosna Odrzańskiego dostał powołanie na szkolenie w ramach reprezentacji Polski. Rozmawiamy z młodym lekkoatletą.
To najważniejsza i najkosztowniejsza z planowanych inwestycji.
Kiedy dziecko powinno odwiedzić okulistę i jak przygotować je do tej wizyty? Radzi specjalista chorób oczu, doktor Anna Walczyk z gabinetu OptiFem w Kielcach
Pochodzi z Kielc, ale w finale Miss Polski reprezentowała ziemię łódzką. Kocha podróże i pracę z ludźmi. Co jeszcze zdradziła nam Sandra Ciesielska?
Stan Tutaj, parodysta i kabareciarz z Kielc. Zaczynał w Kabarecie „Szerszeń” Kazimierza Brusikiewicza. Następnie brał udział w „Kabarecie Hanki Bielickiej” przez 3 sezony występując w Kawiarni „Nowy Świat”. W latach dziewięćdziesiątych przez dwa...
Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Miastku postawiła zarzuty dwóm policjantom, którzy we wrześniu tego roku mieli pobić Kamila S.
Tylko u nas. Kielczanin Jacek Słowak opowiada o niezwykłej wyprawie dookoła świata. Dziś część 10 – Birma.
Górale - mając świadomość swojej tożsamości - mieszkający w USA i Kanadzie, a pochodzący z Podhala, Spiszu, Orawy i Pienin, założyli Związek Podhalan w Północnej Ameryce. Statut Związku powstał w 1929 roku w Chicago.
Teraz mamy trzecią wojnę światową, której doświadczamy w kawałkach - powiedział ostatnio papież Franciszek w wywiadzie dla belgijskiego tygodnika „Tertio” - wymieniając Ukrainę, Bliski Wschód, Afrykę i Jemen jako miejsca, gdzie toczą się zbrojne...
Mikołaj Janik ma chorobę Battena typu II. Nie mówi, nie chodzi, nie odżywia się samodzielnie. Dzieci z tą chorobą żyją do 12 roku życia. Wymagają całodziennej, specjalistycznej opieki.
Dzisiaj marszałek województwa Jacek Krupa ma ogłosić podpisanie umowy między Kolejami Małopolskimi (KMŁ) a Przewozami Regionalnymi (PR). Dzięki temu jutro na tory wyjadą wszystkie pociągi zgodnie z nowym rozkładem jazdy obowiązującym od 11 grudnia.
Marta Szczepanik z Kielc ma 21 lat, jej horror zaczął się sześć lat temu, kiedy w wypadku samochodowym zmarł jej ukochany tata. Dziewczyna mierząca 163 centymetry wzrostu, w najgorszym momencie ważyła jedynie 30 kilogramów.
Wojskowi nie ukrywali, że wrogów ustroju i PRL-u trzeba było izolować. Co ty gadasz? Upiłeś się? Nikt nie wierzył, że wojsko coś takiego mogło nam zrobić.
Lekarze i embriolodzy z tej kliniki w Szczecinie pomagają powiększyć rodziny dziesiątek par.
Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie, które miałoby w kolekcji trzy tak ważne nagrody architektoniczne. Tym miejscem jest Centrum Dialogu Przełomy.
Chciałem napisać felieton o wesołym świętowaniu w zagłębiu miedziowym. Bo przecież w niedzielę przypada Barbórka. O tym, co śpiewają w tym roku, co piją, którego sztygara, kierownika i dyrektora chwalą, a którego obśmiewają górnicy przy biesiadnym...
Z prof. Barbarą Kamińską, wojewódzkim konsultantem ds. pediatrii, rozmawia Dorota Abramowicz
Przemek Bruhn z Rumi wygrał konkurs Kaszubski Idol. To nie jest pierwszy jego sukces muzyczny.
W Teatrze Miniatura pojawiły się niezwykłe lalki i dekoracje do sztuki „Magiczne święta Malwiny”. O lalkach powstałych z gąbki opowiada ich autorka Maja Kanabaj.
Przed tygodniem na opolskim cmentarzu przy udziale kilkuset żałobników, władz województwa, miasta, uniwersytetu i przedstawicieli mediów odbył się pogrzeb Danuty Berlińskiej – jednej z najbardziej znanych i szanowanych opolanek.
Zajęcia z przygotowania ozdób świątecznych odbywać się będą 13 i 14 grudnia.
Przyjęcie jednorazowej wpłaty 9 milionów od miasta nie ratuje nas przed drastycznymi zwolnieniami i oszczędnościami. W końcu na zawsze tracimy 40 milionów rocznie - mówi wójt Dobrzenia Wielkiego Henryk Wróbel.
Żandarmeria Wojskowa może zatrzymać emerytowanego wojskowego z Nysy, jeśli na marsz KOD w Warszawie przyjedzie w mundurze.
Były prokurator generalny wskazuje, że przed laty nieudolność śledztwa wynikała z braku nadzoru. Nie ma zgody, czy nowa organizacja organów ścigania zapobiegłaby podobnym przekrętom.
Polacy rozwodzą się na potęgę - wynika z najnowszych danych GUS. W niechlubnej czołówce rankingu znalazły się Gdynia i Gdańsk.
Rozmowa. Mirosława Kareta, autorka książek z historią Krakowa w tle, opowiada o swym najnowszym dziele. Opisała w nim ludzi, którzy świadomie poświęcali życie w walce z najeźdźcą. Wbrew niektórym, krzywdzącym dla krakowian opiniom, takich osób...
Wola Filipowska. Zwyciężczyni telewizyjnego show Magdalena Nowaczewska jest mistrzynią w kuchni. Pokazała swój talent do gotowania. Zachwyca ją smak bratków, które porównuje do lodów waniliowych. Uwielbia zioła, lubi łączyć słodkie ze słonym,...
Pytanie właściwie powinno brzmieć: ilu podróżnych będzie korzystać z Fabrycznego? Teoretycznie odpowiedź jest prosta: tylu co przed zamknięciem, a może i więcej, bo i dworzec ładniejszy, i pociągi szybsze.
Za kilka dni pociągi będą już regularnie meldować się na nowym dworcu Łódź Fabryczna i ja się tego dnia doczekać nie mogę. Skończy się wreszcie ta groteskowa i żałosna dyskusja na temat tego, czy będzie oficjalna feta otwarcia dworca i który z...
Choć stary Dworzec Fabryczny nie był powodem do dumy dla łodzian, to wiele osób wspomina go z sentymentem. Jedni mówią o nim relikt minionej epoki, dla innych był miejscem, gdzie zawierało się muzyczne przyjaźnie.
Więcej niż MX-5 Składanie dachu w 13 sekund Dwumiejscowe nadwozie ma 3,91 m i tylko 1,23 m wysokości, a pojemność bagażnika 128 l Cena od 100.900 zł.
Nowoczesne stoły operacyjne, specjalistyczne, drogie lampy, sprzęt do rentgena, USG, a nawet tomograf i wiele innych nowoczesnych urządzeń - takiego sprzętu nie powstydziłaby się niejedna klinika uniwersytecka. A to luksusy dla czworonogów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.