Komendant straży Biebrzańskiego Parku Narodowego przestrzelił służbowego nissana. Pocisk wyleciał od środka przez drzwi. Na dodatek w jego domu znaleziono broń i amunicję z okresu II wojny światowej.
Strzelnica wojskowa, znajdująca się w lesie przy ul. Rycerskiej, funkcjonuje od wielu lat. Jednak ostatnio jej istnienie nie pozostaje obojętne mieszkańcom. Dochodzący hałas daje się im we znaki.
Rozpoczął się proces Marka D., ordynatora laryngologii w sanockim szpitalu.
Za 500 plus rodziny poprawiają standard życia. W regionie potrzeba mniej pieniędzy na zasiłki z pomocy społecznej.
Trzeba było dopiero wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, by Podlasianie mogli wypowiedzieć się w sprawie lotniska regionalnego.
Z Elżbietą Powichrowską rozmawia Julia Szypulska.
20 lat temu przechodzenie przez mur Cmentarza Rakowickiego było dla mnie prawie codziennym rytuałem. Każdy z „dzielnicy” musiał przez mur stąpać, bo jak nie, to był dziad. Używaliśmy w stosunku do niego wyzwisk, przemocy, stosowaliśmy tzw....
Kraków kupi drony, które posłużą do walki ze smogiem i palącymi czym popadnie w piecach mieszkańcami. I to jest bardzo dobra wiadomość, proponuję przesunąć na ten cel środki przeznaczone na zakup szybowców z budżetu obywatelskiego. To lata, tamto...
Pierwsze kopalnie ropy naftowej w Polsce powstały pod Gorlicami i w sądeckich Klęczanach. Spółka naftowa sprowadziła do Klęczan Alberta Faucka, amerykańskiego speca od wydobycia ropy.
Ostatni wypiek opłatków w domu Ignacego Roga w Bieczu odbył się 10 lat temu. Potem nikt już nie kontynuował tej przedświątecznej tradycji. Syn zaczął pracę w wytwórni kotłów Ogniwo.
Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu radiowego 25 lat temu, dokładnie 9 grudnia 1991 roku, działając na początku jako stacja lokalna na terenie Torunia i Bydgoszczy. Dziś jest rozgłośnią religijną o największym zasięgu w Polsce. Część...
Ważą się losy szkoły przy Rzeźniczej i przychodni przy Rogozińskiego. Czy miasto je straci? W toku jest ponad 400 spraw, w których majątek gminy jest zagrożony. Często rękę na nim chcą położyć oszuści.
Mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej oskarża Tauron o nielegalną wycinkę jego drzew. Czy w starciu z wielką firmą jest na straconej pozycji?
Czym są mięśniaki? Jak je diagnozować i leczyć? Czy są groźne? Jak się przed nimi chronić? - odpowiada profesor Robert Jach.
Problemy przyrodnicze nie istniałyby wtedy, gdyby lotnisko dla Białegostoku zostało zlokalizowane na Saharze. Bo wielbłądy nie będą przecież protestować. To sprawa oczywista, że zawsze, komuś, coś nie będzie się podobać - mówi Tadeusz Rutkowski,...
O profilaktyce jaskry i leczeniu w przebiegu choroby rozmawiamy z ordynatorem Kliniki Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach doktor nauk medycznych Magdaleną Gieradą i doktor Iwoną Namirską-Zigouras.
Kielczanka Ania poznała swoją połówkę z Indii w Afryce, założyli rodzinę i propagują polsko indyjską kulturę.
Wywiady, wizyty w programach telewizyjnych, oficjalne spotkania i ciągle dzwoniący telefon. Tak wyglądają pierwsze dni panowania nowej Miss Polski 2016, Pauliny Maziarz. Nam zdradziła między innymi, jak dziewczyna z małej miejscowości czuje się w...
Krótko po tym jak media znów skrytykowały system zakupu biletów w komunikacji miejskiej, nasz Czytelnik wsiadł do autobusu linii 87.
W Szkole Podstawowej nr 3 wdrażane są nowoczesne metody nauczania. Dzieci chętnie pracują z matą dydaktyczną i interaktywną tablicą A To dobry wstęp do kodowania i programowania
Policjanci od soboty dokładniej przyglądają się reflektorom naszych samochodów.
PiS obiecał wielką modernizację kraju. Jeśli będą jej wyniki, to w 2019 r. ma szansę wygrać wybory. Los partii w rękach Morawieckiego - mówi Paweł Kowal, historyk, publicysta, polityk.
Kolorowe papierki zostały zrzucone ze śmigłowca podczas Święta Niepodległości w Augustowie. Gościem był wiceminister Jarosław Zieliński.
Prokurator umorzył sprawę podpalenia swastyki. Według niego to jeden ze słowiańskich symboli.
Trendy są stałe. Dla pań kupujemy perfumy i biżuterię, dla panów - perfumy i elektronikę.
Ziemia Strzelecka. Do jednego z najpoważniejszych pożarów świątyni doszło w 1989 r. w Błotnicy.
Badacze stosunków społecznych stwierdzili, że brak więzi międzyludzkich i głód bliskości to rodzaj choroby cywilizacyjnej. Lekiem na to są wspólnoty. Takie tworzą się najczęściej na wsiach, ale wytropić można je też w Opolu.
W dziewiętnastym wieku marmurowa zdobna chrzcielnica „wypchnęła” z katedry szarą, kamienną gotycką chrzcielnicę z XV wieku. Dziś używana jest ponownie starsza z nich. Młodsza znalazła miejsce w bocznej kaplicy.
Gry planszowe przeżywają prawdziwy renesans, ale Polacy doskonale potrafią organizować sobie czas. Wystarczy wrócić pamięcią do czasów dzieciństwa i naszych podwórkowych szaleństw.
Podwyżki żywności nie są duże, ale w sumie za koszyk 50 takich samych produktów w dyskontach zapłacimy do 20 zł więcej przy zakupach za 250-260 zł.
Mama 4,5-letniej Karolinki z Pomorza błaga premier Beatę Szydło o lek dla ciężko chorej córeczki. Do jej apelu przyłączają się rodzice z całej Polski dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni. Polskie prawo odmawia chorym dzieciom leku, z którego...
Adwokat musi działać tak, żeby rano przy goleniu mógł spojrzeć w lustro - mówi mec. Jacek Ziobrowski. - Dlatego nie podjąłem się wymyślania alibi dla zabójcy.
13 grudnia 1981. Wojskowe władze PRL powołują Główny Urząd Cenzury i 49 oddziałów wojewódzkich. W ciągu roku w Krakowie jego funkcjonariusze skontrolują sześć milionów listów, z czego dwa miliony ocenzurują, 4600 przekażą Służbie Bezpieczeństwa.
Z Patrycją Wojtaszczyk, przewodniczą rady programowej Fundacji Fenomen, rozmawia Matylda Witkowska.
Przyjedźta do Łodzi, zobaczyta tramwaj co bez kunia chodzi. Tak przed laty promowała się Łódź i rzeczywiście była wtedy Łódź wyjątkowa w kwestii elektrycznych pojazdów szynowych.
Bez środków z dotacji łódzkim organizacjom pozarządowym trudno byłoby rozwinąć skrzydła. Nawet najbardziej znane nie są w stanie oprzeć swojej pracy na pieniądzach od prywatnych darczyńców.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.