Jestem bardziej od Jarosława Kaczyńskiego uprawniona do stwierdzenia „wara od naszych dzieci”. Tylko że ja się nie odzywam do ludzi w ten sposób - mówi Anna Skalska, mama homoseksualnej córki.
Raz przepłynąłem przez jaskinię, zanurkowałem też do wraku statku. To mi podnosi adrenalinę. Ale nie jestem kimś, kto lubi ryzyko - mówi Szymon Radzimierski, dwunastoletni podróżnik, autor książek, reporter „National Geographic Kids”, grający w...
Kto wierzy,. że sprawa przycichnie - jest w błędzie. Im później dojdzie do rozliczenia, tym gorsze będą konsekwencji - mówi ksiądz prof. Andrzej Szostek, filozof i etyk, były rektor KUL
Turka lub kawa po turecku to znany od XVI wieku sposób parzenia kawy na rozgrzanym piasku. Napój powstaje w specjalnym tygielku, który nosi nazwę turka.
Naprawa butów to ciężka praca, a dodatkowo mało dochodowa. Szewców jest coraz mniej, szczególnie tych z pasją do zawodu. Jeden z nich uchował się w Nowej Hucie.
Niektórzy artyści mówią, że są już spełnieni. A ja mówię, że nie jestem. Bo jeszcze mam ochotę poszukiwać dalej - mówi Jerzy Nowakowski.
Wtorek. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozstrzyga w Luksemburgu kwestię legalności polskiej Krajowej Rady Sądownictwa. Sprawa godna tak zwanego żółtego paska, ustrojowa w końcu, a na dodatek silne echo protestów pod sądami. Innymi...
W całym polskojęzycznym internecie wyszukiwarka Google znajduje tylko 190 przypadków użycia frazy „radość z cudzego szczęścia”. To niewiarygodnie mało, bo przecież internet oznacza miliony użytkowników, którzy bez względu na porę doby i dzień...
„Żyć mi się chce” deklaruje tytułem swej nowej płyty Alicja Majewska. Przy okazji premiery piosenkarka opowiada nam, jak kłóci się z Włodzimierzem Korczem i jak wspomina Zbigniewa Wodeckiego
Żaden zbrodniarz nie opuścił jeszcze polskiego więzienia po odbyciu kary dożywocia. Choć mógłby. Dwaj pierwsi złożyli wnioski o przedterminowe warunkowe zwolnienie dwa lata temu, po odsiedzeniu ustawowego minimum, czyli 25 lat, w zeszłym roku...
Na co dzień pracuje w firmie, która zaopatruje samoloty w sprzęt ratowniczy. Po godzinach jest modelką. Joanna Wszołek - krakowianka, która dostała się do finału brytyjskiej edycji programu Top Model.
W środę rozpoczęło się w Łodzi wielkie pozimowe sprzątanie ulic, chodników i przystanków tramwajowych i autobusowych, skontrolowane zostaną 82 place zabaw. Urzędnicy zapowiadają, że wiosenne porządki poprawią komfort życia mieszkańców. W pierwszej...
Zabawki do pogotowia dotarły już po raz czwarty. Będą otrzymywać je mali pacjenci w karetkach oraz w poradni podstawowej opieki zdrowotnej przy ul. Sienkiewicza 137/141.
Powstanie boisko wielofunkcyjne w Dąbrówce Wielkiej, zmieni sie także Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dzierżąznej.
Wielu odradzało jej związek z Robertem. Ona, fizjoterapeutka, on 26-latek na wózku. - Nie dasz rady, będzie zbyt ciężko - mówili, jakby chcieli powiedzieć „zmarnujesz sobie życie”. Oni jednak postawili na miłość. Możemy im pomóc normalnie żyć....
Lis oblekł się w skórę owcy i walczy o dobro kur w kurniku - tak dyskusję o ewentualnych zmianach w ograniczeniu handlu w niedzielę komentuje Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.
Czy dwie prezerwatywy zadziałają lepiej od jednej? Czy skakanie na skakance po stosunku zapobiega ciąży? Z m.in. takimi pytaniami dzwoni młodzież na telefon zaufania, bo w polskiej szkole o seksie mówi się szeptem.
Dopiero ucichły strzały Wielkiej Wojny, jeszcze płonęły ognie rewolucji i tworzyły się zręby polskiej państwowości, a w Lublinie już tworzył się samorząd adwokacki. Pierwszy taki w niepodległej Polsce.
Konrad Nowak, piłkarz Motoru Lublin, to człowiek o wielu twarzach. Z kapitanem trzecioligowca rozmawiamy o tym, czemu poświęca swój czas, gdy zdejmuje piłkarskie buty.
Trwa nasza zbiórka nakrętek. Gromadzimy je, żeby Wiktoria Klińska z Gorzowa dostała rower. Musi być specjalny, dla osoby z wrodzoną łamliwością kości.
Bimbrownictwo żyje, choć ciągle się zmienia. Zamiast je uregulować i ucywilizować, nasi politycy sami po cichu raczą swoich gości „lokalnym trunkiem”.
Zniknął Ci portfel? Telefon? A może... klucz francuski? Możliwe, że zguba czeka w Biurze Rzeczy Znalezionych przy ul. Dolnej 3 Maja 5, gdzie - sądząc po liczbie odbiorów - mało kto zagląda.
To, że w mieście brakuje miejsc parkingowych, wiadomo od dawna. Postoje zajmują choćby przyjezdni, którzy pracują w Niemczech, ale parkują w Słubicach. Niemcy parkują, gdy przyjeżdżają na zakupy. Spółdzielnia mieszkaniowa zaczęła więc montować...
Przez lata wybory do poznańskich Rad Osiedli nie cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców. Wielu z nich nie wie czym dokładnie zajmują się jednostki pomocnicze miasta, ani jakimi budżetami dysponują. Tymczasem radni rozdzielają ponad 20 proc....
Z powodu uszkodzonego rdzenia kręgowego od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim. Wyprowadziła się z Konina, by studiować w Poznaniu. Jest jedynym niepełnosprawnym wolontariuszem, a nie podopiecznym, w fundacji Wózkowicze.pl. W wolnych chwilach...
Dzisiaj kolejny odcinek cyklu, w którym asp. Rafał Skoczylas z koszalińskiej komendy policji radzi, jak omijać zagrożenia w wirtualnym świecie.
Kristina, Artur, Jakop oraz Arutyun Minassyan do gminy Świeszyno trafili pod koniec stycznia z Kazachstanu. - Bardzo długo szukaliśmy rodziny, której moglibyśmy pomóc osiedlić się w Polsce. Powód jest prosty, jednym z warunków, jaki musieliśmy...
Trochę nas wydłuży, trochę pogrubi, ale przeglądając się w tych lustrach widzimy siebie - uważa socjolog prof. Jan Poleszczuk z Uniwersytetu w Białymstoku
Pieniędzy na lecznicę w powiecie krośnieńskim wciąż brakuje. Przedstawiciele starostwa na różne sposoby próbują pozyskać dodatkowe środki. Wpadli na pomysł, aby... pomogli im mieszkańcy. W jaki sposób?
Kończymy i podsumowujemy akcję „Koalicja antysmogowa”. Nie oznacza to jednak, że walka o czyste powietrze już jest zwycięska.
Rozmowa z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełło o setnej rocznicy powstania PKO BP, o zarobkach szefa spółki, o rozwoju technologicznym banku i jego przyszłości
- Ukraińcy nie będą się uczyć przez to polskiego - mówią narodowcy. - Trzeba postępować z sumieniem - odpowiada prezydent Jacek Wójcicki.
Od sześciu miesięcy jest dyrektorem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Co się zmieniło od tej pory, jak odnalazła się w Katowicach i co planuje? Rozmawiamy z Ewą Bogusz-Moore.
Najpierw żłobek dla 60 maluchów, a potem jeszcze przedszkole dla 300 dzieci. Tak wygląda plan władz Drezden¬ka na najbliższe lata. I są na to konkretne pieniądze!
Rafał Trafała w tym roku kończy 22 lata. Młody wiek nie stał się przeszkodą, ale motywacją, by zmienić swoją okolicę. Chłopak zdobył zaufanie mieszkańców i właśnie został sołtysem Buchałowa w gminie Świdnica.
Grupa studentów z Uniwersytetu Zielonogórskiego zabrała się za remont mieszkania pana Wojtka z Bytomia Odrzańskiego. Można im pomóc w akcji. Do zrobienia jest łazienka.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.