Rozmowa z Grzegorzem Markowskim, wokalistą zespołu Perfect, o tym, jak dał się zdominować swojej córce, Patrycji, czego efektem jest wspólny artystyczny projekt.
Czwarty sezon serialu TVN „Diagnoza” zobaczymy w telewizji w połowie lutego, we wtorki wieczorem. Na razie w Rybniku „zameldował się” Maciej Stuhr, który zagra nową postać w serialu: zwariowanego pediatrę walczącego o środowisko. Rozmawiamy z nim...
Zmarł 11 dni temu. Miał 98 lat. Znał go każdy absolwent wyższej szkoły muzycznej. Chciałbym, żeby poznali go nie tylko muzycy, ale też wszyscy, którzy muzykę kochają i chcieliby opisać to, co w niej usłyszeli, co pod jej wpływem przeżyli.
Być może żałoba po Pawle Adamowiczu już się publiczności trochę przejadła, ale cała sprawa jest bardzo ważna, więc uważam, że warto tę tematykę podtrzymać na łamach.
Zanim zaczniemy rozmawiać, chcę wszystkim, którzy byli z nami w tamtych dniach, podziękować za tę pozytywną energię, która narodziła się z tego niewyobrażalnego dla mnie zła. Chciałbym, żeby ta dobra energia w każdym z nas przetrwała - mówi Piotr...
Dziś na ekrany kin wchodzi „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”, który jest kontynuacją dyptyku Romana Załuskiego z końca lat 80., cieszącego się do dziś sympatią widzów. Czy trzecia część komedii też zyska ich sympatię?
Sąd tak opisał Piotrka: sprawca niebezpieczny, zdemoralizowany, posługujący się wypaczonym systemem wartości, w którym życie człowieka nic nie znaczy, niepodatny na resocjalizację. Stąd kara eliminacyjna: 25 lat odsiadki.
Jeśli myślicie, że o najbardziej znanych nagrodach filmowych świata decyduje tylko poziom artystyczny dzieł, to się mylicie. W równym stopniu wpływa na nie np. moda, a nawet polityka
Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski nagrali pierwszą wspólną płytę - „Droga”. Piosenkarka opowiada nam, jak śpiewało jej się wspólnie z tatą i jak burzliwe łączą ją z nim relacje.
W branży usług dla biznesu i IT pracuje w Krakowie już 76 tysięcy osób. To dwa razy tyle, co w najpotężniejszej firmie w historii miasta - Hucie im. Lenina w szczycie jej „potęgi”, czyli w połowie lat 70.
Każdego miesiąca do Polski wracają kolejne rodziny z Anglii. Po dwudziestu latach, po czternastu, dziesięciu, po siedmiu. Sami albo z rodzinami. Wracają pełni obaw, ale i wielkich nadziei na przełomowy w ich życiu rok 2019.
Władza przed wyborami postanowiła „zadbać” o rolników. Znalazła więc chłopca do bicia: dzika. Wypowiedziała mu wojnę. O tym zjawisku rozmowa z Jackiem Zygmuntem, myśliwym i prawnikiem, sędzią Okręgowego Sądu Łowieckiego.
Mówi się, że to, co się zdarzyło w Gdańsku, powinno stanowić jakąś chwilę opamiętania się. Dla nas wszystkich. Bo zbyt wielki przeżyliśmy szok - mówi Jerzy Stuhr. Musi więc nastąpić jakaś zmiana, musi się zacząć nowa epoka.
Kościół musi się zmienić, uderzyć w piersi i oczyścić z nadużyć - mówi prof. Zbigniew Pasek, religioznawca. Tłumaczy, jak pojmujemy katolicyzm i dlaczego tak wielu młodych ludzi odchodzi od Kościoła.
Miasto wraca do pomysłu wprowadzenia biletów czasowych w autobusach i tramwajach. Pytanie - czy warto i kto z nich w ogóle będzie korzystał?
Od poniedziałku 4 lutego 2019 r. Politechnika Łódzka zacznie przyjmować dokumenty kandydatów na studia drugiego stopnia. Rekrutacja potrwa do 22 lutego 2019 r. W ofercie uczelni pojawiły się dwie atrakcyjne nowości.
Tomaszów Lubelski w krótkim czasie wyrósł na jeden z najważniejszych ośrodków biegów narciarskich w Polsce. A jego perełką jest młodziutka Monika Skinder, którą już teraz porównuje się do Justyny Kowalczyk, wróżąc jej podobną karierę.
Nie miały łatwo. Musiały zerwać kajdany norm społecznych i tradycyjnego wychowania. Pierwsze posłanki zajmowały się sprawami, które mężczyźni traktowali mało poważnie.
Kolejną postacią, która niesłusznie odeszła w zapomnienie, a która przez pierwszą ćwierć XX wieku odgrywała jedną z głównych ról w Białymstoku był dr Bohdan Ostromęcki.
Rozmowa z prof. Dariuszem Libionką, kierownikiem działu naukowego Państwowego Muzeum na Majdanku, członkiem Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN
Kobieta zmarła, bo chirurg źle wykonał badanie - tak twierdzi pogrążona w żałobie rodzina. Postępowanie w sprawie błędu lekarskiego właśnie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Medyczne błędy badają też śledczy w Białymstoku i Łomży.
Mieszkańcy Nowego Lubusza są zbulwersowani! 50 lat walczyli o remont drogi, która teraz jest rozjeżdżana i niszczona. Ciężki sprzęt dowozi nią materiały do budowy wału przeciwpowodziowego.
- Dobrze, że nadpobudliwe dzieci przestały być postrzegane jako zwyczajnie niegrzeczne, bo można im pomóc - mówi dr Michał Wróblewski, socjolog i filozof z UMK, autor książki „Medykalizacja nadpobudliwości”.
W czerwcu ubiegłego roku do Środy Wielkopolskiej przyjechało 116 repatriantów z Kazachstanu, Ukrainy, Azerbejdżanu i Gruzji. Połowa z nich postanowiła zamieszkać na stałe w wielkopolskiej gminie.
Uwaga, uwaga! Zbieramy plastikowe nakrętki, żeby zarobić na rower. Ale nie takie zwykły, tylko specjalistyczny. Marzy o nim Wiktoria, nasza "dziewczynka o szklanych kościach".
W niedzielę o godz. 11. 30 z okazji 30. rocznicy śmierci ks. Stanisława Suchowolca w kościele Niepokalanego Serca Maryi na Dojlidach zostanie odprawiona msza św. Będzie jej przewodniczyć ks. bp Henryk Ciereszko. Tu przez kilka lat pracował ks....
Jak nie masz w domu obiadu albo masz, ale ci nie smakuje - to jesz na mieście. Podobnie jest z seksem. Jeśli w domu w łóżku ci nie pasuje, szukasz dalej. Czasem przez to chorujesz.
Stanisław Świerczewski z Witkowa w powiecie słupskim postanowił i zbudował pomnik ku czci poległych w katastrofie hali targowej w Katowciach. W poniedziałek kolejna rocznica tragedii, w której zginęli też hodowcy gołębi z naszego regionu.
Na słupskim starym cmentarzu pożegnano Andrzeja Obecnego. Ta nekropolia była szczególnie bliska zmarłemu...
Na testy medyczne do Poznania przyjechał 21-letni napastnik CSKA Moskwa Timur Żamaletdinow. Czy Rosjanin zostanie wykupiony przez Lecha Poznań?
Aż 98 procent polskich kierowców skarży się na oślepianie przez inne pojazdy. Aż 70 procent jest przekonanych, że powodem oślepiania są nielegalne zamienniki żarówek.
Od początku tego roku w Lubuskiem były już trzy fałszywe alarmy bombowe. Wczoraj niepokój był w biurach PO w kraju.
W Zielonogórskich Wodociągach i Kanalizacji podpisano umowę na rozbudowę oczyszczalni ścieków w sołectwie Łężyca. Dzięki temu zmieni się przeróbka osadów, a z otrzymanego biogazu wytworzona zostanie energia elektryczna.
W całej Polsce nauczyciele protestują, a ich strajki przyjmują różne formy - od masowych zwolnień L4, po nieprzeprowadzanie egzaminów. Mimo to, nie spotykają ich za to żadne konsekwencje.
W środę odszedł prof. Ryszard Peryt - aktor, wybitny twórca opery, którego dzieła można podziwiać na całym świecie. Dla wielu zaś po prostu świetny kolega, który zarażał olbrzymią miłością do sztuki.
Jesteś mieszkańcem gminy Międzyrzecz i szukasz mieszkania? Spółka komunalna szuka natomiast osób, które chciałyby wyłożyć swoje oszczędności na jeden z 27 lokali w nowym bloku wielorodzinnym przy ul. Krótkiej. Klucze do pozostałych 20 lokali...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.