Bydgoski program ratowania bezpańskich zwierząt był nieważny - zdecydował sąd. Mimo to mało kto o tym wiedział, a wszystko toczyło się normalnie.
Straż miejska bez problemu sprawdzi, czym palono w domowym piecu. Ale lepiej i taniej jej do tego nie zmuszać.
Nadchodzi kolejna rewolucja w sposobach płacenia za przejazd tramwajami i autobusami. Pół wieku po tym, jak zainstalowano pierwsze automaty.
- Nigdy nie zapomnę, jak pani dyrektor krzyczała przez cały korytarz: „Panie Korneliuszu, zapraszam na seks!” - żali się 28-latek, który pracował jako sekretarka w pewnym prywatnym przedszkolu w Toruniu.
Wyniki badań prowadzonych w klinice kardiochirurgii szpitala im. dr. Antoniego Jurasza zmieniają metody zapobiegania zakażeniom pooperacyjnym.
Wdowa po Janie Chmielewskim, autorze monumentu Bohaterów Ziemi Białostockiej, nie kryje oburzenia. Rozmowa z Lidią Chmielewską.
Jak informowaliśmy posłanka PO Bożena Kamińska złożyła interpelację, w której pytała m.in. dlaczego suwalscy policjanci od lat muszą pilnować domu wiceministra Jarosława Zielińskiego. O wyjaśnienie poprosiliśmy szefów suwalskiej komendy....
Jechał jak wariat, zabił młodą kobietę, a suwalski sąd skazał go na rok odsiadki. Krewni ofiary nie potrafią tego zrozumieć.
Te historie łączy to, że ojcowie ostatecznie nie odeszli z kapłaństwa. Z opowieści partnerek i dzieci wynika, że myśleli o tym, ale z różnych przyczyn nie podjęli takiej decyzji - mówi Marta Abramowicz, autorka książki „Dzieci księży. Nasza...
W nawałnicy stracili dom. Dostali holenderski kontener, ale nie da się go ogrzać. Węgierscy z Sitowca żyją więc w tym, co zostało z ich domu. Dwoje staruszków. Nawet się nie skarżą, tylko z lękiem patrzą zimy - czy wystarczy węgla schowanego pod...
Ostatni przedwojenny właściciel Kolibek, hrabia Witold Kukowski sprawił, że majątek znalazł się na terenie II RP, a granicę wytyczono na potoku Swelina, a nie, jak planowano, na Potoku Kolibkowskim.
Nastąpi to po raz kolejny w Auli Magna Pałacu Branickich. W sobotę na inauguracyjnym posiedzenie zbierze się Rada Miasta Białegostoku.
Ryszard Szurkowski przez lata był idolem Polaków. Pięć razy wygrał Wyścig Pokoju. Dwa razy był wicemistrzem olimpijskim, trzy razy mistrzem świata. Dlatego informacja, że doznał czterokończynowego porażenia, wywołała takie poruszenie.
Nic tak dobrze nie działa na Polaków jak strach. Tych strachów jest ostatnio cała masa: faszyści, szczepionki, choroby, imigranci. I jest jeszcze dyktafon Czarneckiego. Jego ma prawo obawiać się PiS.
Rozmowa z Witoldem Zembaczyńskim, wiceprzewodniczącym Nowoczesnej, członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold.
O swoim domu rodzinnym na Kwietnej, rodzicach i dalszych krewnych, wychowaniu, koncertach na całym świecie i powrocie do Gdańska - mówi wybitna pianistka Ewa Pobłocka.
Rzadko kiedy, w państwie, które przeżywa okres społecznych podziałów i walki o władzę, udaje się zorganizować wspólną manifestację narodową, ponieważ każde ugrupowanie polityczne chciałoby ją urządzić inaczej. Dotyczy to zarówno manifestacji o...
Jako chrześcijanie staliśmy się obiektem terroru radykalnych muzułmanów - tak pani Maysoon H. tłumaczyła przyjazd z Iraku do Polski. Teraz usłyszała wyrok na organizację przemytu, takich jak ona ludzi, do Europy z jej ogarniętego wojną...
Gdy się poznali, on nosił koronę i był żonaty, ona zaś mimo młodego wieku zdążyła już pochować pierwszego męża. Miłość, która spadła na nich niczym jastrząb na swą ofiarę, miała wstrząsnąć Polską i Litwą.
– Choć postęp w leczeniu chorób onkologicznych jest ogromny, to jednak w pełni nigdy sobie z nimi nie poradzimy – mówi prof. dr hab. med. Piotr Wysocki, kierownik Oddziału Klinicznego Onkologii w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim.
Przy okazji warszawskiego marszu 11 listopada wiele słów padło na temat polskich organizacji o charakterze nacjonalistycznym, beztrosko nazywanych przez wielu komentatorów faszystowskimi. Wymieniano je jednym tchem z oskarżaną o szerzenie...
Rozmowa z Moniką Włoskowicz-Majsak, psychoterapeutką i psychoonkologiem ze szpitala św. Rafała w Krakowie.
Weronika Książkiewicz zwraca na siebie uwagę egzotyczną urodą i komediowym talentem - jak w filmie „Planeta singli 2”, który właśnie trafił do kin. Nam opowiada o jego realizacji oraz o swych marzeniach o podboju Rosji.
Te wybory udowodniły, że umiem walczyć - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Pieczywo z Chin? To możliwe. Brakuje rąk do pracy w piekarni, bo nie ma chętnych do nauki zawodu. Piekarze obawiają się, że to wszystko prowadzi do końca ery rzemieślniczych piekarni i wypieku prawdziwego dobrego chleba.
Rzutem na taśmę zarząd województwa przyznał roczną nagrodę dyrektorowi Centrum Spotkania Kultur. Tymczasem Fundacja Wolności pyta o pieniądze przyznane pracownikom urzędu marszałkowskiego.
O moralnych dylematach w medycynie rozmawiamy z dr. hab. n. med. Jakubem Pawlikowskim, lekarzem, prawnikiem i bioetykiem z Katedry Nauk Humanistycznych UM w Lublinie.
Są młodzi, utalentowani i kochają dobre kino. Na przekór przeciwnościom losu Piotr Krzysztof Kamiński i jego ekipa filmowa kończą pracę nad etiudą „Ostatnia pieśń Grajka”. - Chcemy być odpowiedzią na bylejakość - zapewniają.
Wyłudzali dane osobowe i skany dokumentów. Potem, wykorzystując je, zakładali konta bankowe i wyłudzali pożyczki. W sumie wyliczono im popełnienie ponad 4 tysięcy przestępstw na szkodę ludzi z całej Polski i przywłaszczenie blisko 500 tys. złotych.
Na Politechnice Koszalińskiej została zorganizowana Międzynarodowa konferencja naukowo- dydaktyczna „Celuj w refleksję! Refleksja - początek czy koniec procesu edukacyjnego?”.
Filmowiec, któremu bydgoska prokuratura postawiła zarzut w sprawie zaatakowania ratownika pogotowia i naruszenia nietykalności policjanta, nie pójdzie do aresztu. Prokuratura nie wyklucza zażalenia.
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu był doskonałą okazją do spotkania mundurowych z dziećmi i młodzieżą, w ramach akcji „Moda na życie bez uzależnień”.
Po raz kolejny przestępcy, podając się za fałszywych funkcjonariuszy CBŚP, próbowali oszukać mieszkańców Koszalina. Policjanci ostrzegają i apelują o wzmożoną ostrożność.
Podróżni i przewoźnicy mogą w końcu korzystać z nowego obiektu. Długo oczekiwana inwestycja kosztowała 600 tys. zł.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.