Niewiele ponad dwa lata temu był bliski śmierci po wypadku samochodowym. Miał pęknięty kręgosłup w dwóch miejscach. Mimo to stanął na nogi i wdarł się do elitarnego grona Polaków, którzy na swoim koncie mają podium zimowego Pucharu Świata. Oskar...
Wynalazek Dawida Liberdy, ucznia sądeckiego Elektryka ma szansę podbić światowe rynki. Asystent domowy to urządzenie, dzięki któremu można głosem ustawiać poziom temperatury w domu, doceniono w konkursie Hackster.io w Stanach Zjednoczonych.
Zdzisław Napieracz, mający ksywkę Hrabia, jedna z legend podkarpackiej piłki - wychowanek Stali Rzeszów, znakomity piłkarz kilku klubów, gracz pierwszej ligi, ze swadą mówi o trenowanej przez siebie Koronie - liderze rzeszowskiej klasy okręgowej,...
Gdy w połowie lat 50. minionego wieku w Gorlicach budowane były pierwsze schrony, wiadomo było, że w razie jakiegokolwiek zagrożenia, będzie się tam mogła schronić tylko elita. Jaki był klucz do czasowego zasiedlania tych miejsc na wypadek...
MARCIN DOROCIŃSKI opowiada, dlaczego powrócił do roli „Despera” z pamiętnego „Pitbulla” w najnowszej części popularnego cyklu filmowego - „Ostatni pies” - którą tym razem wyreżyserował Władysław Pasikowski, a nie Patryk Wega
Wieczorem pewnego dnia w lutym spotkał się Marek z Zygmuntem przed marketem w Gorlicach. Nie widzieli się przeszło 38 lat, od kiedy Marek opuścił Państwowy Dom Dziecka w Zagórzanach. Zygmunt z matki Polki i ojca Greka, a Marek pełny sierota....
Pani Anna z Oświęcimia od pierwszego wejrzenia zakochała się w grafitowym kociaku. Najpierw zobaczyła go w internecie. Od razu nadała mu imię - Maciek. Cena nie grała roli, więc gdy pojechała po niego do Wieliczki, szybko wyłożyła 1600 zł na stół,...
Szukał lepszego życia. Przyjechał do Polski, podjął studia i... siedzi za kratami. Może spędzić tam resztę swoich dni, bo śmiertelnie dźgnął nożem klienta ełckiego baru.
Rodzina zamordowanej blisko 20 lat temu nastolatki ze Szczucina jest oburzona decyzją rzeszowskiej Temidy, która nie przekazała do Sądu Najwyższego wniosku o zmianę miejsca orzekania oskarżonych o zbrodnię. Rozpatrujący sprawę sędzia uznał, że...
W najbliższą niedzielę, 25 marca, o godz. 20.10, do ramówki telewizyjnej Jedynki wróci popularny serial „Wojenne dziewczyny”.
Aż 72 proc. cudzoziemców ze wschodniej Europy, którzy przyjechali do naszego kraju na podstawie wizy pracowniczej, nie podjęło zadeklarowanej pracy w Polsce, lecz szukało jej w innych krajach grupy Schengen - ustalił NIK.
Czemu zdradzamy? Dlaczego lubimy oglądać filmy pornograficzne? Czy umiemy szczerze rozmawiać o swoich łóżkowych pragnieniach? I czy warto eksperymentować w seksie?
- Wiedzieliśmy, że poziom meczu z Łuczniczką Bydgoszcz nie będzie wysoki, ale robiliśmy wszystko, aby wygrać go za trzy punkty - mówi Andrzej Kowal , trener resoviaków. - Myślę, że bardzo ważny był nasz spokój.
Czy uda się doprowadzić do ekshumacji szczątków polskiego oficera, znalezionych na Ukranie przez członków Towarzystwa Poszukiwań Ofiar Wojny „Pamięć”?
Od 1 kwietnia w metropolii będą nowe ceny biletów miesięcznych i kwartalnych. Niektóre bilety znikną w ogóle, za to na innych można będzie jeździć po całej metropolii. Koniec z odbijaniem kart.
Z Johnem Godsonem, byłym łódzkim radnym, a także byłym posłem PO i Polski Razem, który założył w Nigerii ranczo, rozmawia Marcin Darda.
Dzieci imigrantów i powracające do kraju dzieci polskie są coraz większym wyzwaniem dla polskich szkół. Nauczyciele nie zawsze potrafią jemu sprostać. Rozmowa z prof. Małgorzatą Pamułą-Behrens z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Opel Manufacturing Poland w Gliwicach przekazał pracownikom, że zamierza znacząco obniżyć produkcję, a co za tym idzie, kolejna grupa polskich pracowników fabryki oddelegowana zostanie do pracy w niemieckich zakładach koncernu - informują w...
To nie będzie proces, który skończy się po kilku rozprawach. Sama prokuratura zawnioskowała o wezwanie blisko 90 świadków. Ale żadna z tych osób nie była świadkiem tego, co wydarzyło się w domu Haliny G. Tego, po czym zostały ślady krwi na...
Kraków, rok 1631. Do zakonu jezuitów zostaje przyjęty 17-latek ze Lwowa. Michał Boym ślubował poświęcić życie sprawie nawrócenia na chrześcijaństwo mieszkańców Chin. Krakowski klasztor Towarzystwa Jezusowego jest jego pierwszym przystankiem w...
23-letni mężczyzna wyskoczył w sobotę 17 marca po godzinie 20. z okna balkonowego bloku na 7 piętrze w Sosnowcu. Zginął na miejscu. Wcześniej pokłócił się ze swoją partnerką, a zranił nożem jej siostrę. Kobieta trafiła do szpitala, ale jej życiu...
Rozmowa ze Stanisławem Puchałą, członkiem Uniwersytetu III Wieku w Białymstoku, inicjatorem powstania muzeum szkoły.
O wysokości dopłat bezpośrednich dla rolników po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i wizerunku Polski rozmawiamy z Czesławem Siekierskim, europosłem i szefem Komisji Rolnictwa w Parlamencie Europejskim.
Pojazdy z czasów PRL mogłyby być ozdobą kolekcji
Czwarty Kongres Kobiet przeszedł do historii. Tym razem odbył się w Słupsku (dwa poprzednie zorganizowano w Ustce), ale jak zwykle w wydarzeniu tym wzięli udział mieszkańcy dwumiasta oraz całego regionu. Wśród gości natomiast pojawiło się wiele...
Kierowcy twierdzą, że część właścicieli sklepów rezerwuje miejsca parkingowe tylko dla swoich klientów. Innych straszą strażą miejską.
100 tysięcy złotych przekaże gmina Słupsk ze swojego budżetu na budowę ośrodka przeszczepowego w słupskim szpitalu specjalistycznym.
O planach przyjęcia w tym roku niemal 300 policjantów mówią przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Blisko czterdziestu ma trafić w szeregi pomorskiej formacji już 20 marca. Jak wygląda rekrutacja do policji 2018 na Pomorzu?
Z 1250 złotych emerytury komornik zabierał ponad 500. To co zostało, nie starczało już na zakup węgla. Wszystko przez oszustów, którzy zaciągnęli kredyt na wyłudzone na nazwisko pana Józefa.
Grunty dla inwestorów powinny być już gotowe. Ale są opóźnienia. Firma Unibep i gmina Łapy zerwały umowy. I zaczęły naliczać sobie kary.
„Zagrożony jest byt i zdrowie naszej 7-letniej wnuczki Julii” – napisali we wniosku do sądu w Nysie Iwona i Tomasz S. Od prawie 5 miesięcy dziadkowie dziecka czekają na wyznaczenie pierwszej rozprawy.
Starosta moniecki właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Prace ruszą, jak tylko pozwoli pogoda.
Związkowcy wiedzą, co robić, jeśli rząd nie będzie chciał ich słuchać, zapewnia Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych.
11 kwietnia w Słupsku odbędą się rozmowy między władzami miasta a przedstawicielami PKP SA w sprawie budowy słupskiego dworca PKP oraz przebudowy całego węzła transportowego w mieście.
Mieszkańcy województwa wciąż mogą wypełniać ankietę dotyczącą lubelskiej uchwały antysmogowej. Opinie będą miały wpływ na to, czy dokument zostanie przygotowany i w jakiej formie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.