- Publiczność już rok wcześniej rezerwuje karnety - mówi Jan Tomaszewicz, szef gorzowskiej sceny i prezentuje program 33. Gorzowskich Spotkań Teatralnych. Nie zabraknie na nich gwiazd teatru, filmu i seriali.
Tylu drogowców na raz na drogach w gminie Kożuchów jednocześnie nie było od dawna.
Tradycją Konkursów Henryka Wieniawskiego jest fakt, że laureaci wracają do Poznania jako jurorzy. Nie inaczej będzie i tym razem. W gronie czternastu sprawiedliwych znalazło się pięcioro laureatów.
We wtorek podczas kolejnych przesłuchań I etapu XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego zaprezentowało się dziesięcioro uczestników. Był wśród nich najmłodszy z Polaków, poznaniak Robert Łaguniak, jeszcze niedawno uczeń...
Koncertem w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich zakończył trasę Rzeczpospolita Niewierna zespół Behemoth. Mimo protestów środowisk katolickich i restrykcyjnych kontroli wojewody, poznańska publiczność obejrzała w poniedziałek pełen...
Duńczyk Lasse Nielsen opowiada o swoich ambicjach, przyszłości w Lechu i dlaczego polubił Poznań i jazdę na treningi rowerem.
Łukasz Trałka środkowym obrońcą Lecha Poznań? To całkiem realny scenariusz, bo piłkarz ma kłopoty z załapaniem się do gry w pomocy.
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, mimo niekorzystnego wyroku sądu, nadal będzie obciążać lokatorów opłatami za ogrzewanie części wspólnych.
Nowy rektor odsunął od władzy 11 profesorów. Część z nich nazywa decyzję bezczelnością. Rektor powołuje się na ustawę i tłumaczy, że uczelni potrzebne są zmiany i miejsce dla młodych.
W środę Tadeusz M., operator dźwigu, który w grudniu 2011 roku przewrócił się budowie Dworca Głównego, ponownie stanie przed sądem.
W resorcie zdrowia kończą się prace dotyczące projektu nowelizacji prawa farmaceutycznego. Nie wszystkie pomysły ministerstwa znajdują uznanie wśród ekspertów z branży aptekarskiej.
Zmiany są częścią życia każdego z nas. Nie mogły też ominąć naszego serwisu. W tym artykule, drogi Czytelniku, chcielibyśmy przybliżyć nowości, które zachodzą w naszym serwisie. Usiądź zatem wygodnie, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie coś...
Są takie ułatwienia, które według mnie raczej niepotrzebnie komplikują życie, co jest o tyle zaskakujące, że wykorzystują najnowsze technologie. Weźmy taki iChlebak, czyli pomysł młodych i prężnych przedsiębiorców ze Śląska. Przeczytajcie uważnie:...
Zobacz, co w dzisiejszym wydaniu plus.pomorska.pl
Praca w Cechowej przypomina mi jedne z ciekawszych chwil mojego życia. Do dziś przeglądam zdjęcia z szerokim uśmiechem na twarzy - opowiada Krystyna Szygałowicz, kelnerka, która pracowała w kawiarni w latach 1969 - 1971
Stowarzyszenie Monar wynajęło lokal przy ulicy Krakowskiej 19, żeby założyć tam nowy ośrodek. Od miesięcy nie można jednak ruszyć z pracami. Bo nie ma zgody miasta na remont pomieszczeń.
Studenci Politechniki Krakowskiej zaprojektowali zamkowe wzgórze w Nowym Sączu. Nowoczesna realizacja marzy się prezydentowi miasta. Zaprasza mieszkańców do dyskusji: wrócić do historii, eksponować ruinę, czy budować nowe?
Służyły do wszystkiego. Miniaturowe kupowało się w sklepie pana Rąba, na wsiach zastępował je kozik. Niektóre stały się ważnymi literackimi rekwizytami
Najpierw chciała się zniszczyć, próbując nawet popełnić samobójstwo, bo nie umiała siebie pokochać. Kiedy wydawało się, że szczęście przynosi jej małżeństwo, rodzina i Kościół, poczuła się stłamszona.
250 lat temu cesarz Józef II, mimo sprzeciwu arystokracji, oddał tereny łowieckie wiedeńczykom. To właśnie tu, 3 km od centrum Wiednia, powstał Prater - jedno z najstarszych wesołych miasteczek.
Próby wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji wywołały żywe dyskusje wśród kobiet. Oto jeden z ciekawych głosów. Rozmawiamy z Martą Jermaczek-Sitak, autorką bloga "Kura z doktoratem"
Karol Wojtyła, jako młody ksiądz, wędrując po Gorcach zatrzymywał się u rodziny Marii Adamczyk. - W lecie spali w stodole, w zimie na rozesłanej na podłodze w domu słomie - wspomina kobieta
Jego skomplikowany życiorys i poruszające filmy odzwierciedlają powojenne losy Polaków. Patriotyczne wychowanie, uwiedzenie komunizmem, nostalgię za szlacheckością, pragnienie wolności i umiłowanie tradycji
Gdy media zajęte były protestem ubranych na czarno kobiet, czyli zabawą na ulicach, jak to określił Witold Waszczykowski, dyplomata, dżentelmen, i przez przypadek szef MSZ. Rząd podjął decyzję o zwiększeniu bezpieczeństwa państwa i wsparciu...
Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w dzisiejszym (5 października), cyfrowym wydaniu Gazety Lubuskiej.
Rozmowa z Remigiuszem Szczepaniakiem, prezesem Invex Remedies, o innowacyjnych kosmetykach i suplementach diety.
8 października 1940 roku, Centralne Kierownictwo Konspiracyjnego Ruchu Ludowego "Roch" zaakceptowało propozycję przekształcenia działającej na wsi Straży Chłopskiej w organizację zbrojną o nazwie Bataliony Chłopskie. Na pamiątkę wydarzeń sprzed...
12 października 1939. Ukazuje się zarządzenie Hitlera o utworzeniu Generalnego Gubernatorstwa dla okupowanych obszarów polski. Na czele GG staje Hans Frank. Berlin nie dał mu jednak pełnej władzy.
Deszcze zapędzały do domów amatorów piłki. Zaczynały się przygody na Dzikich Polach i Dzikim Zachodzie. Bielał samotny żagiel.
Polska księżniczka Świętosława zostaje królową Szwecji i Danii. Jej syn podbije Anglię. Powstały o niej liczne skandynawskie sagi. Rozmawiamy z Elżbietą Cherezińską, autorką książek historycznych.
Ta reforma to chaos. Działanie, które zniszczy edukację i cofnie ją o lata – mówili wczoraj lubuscy nauczyciele, którzy pikietowali urząd wojewódzki.
Rozmowa z Magdaleną Wichrowską, filmoznawczynią, o tym, co nam zostawił Andrzej Wajda.
- Chciałbym, aby za 5 lat zniknęła większość bohomazów, które szpecą nasze miasto. Chciałbym również, aby zniknął chaos związany z umieszczaniem reklam w śródmieściu.
Śmierć Andrzeja Wajdy to czarny dzień polskiego kina. Zmarły w niedzielę reżyser miał 90 lat. Był symbolem polskiej sztuki filmowej, a jego filmy wciąż prowokują rodaków do dyskusji.
- Reforma pociągnie za sobą wysokie koszty i zwolnienia nauczycieli, a najbardziej ucierpią na niej dzieci - twierdzi ZNP. Związkowcy głośno i licznie protestowali wczoraj w Bydgoszczy.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.