Dzięki staraniom biskupa Grzegorza Tomasza Zieglera, Tarnów ponownie stał się stolicą diecezji. Nieznajomość języka polskiego sprawiła, że z ulgą „przesiadł się” na katedrę w austriackim Linzu.
Zespół regionalny, nazywany ambasadorem sądeckiego folkloru, obchodzi swój rok jubileuszowy. To jedyna grupa regionalna, której członkowie opłacają składki, żeby móc kultywować tradycję.
Suknia ślubna uszyta po wojnie z płótna spadochronu to jeden z eksponatów w szkolnym muzeum. Uczniowie w domach swoich pradziadków znaleźli perełki, które teraz zdobią korytarz podstawówki.
Ponad 157 tys. osób podpisało się pod obywatelskim projektem ustawy o świadczeniach ochrony zdrowia finansowanych ze środków publicznych. Zakłada on wzrost nakładów na zdrowie Polaków.
Suchy profil, krzaczaste brwi, lekko pochylona sylwetka. Służbowo nosił się po wojskowemu, ale w uniformie mającym niewiele wspólnego z przepisami. Mundur miał inny niż wszyscy i inaczej niż wszyscy salutował - taki był niepisany przywilej...
To jeden z koszmarów II wojny na Górnym Śląsku. 3 grudnia 1942 roku zostali zgilotynowani: ksiądz Jan Macha, kleryk Joachim Gürtler i Leon Rydrych.
Głośne morderstwa ostatniego czasu mają wspólny mianownik: chłopak zabija dziewczynę, ponieważ nie potrafi sobie poradzić ze swoimi emocjami. A potem może próbować się targnąć na własne życie.
Jednym z badań służących diagnostyce chorób płuc jest spirometria. W dosłownym tłumaczeniu oznacza ona „pomiar oddychania”.
Niebezpieczne przyspieszenie akcji serca może być objawem poważnego zaburzenia - tachykardii. Podczas ataku choroby serce nie jest tak wydajne, jak zwykle, dlatego nie można jej zbagatelizować
Młoda kobieta oszukała lekarzy z Bełchatowa, a oni nie zweryfikowali jej słów i sfałszowanych badań. Skutków operacji nie da się cofnąć. Kobieta pozostanie kaleką.
Dramat czeka od 2018 r. pacjentów z zaawansowaną chorobą Parkinsona, dystonią (ruchy mimowolne), a także uszkodzeniami nerwów obwodowych, którym niemożność poruszania się i ogromne cierpienie łagodziły stymulatory implantowane do mózgu lub rdzenia...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.