- Przemówcie wreszcie do rozsądku kierowcom. Niech ustawią światła, bo oślepiają, a to grozi wypadkiem - apelują Czytelnicy z całego regionu.
PiS chce wypowiedzenia przez Polskę konwencji antyprzemocowej. Eksperci ostrzegają: - To zły znak dla społeczności międzynarodowej.
Wracamy do sprawy obiecanych przez Urząd Marszałkowski nagród jubileuszowych dla pracowników Opery Nova. 19 grudnia sprawa się rozstrzygnie.
W szerzenie wiedzy o naszych genialnych matematykach i kryptologach, pogromcach Enigmy, chcą się angażować samorządy i instytucje.
Wojsko w naszym regionie ma się dobrze, dlatego tak ważne są inwestycje i ludzie do ich nadzorowania.
Odrzańskie statki turystyczne Zefir i Laguna znalazły się wśród nominowanych w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej i portalu Wirtualna Polska.
Coraz więcej cudzoziemców przyjeżdża do nas ze świata. Tylu, że Urząd Wojewódzki miał problem z ich płynną obsługą. Teraz to się zmieni.
W nietypowy sposób pacjentka podziękowała za opiekę personelowi kliniki chirurgii naczyń SPSK1 w Lublinie. Narysowała lekarzom komiks.
Dzisiaj w poznańskim sądzie rozpoczyna się proces Justyny Sochy z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop Nop. Pozwał ją lekarz, którego nazwisko pojawiło się w petycji przygotowanej przez stowarzyszenie, a przesłanej do...
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez poznańskich strażników, którzy zlecali wywóz samochodów przy ulicy Brzask.
Dzisiaj startuje pierwsza w Koszalinie - a trzecia w Polsce - chrześcijańska kawiarnia.
Nowiutki bulodrom w Bornem Sulinowie okazał się podatny na uszkodzenia i nie do końca funkcjonalny. Borneński ratusz obiecuje poprawki.
Rodzina jej męża była związana z Wileńską Brygadą Armii Krajowej Dlaczego tak bardzo nie lubi określenia „żołnierze wyklęci”?
Kolejni mieszkańcy skarżą się na smród powodowany przez hodowlę kotów Ewy Zgrabczyńskiej, dyrektorki poznańskiego zoo. Toczy się przeciwko niej sprawa sądowa ze skargi zgłoszonej przez straż miejską i policję.
Z Mariuszem Getką, świeżo upieczonym prezesem Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, rozmawiamy o planach i nowej formule tej instytucji.
Beata Spychalska ma wielki talent i swoim głosem potrafi wzruszyć do łez. Właśnie nagrała świąteczną piosenkę pod tytułem „Wigilii Czas”.
Kalisz Pomorski. Jest dotacja na na budowę zakładu, a w tle spór polityczny.
Akcja przeciwko właścicielowi schroniska w Pile przynosi efekt. Prezydent wszczął postępowanie o cofnięcie mu pozwolenia.
W Leśniowicach jest siedem szkół z czego dwie - na papierze. Sytuacja nie podoba się Kuratorium Oświaty. I nie wiadomo, czy niebawem edukacyjna strategia gminy nie legnie w gruzach. MEN chce bowiem ograniczyć podobne praktyki w samorządach.
Jeszcze kilka tygodni temu ulica Fabryczną mogli przejechać tylko posiadacze specjalnych identyfikatorów i kierowcy służbowych aut policyjnych. Teraz mogą jeździć wszyscy.
Trzy tygodnie temu przedstawiciele wspólnoty spotkali się z władzami miasta. Czekają na pisemną odpowiedź, którą mieli otrzymać dwa tygodnie temu.
Sprawdzający bilety: - Co trzecia kontrola w ciągu dnia kończy się aktami agresji.
Czy dzięcioła boli głowa od stukania w drzewo, ile razy bije serce świstaka podczas snu zimowego, basior i wadera tworzą watahę, a sójka jest leśnym strażnikiem, czy z gałązek można stworzyć alfabet, jakie przedmioty są niezbędne podczas górskiej...
Grzegorz ma prawie całe ciało pokryte tatuażem. Pierwszy kazał sobie zrobić kilkanaście lat temu. Ostatnio, gdy robił sobie kolejny, na głowie, pytano go czy bolało.
Za rok w Gorzowie i okolicznych gminach zmieni się system segregowania odpadów. Wrócimy do zbierania papieru, tworzywa i szkła. Czyli do tego, co było... przed "śmieciową rewolucją". Co Wy na to?
Teren w pobliżu dawnej fabryki kwasu siarkowego, oczyszczalni ścieków i ruchliwej drogi krajowej może stać się obszarem uzdrowiskowym.
Powiat wielicki, choć niewielki w porównaniu z innymi, dynamicznie się rozwija. To tutaj – w Niepołomicach – mieści się największa w Małopolsce i trzecia w kraju strefa przemysłowa. To tu są również wpisane na światową listę UNESCO zabytki,...
Od gospodarki leśnej, poprzez ograniczanie niskiej emisji i termomodernizację budynków, aż po promocję zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży – władze powiatu nowotarskiego nie próżnują, jeśli chodzi o działania proekologiczne. – Wciąż mamy...
Jak kompleksowo rozwiązać problemy gospodarki wodno-ściekowej dla całej aglomeracji krakowskiej? Odpowiedź dobrze znają w Wodociągach Krakowskich. Już po raz kolejny ta miejska spółka została doceniona za swe działania podejmowane w ramach...
Ponad 4,5 mln zł gmina Bochnia wydała w 2014 roku na inwestycje związane z ochroną środowiska, głównie te dotyczące gospodarki wodno-ściekowej. W następnych dwóch latach ta kwota jeszcze wzrosła – aż do prawie 6 mln zł. A to nie koniec. –...
Kraków ma problem ze smogiem – któż o tym nie słyszał? Wciąż mówi się o tym w mediach, temat ten przebija się też do ogólnopolskiej debaty publicznej. Artykuły prasowe i programy telewizyjne informujące o zanieczyszczeniu powietrza i jego...
Wymiana pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania, ocieplanie budynków, usprawnianie ruchu samochodowego w centrum miasta, budowa ścieżek pieszo-rowerowych – to tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie realizują władze Gorlic, by...
Obszar Natura 2000, pomniki przyrody, rzeka Wieprzówka, zabytki, kompleksy stawów rybnych – takie cenne przyrodniczo i kulturowo miejsca znajdziemy na terenie rolniczej gminy Wieprz. Zachęcają one turystów do odwiedzin przez cały rok. Niestety, w...
Dotacje dla mieszkańców chcących wymienić stare piece węglowe na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania, kontrole domowych palenisk pod kątem spalania w nich odpadów, budowa Lamusowni, sortowni śmieci, spalarni i inne inwestycje prośrodowiskowe, a...
Poprawa jakości wód, a tym samym warunków życia i stanu zdrowia tysięcy mieszkańców, jak również dostosowanie istniejącego systemu wodno-kanalizacyjnego do wymogów prawa polskiego i unijnego – to główne założenia projektu „Porządkowanie gospodarki...
Dlaczego nie wolno śmiecić w lesie? Jakie zagrożenie dla ludzi i środowiska niesie powódź i inne klęski żywiołowe? Tego wszystkiego dowiadują się dzieci, które uczestniczą w programie „Jestem mały, wiem więcej”, organizowanym przez małopolski...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.